Układ hamulcowy » układ hamulcowy V8
Odpowiedz do tematu
 układ hamulcowy V8
witam wszystkich :)
mam plan w porze zimowej zrobic remont układu hamulcowego w mojej V'ce.
zamierzam wymienić poniszczone przewody hamulcowe do wszystkich kół jak i regulator obciążenia tylniej osi.
przewody są metalowe-tak jak nalezy dla układu z ABS i chce równiez metalowe zachować. czy ktoś wie, jak to zrobić, gdzie kupić lub dać dorobić takie rurki na cały samochód. jakies pomysły a byc może opłaca się kupic nowe w serwisie?
zarówno chce wymienić regulator tylniej osi - jakieś sugestie? gdzie kupić, jaki, może inny? może wywalić (choć wolał bym nie) jakieś doświadczenia z waszej strony lub coś co powinienem wiedzieć dodatkowo? może również jakieś sugestie co do zacisków hamulcowych. regenerowałem tłoczki ale coś czuje że ponownie któras strona się zaciera.
z góry dziękuję :)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
przewody hamulcowe sa miedziane ;) bez problemu powinieneś kupić je w każdym sklepie motoryzacyjnym, w sklepach tez dorabiają. Co do korektora siły hamowania to jeśli ten działa jak nalezy to nie ma sensu go ruszać a jedynie przeczyścić.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
korektor jest zardzewiały i nie mam pewności co do jego działania..sprawdze na hamowni.
rurki powinny byc metalowe tak jak w kazdym niemieckim układzie z ABS..
jeżeli naprawde się mylę to proszę o potweirdzenie wypowiedzi Pasiaka i wtedy nie stoi mi nic na drodze wymiany przewodów.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
jimv8 napisał/a:
korektor jest zardzewiały i nie mam pewności co do jego działania..sprawdze na hamowni.
rurki powinny byc metalowe tak jak w kazdym niemieckim układzie z ABS..
jeżeli naprawde się mylę to proszę o potweirdzenie wypowiedzi Pasiaka i wtedy nie stoi mi nic na drodze wymiany przewodów.
w tej chwili to już zgłupiałem, bo w 90-tce miałem miedziane :roll:

Postaw piwo autorowi tego posta
 
setka też ma miedziane

Postaw piwo autorowi tego posta
 
to ja już nie wiem,,, :(

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Układ hamulcowy 

[ IP: 216.73.217.85 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa