Układ hamulcowy » A4 B5 AJM, sterownik ABS
Odpowiedz do tematu
 A4 B5 AJM, sterownik ABS
witam,
w którym miejscu znajduje się sterownik pompy ABS?
Czy ktoś może sprawdzić w ETCe lub przesłać schemat układu ABS w moim aucie?
Bo przy pompie ABS są tylko cewki sterujące, długa wtyczka,ale elektroniki pod wieczkiem. Sterownik przykręcony na 4 śruby nie na 6-tak jakby mniejszy do część obudowy, w której często widać elektronikę ( z cienkimi drucikami).

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Z tego co wiem Kolego sterownik jest przy pompie.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Tak wyglada sterownik i jest przykrecany do pompy
http://allegro.pl/sterown...4588641497.html

Postaw piwo autorowi tego posta
 
A tak wygląda w środku:


Postaw piwo autorowi tego posta
 
Dzięki za informacje ale gdyby tak było już dawno bym to naprawił/wysłał do naprawy. Niestety mój sterownik jest z wtyczką wpinaną pionowo i wygląda jakby tam nie było elektroniki. Pomierzyłem suwmiarką pomiędzy cewkami i koniec suwmiarki dokładnie dotyka wieczka.

Oglądałem różne filmy na youtube i różne fora poczytałem i widziałem fotostory z naprawy np. urwanych drucików - tylko mój sterownik wygląda inaczej.

A może mam zły sterownik względem mojej pompy i dlatego mam problem z ABS? Czy ma dostęp by sprawdzić jakie sterowniki wychodziły do takiej pompy?

Temat źle działającego ABS wałkuję już długo, również na innym forum, lecz nikt nie potrafi odpowiedzieć na moje pytania. Gdyby ktoś chciał poczytać to podaję link:
http://a4-klub.pl/index.p...-abs-a4-b5-ajm/

mechanicy na vagu nic nie widzą, więc idą w wymianę pompy ABS, hamulcowej, sterownika pompy, sterownika ABs itd. dlatego próbuję sam znaleźć przyczynę. Czy macie jakieś pomysły?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
No i drugie foto pokazuje sterownik. A rozbierałeś to?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Nie. Bo mierząc suwmiarką, wychodzi, że dotykam wieczka. nie ma szans by była tam jakaś płytka. Dlatego szukam od paru dni w necie jak ktoś rozebrał właśnie taki sterownik - czyli w miejscu wpinania dużego wtyku nie ma puszki z elektroniką i sterownik ten przykręcony jest na 4 śruby (a nie 6).

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Cytat:
nie ma szans by była tam jakaś płytka.


A ja sądzę że są :) Rozbierz to a się przekonasz :)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Audi202 napisał/a:
Cytat:
nie ma szans by była tam jakaś płytka.


A ja sądzę że są :) Rozbierz to a się przekonasz :)


a zapytam tylko, cz piszesz, tak bo:
- taki właśnie sterownik widziałeś otwarty, czy
- przy innych sterownikach, zawsze tam jest elektronika i na tej podstawie twierdzić, że i u mnie musi tu być? :mrgreen:

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Twierdzę tak bo to jest sterownik.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
kolego w takim razie sprawdz pod tylnia kanapa demontujac siedzisko i po stronie kierowcy pod tylnim siedziskiem ;-)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Albo coś mi program źle pokazuje albo nie wiem. Po numerze sprawdziłem to wychodzi że powinieneś mieć ESP i niby moduł sterujący jest przy pompie. Ale może program się myli więc nie dyskutuję. Działaj - ważne żeby udało się naprawić.

PS Uzupełnij rok produkcji auta w profilu.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
1. Pod tylna kanapą mam następujące urządzenia:
a.


b.


c.


możecie powiedzieć za co odpowiedzialne są te urządzenia?

2. A jeśli podam VIN to ma ktoś dojście do bazy, by dokładnie sprawdzić jaka pompa i sterownik wyszły z fabryki? Bo poprzedni właściciel miał problem z blokującym się kołem po zadziałaniu ESP(zimą) i mówił, że wymieniali mu pompę hamulcową.
Tylko nie wiem, czy była to pompa hamulcowa, czy pompa ABS.

3. Na forum znalazłem opis wtyczki przy sterowniki i chciałem sprawdzić rezystancje czujników ABS na pinie 1i3,4i5,6i7,8i9 oraz 17i18. Jednak moja wtyczka ma 16 pinów tylko.
Dlatego ciągle szukam schematu mojego sterownika, bądź całego układu ABS.

Rok grudzień 2000

Postaw piwo autorowi tego posta
 
a - interfejs od zestawu nokia

b - sterownik ESP

c - czujnik przyspieszenia


PS Wpisz datę w profil - będzie na zaś :)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
To b jesli jesst sterownikiem ESP to jest powiazane z pompa abs to bedzie pewnie ten sterownik o ktorym mowa :mrgreen:

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Układ hamulcowy 

[ IP: 3.134.102.182 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa