Elektryka i elektronika » [ A4] Świecąca się kontrolka Poduszek i Silnika
Odpowiedz do tematu
 [ A4] Świecąca się kontrolka Poduszek i Silnika
Witam

1. Od jakiegoś czasu w trakcie jazdy zaświeciłą mi się kontrolka od poduszek - byłem u kilku magików i nikt nie był mi w stanie nic powiedzieć ani skasować błędu gdyż wyświetla się nie znany kod błędu czy ktoś może kojarzyć co to jest??

2. Po 2 tygodniach jazdy ze świecąca się kontrolką poduszek zapaliła się kontrolka silnika - byłem skasował mi mechanik błąd po 3 odpaleniu znowu się zaświeciła czytałem ze jest to problem z filtrem cząstek stałych lecz auto nie straciło na mocy a trasy robię w większości długie.

Postaw piwo autorowi tego posta
 Re: Świecąca się kontrolka Poduszek i Silnika Audi A4
wojtas810 napisał/a:
Witam

1. Od jakiegoś czasu w trakcie jazdy zaświeciłą mi się kontrolka od poduszek - byłem u kilku magików i nikt nie był mi w stanie nic powiedzieć ani skasować błędu gdyż wyświetla się nie znany kod błędu czy ktoś może kojarzyć co to jest??

2. Po 2 tygodniach jazdy ze świecąca się kontrolką poduszek zapaliła się kontrolka silnika - byłem skasował mi mechanik błąd po 3 odpaleniu znowu się zaświeciła czytałem ze jest to problem z filtrem cząstek stałych lecz auto nie straciło na mocy a trasy robię w większości długie.

Znasz choć nr tego błędu? Spotkałem się już z tego typu usterką w B7. Powodem był źle cofnięty licznik.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Widzisz ja mam B8 ale nie znam kodu błędu a rzekomo licznik jak sprawdzałem u dwóch różnych mechaników nie był cofnięty - tak mi powiedzieli.

Ale kodu błędu niestety nie znam

Postaw piwo autorowi tego posta
 
wojtas810 napisał/a:
a rzekomo licznik jak sprawdzałem u dwóch różnych mechaników nie był cofnięty - tak mi powiedzieli.
a poiedzieli Ci w jaki to niby sposób sprawdzili Ci,że liczni nie był cofany? Nie jestem ekspertem, ale dla mnie to bzdura...

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Podpinając pod komputer i rzekomo było też tak że gdzieś będzie zapisane ile jest rzeczywisty stan ( czyli gdzieś na komputerze czego nie da się usunąć) i mówili że się wszystko zgadza.

Ale Pytam was bo każdy z was miał już różne przygody z Autami

Postaw piwo autorowi tego posta
 
wojtas810 napisał/a:
Podpinając pod komputer i rzekomo było też tak że gdzieś będzie zapisane ile jest rzeczywisty stan ( czyli gdzieś na komputerze czego nie da się usunąć) i mówili że się wszystko zgadza.

Ale Pytam was bo każdy z was miał już różne przygody z Autami

Przebieg zapisywany jest również w sterowniku silnika. Korekta przebiegu przez złącze OBD w Twoim modelu trwa jakieś 3-6minut. Mało wiedzą ci mechanicy.
Poza tym mógłbyś poprawić w swoim profilu model silnika bo ABK to był 2L silnik benzynowy w Audi B4 i C4.
pzdr

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Nie wiedziałem jaki mam z tych modeli dlatego zaznaczyłem pierwszy z brzegu :) hehe

Ale jeśli to tyle trwa to było bu chyba ok - bo za nim mi cokolwiek powiedzieli to troszkę się naczekałem zanim im coś wyskoczyło na tym komputerku - i myślałem że mają taki słaby sprzęt :)

No ale zmierzając do tematu czy kojarzysz co to może być jak się te kontrolki świecą ?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Podaj mi choć nr błędu.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Postaram się go ogarnąć w najbliższych dniach

[ Dodano: Pon 09 Kwi, 2012 23:08 ]
Nr błędów wyskoczyły takie
P0120
P2009
P09

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Witam, jak sobie poradziles z tym problemem? Znajomy ma taki sam problem w swojej b8

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Elektryka i elektronika 

[ IP: 13.59.218.147 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa