[a3 98 1.9 tdi] mrugające kontrolki
Witam was. Pierwszy raz tu trafilem
odrazu przejde do tematu. Chyba bedzie to problem z elektryka ale pewny nie jestem, dlatego ten dzial
audi a3 98rok, 1,9 tdi, 110km
mrugaja wszystkie kontolki na liczniku po przekreceniu kluczyka oraz podswietlenie klimatronica
czasem zgasna ze nie ma w ogole pradu(wtedy nie mozna zapalic auta)
za chwile potrafia sam sie zapalic i auto odpala normalnie
auto pracuje na biegu jalowym i kontrolki mrugaja lubi samo zgasnac, podczas jazdy nie gasnie.
zauwazylem pewna zaleznosc - gdy mrugaja i chce ruszyc z "jedynki" to sie udaje,
przy wrzucaniu wstecznego gasnie
gdy np przekrecam kluczyk (nie zapalam, tylko do momentu pojawienia sie kontolek)i chce wrzucic wsteczny (auto nie pracuje a kontrolki migaja) to gasnie wszystko
macie jakis pomysl co to moze byc?
mam nadziej,ze dosyc jasno opisalem sytuacje
bylem na komputerze i wykrylo jakies bledy ktore pokasowano jednak problem nie zniknal, jedyne co to diagnosta mowi,ze nie moze sie polaczyc ze skrzynia biegow. Moze tu jest problem - jakis czujnik? (w koncu gasnie lub na zgaszonym gasna wszystkie kontorolki)przy wrzucaniu wstecznego
Re: audi a3 '98 1.9 tdi
| daniel napisał/a: |
Witam was. Pierwszy raz tu trafilem
odrazu przejde do tematu. Chyba bedzie to problem z elektryka ale pewny nie jestem, dlatego ten dzial
audi a3 98rok, 1,9 tdi, 110km
mrugaja wszystkie kontolki na liczniku po przekreceniu kluczyka oraz podswietlenie klimatronica
czasem zgasna ze nie ma w ogole pradu(wtedy nie mozna zapalic auta)
za chwile potrafia sam sie zapalic i auto odpala normalnie
auto pracuje na biegu jalowym i kontrolki mrugaja lubi samo zgasnac, podczas jazdy nie gasnie.
zauwazylem pewna zaleznosc - gdy mrugaja i chce ruszyc z "jedynki" to sie udaje,
przy wrzucaniu wstecznego gasnie
gdy np przekrecam kluczyk (nie zapalam, tylko do momentu pojawienia sie kontolek)i chce wrzucic wsteczny (auto nie pracuje a kontrolki migaja) to gasnie wszystko
macie jakis pomysl co to moze byc?
mam nadziej,ze dosyc jasno opisalem sytuacje
bylem na komputerze i wykrylo jakies bledy ktore pokasowano jednak problem nie zniknal, jedyne co to diagnosta mowi,ze nie moze sie polaczyc ze skrzynia biegow. Moze tu jest problem - jakis czujnik? (w koncu gasnie lub na zgaszonym gasna wszystkie kontorolki)przy wrzucaniu wstecznego |
pokasował jakies błedy.... a co to były za błedy? auto podłacza sie pod komputer nie po to ,żeby skasowac jakies błedy, ale żeby prawidłowo zinterpretowac usterke auta.... dowiedz sie co to były za błedy, ponadto zapraszamy do działu przywitań
diagnosta ktory kasowal nie ustalil przyczyny mrugania kontrolek.
za usuluge nic nie zaplacilem bo de facto nie usuneli jej.
napewno byl blad jakiejs listwy.
sprawdzali ponadto czy jest masa, ladowanie itd - to zostalo wykluczone
do przywitan zaraz zagladam
Zasilanie klemy 30 jest stabilne? Było to również sprawdzane?
najwiekszy problem jest w tym,ze jestem totalnym laikiem w tych sprawach
o auto dbam niesamowicie ale zero pojecia o elektryce czy mechanice
a wiec tak jesli chodzi o klemy to sa czyste a oprocz tego je wyczyscilem
do jednej z klem dochodzi taka jakby wiazka grubych kabli (chyba 5 o ile dobrze pamietam) na to 3 bezpieczniki 30A.
jeden byl spalony - ale to ,ze sie spalil odkrylem dopiero jak zaczely sie problemy z autem. Wiec moze i byl taki np z rok czasu bo dopiero zaczalem szukac przyczyn.
wymienilem go na nowy i problem nie zniknal
Sprawdź lub zleć komuś sprawdzenie wiązki pod kierownicą - dokładnie przy tablicy przekaźników. Mógłbyś też nakręcić krótki film z tymi kontrolkami.
spróbuj zamykać i otwierać samochód pilotem mi migały wszystkie kontrolki i światła mijania na wyłączonym zapłonie. Na włączonym zapłonie tak samo tylko bez świateł.
Problem był z alarmem zwariował chyba przez spadek napięcia
Witam i przepraszam że odświeżam temat ale mam pytanko do daniela.
Udało ci się rozwiązać ten problem bo mam podobny i przydała by się jakaś mała podpowiedź.
Z góry dziękuję i pozdrawiam.