Elementy silnika » Audi A6 c6 4.2 BAT błąd evap a wypadanie zapłonów
Odpowiedz do tematu
 
Miałem dziś zawieść auto do gazownika, a tu znowu ten sam problem. Ze startu wcisnąłem gaz do dechy, rozpędziłem się do 150 km/h, a tu nagle pedał hamulca twardy, silnik pracuje równo. Jakoś go wyhamowałem i zjechałem na bok. Nagle wyskoczyły błędy, zgasiłem silnik i sczytałem błędy. Przerwa zapłonu na 1,3 i 4 cylindrze, ostatnio wymieniłem cewki na 1 i 2. Odpaliłem silnik i zaraz zgasł. Próbując ponownie już nawet rozrusznik nie zakręcił. Ostatnio po 3 dobach postoju akumulator rozładował się całkowicie. Po odpaleniu na kable i przejechaniu kilku km stan naładowania akumulatora na monitorze pokazywał 90%. Chyba akumulator jest do wyrzucenia. Jutro zamówię cztery nowe cewki na tą głowicę i zobaczymy, później sprawdzę ładowanie. Czy macie jakieś inne pomysły? :?:

Postaw piwo autorowi tego posta
 
miałem podobnie.
Zwarcie w akumulatorze.
Odpalam i jadę. Gasze auto pod sklepem, po 5 minutach wracam i już nie mogę uruchomić silnik. Kolejny raz znowu odpala a po godzinie ponownie odmawia i tak w kółko.
Cewki kupuje najtańsze jakie są. Już chyba wszystkie powymieniałem i jak na razie mam spokój.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
U mnie akumulator strasznie szybko się rozładowuje i naładowuje. Jutro odbieram 4 nowe cewki Beru, w moim małym sklepiku bardzo przystępna cena 95 zł/ szt.

[ Dodano: Pon 14 Mar, 2016 17:13 ]
Wymieniłem cewki i kupiłem nowy akumulator. Na razie wszystko ok. Ze startu zatrzymanego nie wciskałem jeszcze pedału gazu do podłogi. Wymienię świece i zobaczymy. Jakie świece są fabryczne, NGK z elektrodą niklową?

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Elementy silnika  

[ IP: 13.58.39.23 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa