Elementy silnika » ¤ [A4 B5 1.8T] wymiana rozrządu , napinacz faz rozrządu.
Odpowiedz do tematu
 ¤ [A4 B5 1.8T] wymiana rozrządu , napinacz faz rozrządu.
Hello everyone :)

Przyszedł czas na rozrząd :)Motor mam APU. SKF :

ROZRZĄD VKMA 01918:

-POMPA WODY VKPC 81620
-ROZRZĄD VKMA 01918 - w skład wchodzi komplet:
SKF06567 Nakrętka
SKF11121 Pasek rozrządu
SKF13333 Podkładka
SKF02592 Rolka napinacza
SKF13099 Sruba
SKF10279 Napinacz



Mam nakręcone już 300tys. :) (taką mam nadzieje). Czy ktoś posiada jakąś ciekawą fotorelacje:) ? Chciałbym sam wymienic :) Mam warunki i charakter:)

Drugie pytanie dotyczy napinacza faz rozrządu. Czy trzeba wymieniac ? Kiedy najlepiej wymienic ? Jakie są objawy zużytego napinacza?
Poprosił bym także numer części oryginału.

Pozdrawiam. :)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
wymiana rozrządu w tym silniku jest tak intuicyjna że bez problemu to ogarniesz.
znak wału jest na osłonce, wałka rozrządu na obudowie.

Napinacz powinno się wymieniać, przyznam się że osobiście nie raz zostawiłem stary a to w przypadku gdy jedyny sposób by go wcisnąć jest użycie imadła i nie ma śladu wycieku.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Robiłem to u siebie w A3 :) Masz to chyba jak się nie mylę tak samo rozwiązane. Jeśli masz tak samo to podwieszasz motor, odkręcasz łapę silnika (tą od strony rozrządu oczywiście) i dalej to już miód malina :mrgreen:

A i jeszcze miałem problem z założeniem paska. Kolega mi pomagał. Brakowało dosłownie odrobinkę żeby wszedł. Rozwiązaliśmy to tak że został założony prawie w całości i później klucz w łapę i jeden z nas kołem zębatym od rozrządu manipulował a drugi wsunął pasek na pozostałą część.

A co do napinacza który jest przy łańcuszku to nie znam wytycznych producenta. Na razie mam cicho nie szumi ale też mnie to ciekawi.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Ja cały pas przedni zdejmę, bo muszę przy okazji pasek pk zmienic , rolkę którąś bo szumi, i do turbo się dobrac przy okazji. wszystko za jednym strzałem :)

Tylko bardziej mi zależy na fotorelacji :) Jeśli nie istnieje taka na forum :) to zrobię :) tylko muszę miec oparcie :)
Noi dalej z tymi num. od napinacza faz roz.
:-P

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Cytat:
Jeśli nie istnieje taka na forum :) to zrobię :)

Trzymam za słowo. Gdybyś kombinował coś przy sprzęgle to też zrób bo mnie czeka :P

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Sprzegło mam git . wracając do tematu :)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
058109479B

Postaw piwo autorowi tego posta
 
058109479B . To jest napinacz paska rozrządu

Mi potrzebny numer napinacza faz rozrządu

A czy da rade załatwi zdj schematu rozrządu ? dużo tego w necie ale wszystko niekonkretne. I czy będą mi potrzebne jakieś niestandardowe narzędzia potrzebne przy wymianie ?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
ASO dysponuje narzędziami VAG. Ty możesz zakupić blokady rozrządu. A praktyka mówi że często jak się chce to można bez - zwłaszcza przy prostych rozrządach jak ten. Ja to zrobiłem w swoim garażu. Bez specjalistycznego sprzętu z kompletem dobrych kluczy i podstawowych narzędzi. Ale blokadę jak się ma to ułatwia pracę :)

numery napinaczy znalazłem takie:
058 109 088K
058 109 088E
058 109 088H
058 109 088D
I podobno są zamienne ale może wypowie się tutaj ktoś kto może to sprawdzić na bank. Jeszcze jest napinacz z końcówką "B" ale czy to się nada? Jak by się tutaj nikt nie wypowiedział kto to potwierdzi to postaraj się poczytać o tych co Ci podałem i ewentualnie o tym z końcówką "B".

Postaw piwo autorowi tego posta
 


Edytuje chyba drugi raz . :) Chłopaki , gościu mi wysłał nieoryginalne części SKF'a rolka i napinacz jest od NTN , a w dodatku wszystko jest od B6 , a pisał że do b5 będzie pasowało a tu lipa . :/

Czy skf w zestawie sprzedaje części od NTN ? masakra...

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Elementy silnika  

[ IP: 18.220.187.178 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa