Układ hamulcowy » [Audi S6 AEC]Specyficzny problem z hamulcami.
Odpowiedz do tematu
 [Audi S6 AEC]Specyficzny problem z hamulcami.
Witam wszystkich miłośników AUDI

Mam problem z układem hamulcowym w swoim S6.
Problem pojawił się podczas gwałtownego i długiego hamowania na śliskiej nawierzchni. Podczas hamowania działał system ABS i nagle na wyświetlaczu komputera pojawił się czerwony wykrzyknik w nawiasach.
Od tamtego momentu od razu po odpaleniu silnika pedał nawet przy lekkim naciśnięci drży tak jak podczas poślizgu na śliskiej nawierzchni. Nie ma reguły czy auto stoi czy się toczy problem jest zawsze taki sam.

Kontrolka ABS nie zapala się podczas tego zdażenia.

Dodam, że jak wystąpił ten problem to na śliskiej nawierzchni w momencie jak wcisnąłem pedał bardzo mocno to auto bardzo bardzo długo hamowało, a przy delikatnym wciśnięci w miarę szybko.

Problem trwa jakiś tydzień, po czym znika i się pojawia po jakimś czasie i tak w kółko


Jak macie jakieś sugestie co do tego problemu to proszę o rady.

Pozdrawiam.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Jeśli chodzi o Twoje autko to najlepiej problem bedzie znał Adi202 bo ma taki sam model.
Czerwony wykrzyknik w nawiasach to symbol hamulców. Na początek sprawdziłbym poziom płynu ham., dalej klocki, tarcze i cały osprzęt.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
ja bym obstawiał akumulator ciśnienia

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Ja takich problemów z eską jeszcze nie miałem. Powodów tej usterki mozesz mieć kilka tj akumulator ciśnienia, hydrauliczny wzmacniacz hamowania, czy dwusekcyjna pompa wspomagania. Na początek powinieneś sprawdzić ciśnienie płynu w układzie hamulcowym w tym momencie kiedy zapali się kontrolka awarii.
pzdr

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Znalazłem sposób tymczasowe na wyeliminowanie problemu.
Muszę przez minutę mieć pedał wciśnięty w podłogę co skutkuje zanikiem błędu i powrotem pedału do normalnego stanu.

Może to da wam większą pewność w czym tkwi problem.

Mam zamiar dzisiaj sprawdzić ilość płynu w układzie i go odpowietrzyć.

Proszę was o informacje jak się odpowietrza A6, osiami czy po przekątnej????

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Filip napisał/a:
Znalazłem sposób tymczasowe na wyeliminowanie problemu.
Muszę przez minutę mieć pedał wciśnięty w podłogę co skutkuje zanikiem błędu i powrotem pedału do normalnego stanu.

Może to da wam większą pewność w czym tkwi problem.

Mam zamiar dzisiaj sprawdzić ilość płynu w układzie i go odpowietrzyć.

Proszę was o informacje jak się odpowietrza A6, osiami czy po przekątnej????

Wygląda na to, że masz za niskie ciśnienie w układzie. Odpowietrzenie układu chyba tu zbyt nie pomoże, ale robi się to identycznie jak w ośce - zaczynając od tylnego prawego, kończąc na przednim lewym kole.
pzdr

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Układ hamulcowy 

[ IP: 18.191.46.36 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa