Elektryka i elektronika » [B3]Prawdopodobnie uszkodzony alternator?
Odpowiedz do tematu
 [B3]Prawdopodobnie uszkodzony alternator?
Sprawa wygląda tak, wracałam dosłownie przed chwilą z działki (koło 25km) w pewnym momemcie po trasie w szczerym polu normalnie :-x zapaliła mi sie kontrolka akumulatora i zaczęła mrugac, w pierwszej chwili pomyslałam, ze strzelił pasek klinowy, zjechałam na bok, otwieram mache, paski oba całe (u mnie jest osobny do alternatora i osobny na pompe). Odpaliłam silnik paski normalnie się kreca, ta kontrolka mruga, dałam mocniej gazu zgasła....
Do domu mi zostało jakies 20 km, no cóz jade... wskaznik temperatury juz zaczał źle pokazywac, pokazywał jak jest tam 50 stopni to tam na tej kresce nad tym ostatniej ale dmuchawa dmuchała ciepłe powietrze wiec była temperatura normalna, wskaźnik paliwa tez zaczal zanizac i predkosciomierz, swiatła tezcoraz słabsze przygasały... jakies 3 km od domu zdechło juz wszystko całkiem.
Mąz mnie scholował do warsztatu, było hardcorowo, bo akumulator juz padł całkiem a ciemno było, wiec tylko z trójkatem pod szybą pod warsztat, przez całe miasto... :-/

Dzis jest niedziela, wiec mechanik tylko przyjął auto... według tych objawów mi sie wydaje ze alternator, a co Wy myslicie?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
podobne zdarzenie miałem w setce, ale wtedy z alternatora wydobywał się jeden wielki jazgot, w Twoim przypadku obstawiał bym jeszcze regulator napięcia, czy może zwróciłaś uwagę na jedną kwestię, mianowicie, czy jak włączałaś zapłon to kontrolka od ładowania zapalała się? Jeśli nie to na 122% regulator napięcia

Autor tego postu otrzymał pochwałę.
Pochwał: 4
Postaw piwo autorowi tego posta
 
Pasiak napisał/a:
czy jak włączałaś zapłon to kontrolka od ładowania zapalała się? Jeśli nie to na 122% regulator napięcia

juz później nie.. chyba - jak padł całkiem, te 3 km od domu,
a wtedy jak ruszyłam po tym zatrzymaniu w polu jeszcze na wsi, to kontrolka akumulatora migała jeszcze, potem przestała ale to juz w czasie jazdy

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Astaroth napisał/a:
juz później nie jak padł całkiem
ale jak wszystko było ok, to zapalała się?

Postaw piwo autorowi tego posta
 Re: [B3]Prawdopodobnie uszkodzony alternator?
Astaroth napisał/a:
Sprawa wygląda tak, wracałam dosłownie przed chwilą z działki (koło 25km) w pewnym momemcie po trasie w szczerym polu normalnie :-x zapaliła mi sie kontrolka akumulatora i zaczęła mrugac, w pierwszej chwili pomyslałam, ze strzelił pasek klinowy, zjechałam na bok, otwieram mache, paski oba całe (u mnie jest osobny do alternatora i osobny na pompe). Odpaliłam silnik paski normalnie się kreca, ta kontrolka mruga, dałam mocniej gazu zgasła....
Do domu mi zostało jakies 20 km, no cóz jade... wskaznik temperatury juz zaczał źle pokazywac, pokazywał jak jest tam 50 stopni to tam na tej kresce nad tym ostatniej ale dmuchawa dmuchała ciepłe powietrze wiec była temperatura normalna, wskaźnik paliwa tez zaczal zanizac i predkosciomierz, swiatła tezcoraz słabsze przygasały... jakies 3 km od domu zdechło juz wszystko całkiem.
Mąz mnie scholował do warsztatu, było hardcorowo, bo akumulator juz padł całkiem a ciemno było, wiec tylko z trójkatem pod szybą pod warsztat...

Dzis jest niedziela, wiec mechanik tylko przyjął auto... według tych objawów mi sie wydaje ze alternator, a co Wy myslicie?

Wszystko ma swój kres, nawet alternator w Audi. Wygląda na to, że trzeba będzie go dokładnie przeglądnąć i naprawić. Może wyjść jakaś drobnostka, ale na to bym nie stawiał. jeżeli okaże się, że alternator jest do kapitalnego remontu, to trzeba to bedzie zrobić i będziesz miała spokój na dłuższy czas. To, że auto zgasło jest naturalnym zjawiskiem. W momencie kiedy przestał ładować cała energia elektryczna pobierana była z akumulatora aż się całkiem rozładował i z braku napięcia zamknął się zawór paliwa co spowodowało wyłączenie silnika.
Jutro się okaże jak droga będzie naprawa alternatora i wszytko będzie jasne.
Dodam raz jeszcze auto musiało zgasnąć, ponieważ elektrozawór nie dostawał napięcia i zablokował dostęp paliwa. W takim stanie mogłabyś wyjechać cały zbiornik paliwa, ale załączone światła i nawiew- to wszystko skróciły pracę silnika przez całkowite rozładowanie akumulatora. Głowa do góry to nie tragedia, tylko naturalne zużycie jednego z komponentów samochodu.
pzdr

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Pasiak napisał/a:
ale jak wszystko było ok, to zapalała się?

tak, wszystko było wczesniej OK i jeszcze jak na działce odpalalam i wyjezdzałam z bramy, wszystko było normalnie... ale czasem zdarzało się tak od kilku miesiecy jakoś, ze przy odpalaniu migała mi troche ta od akumulatora kontrolka przy samym odpalaniu jak silnik startował i zaraz gasła jak przygazowałam i nawet pamietam ze kiedyś nawet na jakimś forum zapytałam sie o to, to mi powiedzieli, ze tak sie robi nieraz w audiczce, no to olałam sprawe

Adi202 napisał/a:
Wygląda na to, że trzeba będzie go dokładnie przeglądnąć i naprawić. Może wyjść jakaś drobnostka, ale na to bym nie stawiał. jeżeli okaże się, że alternator jest do kapitalnego remontu, to trzeba to bedzie zrobić i będziesz miała spokój na dłuższy czas.

alternatora jeszcze w nim od kupna nie wymieniałam, wiec to prawdopodobne, bo w tym aucie zdychało prawie wszystko po kolei, co nie byo przeze mnie remontowane :kwasny:
a powiedzcie koledzy, co robic jakby co, czy remontowac ten alternator, czy szukac uzywki, no i jakie to są orientacyjnie koszta w obu przypadkach

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Astaroth napisał/a:
a powiedzcie koledzy, co robic jakby co, czy remontowac ten alternator, czy szukac uzywki, no i jakie to są orientacyjnie koszta w obu przypadkach
osobiście polecałbym Ci regenerację, wtedy na 122% będziesz wiedziała co masz, z używkami bywa różnie, ceny zaczynają się już od 50zł

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Koszt alternatora, to jakieś 100-300zł, ale nie spiesz się dopóki nie będziesz wiedziała co się stało z Twoim. Może okazać się, że masz regulator napięcia do wymiany za 20zł. Może okazać się też, że trzeba go będzie rozbierać np do wymiany diody czy kilku diód, to wówczas trzeba by było pomyśleć również o markowych łożyskach. To bedzie wówczas dobrze zregenerowany alternator który polata Ci jeszcze przez dobre kilka lat.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
a ta regeneracja w jakich kwotach oscyluje? tak mniej więcej, zebym wiedziała jak się przygotować

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Astaroth napisał/a:
a ta regeneracja w jakich kwotach oscyluje? tak mniej więcej, zebym wiedziała jak się przygotować

Jeżeli będą to markowe części, to spokojnie 150zł trzeba bedzie liczyć.
pzdr

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Adi202 napisał/a:
Jeżeli będą to markowe części,

Adi, a tak trochę dokładniej, czy to mają być częsci Audi, czy jakieś zamienniki, jesli tak, to jakich firm

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Astaroth napisał/a:
Adi202 napisał/a:
Jeżeli będą to markowe części,

Adi, a tak trochę dokładniej, czy to mają być częsci Audi, czy jakieś zamienniki, jesli tak, to jakich firm

Nie. Audi nie jest producentem takich części jak łożyska. Nie jestem na bieżąco w temacie łożysk, ale oczywiście wystrzegaj się Made in China. Polskie lub japońskie- o ile bedą jeszcze dostępne. Koszt łożyska to jakieś 30zł, ale po takiej naprawie masz spokój na dłuuuuższy czas.
pzdr

Postaw piwo autorowi tego posta
 
jeśli chodzi o łożyska to polecałbym SKF, Polskie FŁT mogą nie wytrzymać za długo.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
juz wszystko wiemy :)
Pasiak miał racje :D
regulator napięcia poszedł się pie...tratata ;)
autko zrobione, ale odbieram dopiero rano, bo musi mi na noc mechanior akumulator podpiąc i naładować

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Astaroth napisał/a:
juz wszystko wiemy
Pasiak miał racje
regulator napięcia poszedł się pie...tratata
autko zrobione, ale odbieram dopiero rano, bo musi mi na noc mechanior akumulator podpiąc i naładować
miło słyszeć ,że udało mi się pomóc :mrgreen: najważniejsze,że skończyło się na pierdółce ;)

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Elektryka i elektronika 

[ IP: 13.59.9.236 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa