Pozostałe tematy » [C3] Wymiana poduszek silnika-rady
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
 [C3] Wymiana poduszek silnika-rady
Jutro zabieram się za wymianę kilku części w mojej Audi typu tarcze, amorki, klocki, łożyska... Pytanie dotyczy wymiany poduszek pod silnikiem, jak krok po kroku się za to zabrać? Czym niby się różni lewa poduszka od prawej? Wzrokowo nie bardzo widzę różnicę?

Postaw piwo autorowi tego posta
 Re: Wymiana poduszek silnika-rady
suchy1704 napisał/a:
Wzrokowo nie bardzo widzę różnicę?

I nie zobaczysz bo jej nie ma. Lewa i prawa to te same elementy.
pzdr

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Tak mi się wydawało, ale kupywałem na dwóch aukcjach, ponieważ jedna aukcja dotyczyła lewej strony, druga prawej... Adrian jak się zabrać za wymianę tych jaśków (poduszek);)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Jesli można, Panowie ja mam pytanie dotyczące poduszek silnika, kiedy wiadomo że nadają się do wymiany?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
suchy1704 napisał/a:
Tak mi się wydawało, ale kupywałem na dwóch aukcjach, ponieważ jedna aukcja dotyczyła lewej strony, druga prawej... Adrian jak się zabrać za wymianę tych jaśków (poduszek);)

Silnik będziesz musiał jakoś podeprzeć lub powiesić inaczej nic z tego.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Czyli wystarczy odkręcić te pojedyncze nakrętki z poduszek, podnieść silnik np kiforem do momentu aż będzie wyżej od śruby od poduszki, wykręcamy stare co są przykręcone dwoma śrubami i wkładamy nowe? Nic nie trzeba więcej luzować?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
suchy1704 napisał/a:
Czyli wystarczy odkręcić te pojedyncze nakrętki z poduszek, podnieść silnik np kiforem do momentu aż będzie wyżej od śruby od poduszki, wykręcamy stare co są przykręcone dwoma śrubami i wkładamy nowe? Nic nie trzeba więcej luzować?

zawieszenie z przodu silnika musisz również poluzować.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Dzięki za rady Adi... ;audi;

Postaw piwo autorowi tego posta
 
kamila666 napisał/a:
Jesli można, Panowie ja mam pytanie dotyczące poduszek silnika, kiedy wiadomo że nadają się do wymiany?

Nie ma określonego czasu. Wszystko zależy od stanu zużycia tych poduszek

Postaw piwo autorowi tego posta
 
kamila666 napisał/a:
Jesli można, Panowie ja mam pytanie dotyczące poduszek silnika, kiedy wiadomo że nadają się do wymiany?


nadmierne wibracje silnika na postoju
opadnięty silnik co powoduje stuki przy ruszaniu i hamowaniu
czasami pulsowanie pojazdu przy ruszaniu (efekt padniętego koła zamachowego dwumasowego)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
kamila666 napisał/a:
Jesli można, Panowie ja mam pytanie dotyczące poduszek silnika, kiedy wiadomo że nadają się do wymiany?
optyczne przesuniecie silnika, różnica w łożeniu lewarka. Najlepiej kontrolować sprawę poprzez optyczne sprawdzanie

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Adi202, jimv8, Pasiak, Dzięki za wyjaśnienia, wyglada na to że z poduszkami mam wszystko ok :-)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
mam takie pytanie jak silnik unosi sie do góry podczas ruszania do przodu przy zaciągniętym ręcznym przy dodawaniu gazu na luzie lakko drży całe auto. Caly czas tłumik drży na luzie po dodaniu gazu i obrotach około 1000 wszystko jest ok podczas jazdy gdy zmieniam bieg na wyższy i szybko puszcze sprzągło autem zatrzęsie (nie potrafie tego opisać dokładnie) ostatnio jak stałem na swiatłach to strasznie się trzęło w środku znaczy lewarek zmainy biegów i kierownica. Jak wcisne sprzęgło do połowy to czuć jak coś pulsuje

Postaw piwo autorowi tego posta
 
z tego pamiętam to ropniaki strasznie się trzęsą :P

Postaw piwo autorowi tego posta
 
ale nie aż tak żeby tłumik się telepał i pukał

Postaw piwo autorowi tego posta

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Pozostałe tematy 

[ IP: 3.145.163.58 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa