Odpowiedz do tematu
Kierownice znajdują się w turbinie. Aby się tam dostać musisz zdemontować turbinę i ją rozebrać.
Re: [ A4 1,9TDI]Problem z turbiną - wyłącza się
Ja mam podobny problem ale pytanie polega na tym jak długo można jeździć na trybie awaryjnym, jestem za granicą i tutaj nawet koszty diagnostyki są bardzo drogie i nie wiem czy gdy pojadę do PL to czy nic mi sie nie stanie z turbiną?? może ktoś zna odpowiedz????
Ok dziękuje bardzo
TURBINA załącza się powyżej 3200 obrotów
Re: TURBINA załącza się powyżej 3200 obrotów
Po pierwsze to pasowało by się najpierw przywitac w odpowiednim dziale... co do auta to zacznijmy od podstaw, czyli czy VAGowałeś niunię? Masz jakies błędy??
nie masz się czego bać, podepnij interfejs do kompa i auta, po czym VAGiem sprawdź błedy. Spisz numery błedów i podaj nam, wtedy cos spróbujemy poradzić. Inaczej możemy zgadywac do rana....
Zacznij w takim razie od początku. Jaki masz kabel i jaki program, czy przed usterką coś robiłeś przy silniku, czy już sprawdzałeś któreś z komponentów silnika itd, itd....
P.S.
Przywitać się z userami jest warto - rozmowa się wówczas klei.
Nie pisz szyfrem tylko napisz dokładnie o co Ci chodzi. Próbowałeś zrobić logi, nie mogłeś się połączyć ze sterownikiem, czy może nie możesz zainstalować programu? Z tego co piszesz wiem tylko, że nie dałeś rady.
Niestety masz problem. Masz 2 wyjścia - zainwestować kilkaset złotych w sprzęt który będziesz mógł zainstalować na W7, albo zainstalować XP.
Odpowiedz do tematu
witam wszystkich. mam pytanie , piszecie zeby wyczyscic "kierownice suszarki" ktos mi moze powiedziec gdzie sie znajduje i m.w. jak to wyglada?
| skuter napisał/a: |
| witam wszystkich. mam pytanie , piszecie zeby wyczyscic "kierownice suszarki" ktos mi moze powiedziec gdzie sie znajduje i m.w. jak to wyglada? |
Audi A4 2004 1,9 TDI 74kw (AVB)
Witam wszystkich,
Po podlaczeniu pod komputer wykazuje blad cisnienia doladowania( tylko jezeli komputer zostanie podlaczony w trakcie wystapienia bledu, po zgaszeniu silnika bledow brak), przy ok 120 km/h przekraczajac 3000 obrotow odcina turbine, pedal w podloge i auto zwalnia. Wylaczenie i wlaczenie silnika pomaga na chwile ale po jakims czasie znowu to samo. Z kazdym dniem przytrafia sie to coraz czesciej
Do tej pory wymieniony N75 i sprawdzona membrana w "gruszce", problem nadal sie powtarza
Macie jakies pomysly, co dalej?
Witam wszystkich,
Po podlaczeniu pod komputer wykazuje blad cisnienia doladowania( tylko jezeli komputer zostanie podlaczony w trakcie wystapienia bledu, po zgaszeniu silnika bledow brak), przy ok 120 km/h przekraczajac 3000 obrotow odcina turbine, pedal w podloge i auto zwalnia. Wylaczenie i wlaczenie silnika pomaga na chwile ale po jakims czasie znowu to samo. Z kazdym dniem przytrafia sie to coraz czesciej
Do tej pory wymieniony N75 i sprawdzona membrana w "gruszce", problem nadal sie powtarza
Macie jakies pomysly, co dalej?| mirek__84 napisał/a: |
| witam mam problem z turbiną
Zauważyłem właśnie że przy zmianach temperatury powietrza na zewnątrz A dokładnie zaczęło się tak w tamtym roku 2007 grudzień jadąc do rodziny stwierdziłem ten sam problem max obrotów na 5 biegu 3000 prędkość 130 km po wyłączeniu i włączeniu silnika na moment było ok. . Na wiosnę już rzadziej się wyłanczała w lato praktycznie ani razu . Po dłuższych obserwacjach zauważyłem że poniżej tem. 5 C się wyłącza turbina . Teraz mamy rok 2009 a ja jeszcze nie mam rozwiązanego problemu !!! i coraz bardziej się powiększa |
Ja mam podobny problem ale pytanie polega na tym jak długo można jeździć na trybie awaryjnym, jestem za granicą i tutaj nawet koszty diagnostyki są bardzo drogie i nie wiem czy gdy pojadę do PL to czy nic mi sie nie stanie z turbiną?? może ktoś zna odpowiedz????
Nic nie powinno się stać. Do Polski na pewno jakoś dojedziesz - tylko co to za jazda jak kopnąć nie mozna?
| Adi202 napisał/a: |
| Nic nie powinno się stać. Do Polski na pewno jakoś dojedziesz - tylko co to za jazda jak kopnąć nie mozna? |
Ok dziękuje bardzo
Mam Audi A4 19TDi 90 KM AHU mam problem ponieważ jak zapalę silnik i jak jadę samochodem to silnik jest jak mół nie potrafi się uciągnąć ale jak dojdę do obrotów 3200 to tak jakby się turbina włączała i samochód dostaje kopa i normalnie chodzi , później już nic się nie dzieje dopóki go powrotem nie zgaszę i zapale ponownie to, to samo sie dzieje, proszę o pomoc może ktoś wie co to może być lub miał podoba sytuacje. Może coś doradzicie.
| adrian228 napisał/a: |
| Mam Audi A4 19TDi 90 KM AHU mam problem ponieważ jak zapalę silnik i jak jadę samochodem to silnik jest jak mół nie potrafi się uciągnąć ale jak dojdę do obrotów 3200 to tak jakby się turbina włączała i samochód dostaje kopa i normalnie chodzi , później już nic się nie dzieje dopóki go powrotem nie zgaszę i zapale ponownie to, to samo sie dzieje, proszę o pomoc może ktoś wie co to może być lub miał podoba sytuacje. Może coś doradzicie. |
Przepraszam że się nie przywitałem mam kabel ale nie wiem jak to zrobić żeby coś nie zepsuć strasznie dużo jest na forum o Vag i jak zaczołem się wgłębiać to się pogubiłem, może mi coś doradzicie jak to zrobić jak twierdzicie żeby od tego zacząć.
| adrian228 napisał/a: |
| Przepraszam że się nie przywitałem mam kabel ale nie wiem jak to zrobić żeby coś nie zepsuć strasznie dużo jest na forum o Vag i jak zaczołem się wgłębiać to się pogubiłem, może mi coś doradzicie jak to zrobić jak twierdzicie żeby od tego zacząć. |
| adrian228 napisał/a: |
| Przepraszam że się nie przywitałem mam kabel ale nie wiem jak to zrobić żeby coś nie zepsuć strasznie dużo jest na forum o Vag i jak zaczołem się wgłębiać to się pogubiłem, może mi coś doradzicie jak to zrobić jak twierdzicie żeby od tego zacząć. |
Zacznij w takim razie od początku. Jaki masz kabel i jaki program, czy przed usterką coś robiłeś przy silniku, czy już sprawdzałeś któreś z komponentów silnika itd, itd....
P.S.
Przywitać się z userami jest warto - rozmowa się wówczas klei.
Mam Polski Vag 4,9, a na kablu pisze OBD II, robiłem coś ale miałem problemy się połapać.
| adrian228 napisał/a: |
| robiłem coś ale miałem problemy się połapać. |
Nie pisz szyfrem tylko napisz dokładnie o co Ci chodzi. Próbowałeś zrobić logi, nie mogłeś się połączyć ze sterownikiem, czy może nie możesz zainstalować programu? Z tego co piszesz wiem tylko, że nie dałeś rady.
Przepraszam ale uczę się cały czas, wiem że Polski Vag 4,9 który mam to raczej nie da się zrobić logów (chyba że się mylę), próbowałem znaleść na necie VAg-Com 311 ale nie mogę sobie poradzić bo mam Windows 7 64bit i nie włącza się po zainstalowaniu, włączam ikonkę i nic nie wchodzi, co to może być, jeżeli masz jaś program pod Win7 64bit na zrobienie logów to podeślij linka lub wyślij na emaila.
| adrian228 napisał/a: |
| Przepraszam ale uczę się cały czas, wiem że Polski Vag 4,9 który mam to raczej nie da się zrobić logów (chyba że się mylę), próbowałem znaleść na necie VAg-Com 311 ale nie mogę sobie poradzić bo mam Windows 7 64bit i nie włącza się po zainstalowaniu, włączam ikonkę i nic nie wchodzi, co to może być, jeżeli masz jaś program pod Win7 64bit na zrobienie logów to podeślij linka lub wyślij na emaila. |
Niestety masz problem. Masz 2 wyjścia - zainwestować kilkaset złotych w sprzęt który będziesz mógł zainstalować na W7, albo zainstalować XP.
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych