Pozostałe tematy » Audi a4 b6 1.8t 169KM bierze olej
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
 Audi a4 b6 1.8t 169KM bierze olej
Witam mam taki maly i wielki problem kupilem 3 lata temu audi a4 b6 1.8turbo
2002r 190 000 KM przebiegu ksiazki servisowe itp. i od poczatku bral olej tak okolo
250ml na 1000-1500 Kilometrow. a od jakiegos tygodnia zrobilem 500 Kilometrow
i wzielo mi juz 500ML oleju co by bylo powodem tego ? co powiecie na Turbine ? jak zgasze
auto to ja lekko slychac takie jak by sie ocierala o scianki prosze o pomoc bo
mechanik mi powiedzial ze turbo albo uszczelka pod glowica. nie kopci na niebiesko
rury lekko obkopcone na czarno ale to wiadomo jak w kazdym aucie i jak zapalam to
lekko kopci na bialko i jak mu dowale do 5 tys obrotow to tez na bialko ale to z
powodu tego ze mam LPG tak mi mechanik powiedzial prosze o pomoc jak najszybciej
co wy o tym myslicie :)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
zmierz kompresję na cylindrach, od tego zacznij, jesli tam będzie OK, to bym się przyjrzała uszczelniaczom zaworowym, bo moze brac olej góra przez zawory, te uszczelniacze to jest mały problem, aby wymienic, sprytny mechanik zrobi to nawet bez ściągania głowicy

Postaw piwo autorowi tego posta
 
No tak no ale w sumie jak auto bralo olej przez 3 lata caly czas tyle samo
a nagle bierze tak duzo? zeby nagle uszczelki poszly albo cos ? akurat
mam dobrego mechanika i jest tani bardzo i pracuje z autami duzo mlodszymi
niz ja mam wiec jest doswiadczony ale swiecilem lampa dzis nigdzie sie nie poci
silnik jedynie zauwarzylem ze jak jest turbina i potem kolektor to pod turbina i
kolektorem sa plastiki opyrskane z oleju wiec mam nadzieje ze bedzie tam jakis
przewod zatkany albo turbina do wymiany bo koszt turbiny to jakies 800zl a
glowica albo cos innego w silniku to koszty od 1500zl w gore.. noo tez mowilem z
mechanikiem i powiedzial ze zmierzy kompresje i sie zobaczy co jest nie tak. A co
ty myslisz ze jest nie tak ?? moze spotkales sie z taka sytuacja ?
Spoko forum i ludzie :) dzieki czekam na nastepna ODP :)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
jak on Ci zsugerowal uszczelkę pod glowica, to ja uważam, ze raczej nie, bo to są wyraxne objawy wtedy, oprócz dymienia na biało, olej przedostaje się do układu chłodzenia i w zbiorniczku wyrownawczym taki tłusty osad jest na spodzie korka, a po powierzchni płynu pływają takie oka, po odkreceniu korka przy pracującym silniku dodatkowo jeszcze płyn babelkuje

a uszczelniacze zaworów to są z gumy, która ma prawo sie zużyc i się zuzywa, kompresję poleciłam Ci zmierzyć dlatego, zeby wykluczyć problem w dole silnika na tłokach, wiec jesli kompresja będzie ok, to się ciesz

co do turbiny, mozna sprawdzic, czy ma luz na wirniku, szczególnie poprzeczny i czy leje olejem, teoretycznie w takiej sytuacji powinno byc dookoła niej nasyfione tym olejem i auto gorzej by się zbieralo,m dym by Ci się pojawiał zawsze gdy turbina się załącza, jakby była zrypana tak powaznie

Postaw piwo autorowi tego posta
 
1.8 turbo lubi olej jesli ma juz przyjechana turbine lub wywalone uszczelniacze na zaworach turbo nie moze sie ocierac lopatkami o slimak bo przy takim luzie by niechodzilo w ogole czyli auto bez turba by jechalo max 80 ale to nie znaczy ze turbo nie bierze oleju ;-)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Nooo paczcie ale jaja przeszla mi zarowka prawa przednia i
po wymiane przestal olej swiecic patrze na baknet ile jest oleju okazuje
sie ze jest w normie ^^ ciekawe ale dam znac co bd sie dzialo dalej :) dziekuje
za pomoc

powiem tyle turbo jest na bank juz troche zuzyle ale daje rade jeszcze
kumpel ma BMW e60 2007r silnik 2.0tdi 170koni i jak zesmy sie scigali to auta szly rowno
wiec noo :) nie jest zle chyba jeszcze z moja AUDICZKA :) :)

[ Dodano: Czw 05 Cze, 2014 18:04 ]
A moze mi ktos powiedziec ile jest dopuszczalna norma do tego silnika brania oleju ??
bo mi tak bierze okolo 250ml na 1000 kilometrow :) mam auto 3 lata i od samego
poczatku bierze tyle samo :) szukalem dzisiaj na google jakies strony ile oleju moze
zozuwac silnik 1.8turbo i znalazlem ze silnik 2.0 TFSI w audi moze spalac nawet od 0.2-0,5
litra oleju na 1000 kilometrow wiec w moim przypadku w audi a4 b6 2002r silnik 1.8turbo
przy zuzyciu 0.25 litra na 1000 kilometrow nie jest jakas masakra przy przebiegu 240 000
kilometrow ??:)

Postaw piwo autorowi tego posta

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Pozostałe tematy 

[ IP: 3.147.61.142 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa