 |
Przesunięty przez: szynszylek Nie 07 Lut, 2016 20:46 |
Audi A6 c6 4.2 BAT błąd evap a wypadanie zapłonów |
| Autor |
Wiadomość |
|
|
Wysłany: Nie 06 Mar, 2016 20:58
|
|
|
Miałem dziś zawieść auto do gazownika, a tu znowu ten sam problem. Ze startu wcisnąłem gaz do dechy, rozpędziłem się do 150 km/h, a tu nagle pedał hamulca twardy, silnik pracuje równo. Jakoś go wyhamowałem i zjechałem na bok. Nagle wyskoczyły błędy, zgasiłem silnik i sczytałem błędy. Przerwa zapłonu na 1,3 i 4 cylindrze, ostatnio wymieniłem cewki na 1 i 2. Odpaliłem silnik i zaraz zgasł. Próbując ponownie już nawet rozrusznik nie zakręcił. Ostatnio po 3 dobach postoju akumulator rozładował się całkowicie. Po odpaleniu na kable i przejechaniu kilku km stan naładowania akumulatora na monitorze pokazywał 90%. Chyba akumulator jest do wyrzucenia. Jutro zamówię cztery nowe cewki na tą głowicę i zobaczymy, później sprawdzę ładowanie. Czy macie jakieś inne pomysły? |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Pon 07 Mar, 2016 22:12
|
|
|
miałem podobnie.
Zwarcie w akumulatorze.
Odpalam i jadę. Gasze auto pod sklepem, po 5 minutach wracam i już nie mogę uruchomić silnik. Kolejny raz znowu odpala a po godzinie ponownie odmawia i tak w kółko.
Cewki kupuje najtańsze jakie są. Już chyba wszystkie powymieniałem i jak na razie mam spokój. |
_________________ https://www.facebook.com/groups/616140151788166/
Niech będzie pochwalony napęd Quattro !!
Jest
-A6 C6 4,2 Quattro
-Hyundai elantra combi
Było-
-80 b3 1.8 (+- 135km)
-V8 4,2 AEC 280km
-V8 3,6 PT 250km
-A6 c4 2.8 AAH Avant quattro
-A6 c4 2,6 avant automat
-Coupe GT 1981 - 2,1 |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Pon 07 Mar, 2016 22:52
|
|
|
U mnie akumulator strasznie szybko się rozładowuje i naładowuje. Jutro odbieram 4 nowe cewki Beru, w moim małym sklepiku bardzo przystępna cena 95 zł/ szt.
[ Dodano: Pon 14 Mar, 2016 17:13 ]
Wymieniłem cewki i kupiłem nowy akumulator. Na razie wszystko ok. Ze startu zatrzymanego nie wciskałem jeszcze pedału gazu do podłogi. Wymienię świece i zobaczymy. Jakie świece są fabryczne, NGK z elektrodą niklową? |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Nie możesz pisać nowych tematów Nie możesz odpowiadać w tematach Nie możesz zmieniać swoich postów Nie możesz usuwać swoich postów Nie możesz głosować w ankietach Nie możesz załączać plików na tym forum Nie możesz ściągać załączników na tym forum
|
Dodaj temat do Ulubionych Wersja do druku
|
| Losowe tematy » Elementy silnika |
|
[ Twoje IP to: 216.73.217.85, używasz: Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ] Pamiętaj, że w internecie nikt nie jest anonimowy. |  |