Pozostałe tematy » [b4 80 abk] jaki olej
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
 [b4 80 abk] jaki olej
Witam drodzy użytkownicy. Nastąpiła pora abym założył ten temat :mrgreen:
Mam pewny dylemat który dotyka sporo kierowców którzy dbają o swoje auto.
A więc obecnie audi jeździ na oleju 15w40 czyli na mineralu. Niestety poprzedni właściciel zalał ten olej bo silnik go trochę brał. Po kupnie audika poszły do wymiany uszczelniacze i po 5 tys dolałem 150 gram. Jak wiemy te silniki powinny działać na oleju 10w40. Ale tu się zaczynają moje obawy bo usłyszałem opinie że to może przynieść skutki odwrotne do pożądanych np. rozszczelnienie silnika :-/ I stąd moje pytanie do tygrysów motoryzacji zmieniać ten olej na 10w czy zostać przy mineralu. Jakby co to też chętnie mile widziane propozycje olejów :-> obecnie audi jeździ na 15w40 mobil1 przebieg na liczniku 160 tys. silnik chodzi bardzo ładnie, jest dynamiczny i cichy, z rana wiadomo że poklepie trochę jak to abk. i ma gaz ale to raczej nie ma nic tutaj do sprawy
pzdr .
ps.liczę na konkretne wypowiedzi :-)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Zalej 10W40. Ja również przeszedłem z 15 na 10 i nic mi nie ucierpiało, a przebieg był znacznie większy.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
jestem tego samego zdania co Adi, zalej 10w40 bez obaw

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Ok więc jak tak to będę zmieniać. Teraz tylko trzeba wybrać olej docelowy. Niby wszystko będzie dobre oby nie było z nie wiadomego źródła, ale może macie jakiś sprawdzony dobry produkt jak tak to się pochwalcie.
pzdr.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
misiek . napisał/a:
Ok więc jak tak to będę zmieniać. Teraz tylko trzeba wybrać olej docelowy. Niby wszystko będzie dobre oby nie było z nie wiadomego źródła, ale może macie jakiś sprawdzony dobry produkt jak tak to się pochwalcie.
pzdr.

Ja kupiłem na Alledrogo od kolegaberlin oczywiście Castrol. Możesz też przejechać się do Goerlitz w GAV kupisz na 122% niemiecki olej.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
A więc przyszedł czas na zakończenie tematu ( nie cierpię osobiście jak temat techniczny jest pozostawiony bez słowa, bez wniosków ). Zalany został olej Castrol 10 w 40. Wszystko jest ok, silnik dużo ciszej chodzi tuż po odpaleniu o wiele miej klepie, nie rozszczelnił się. Misja zakończona sukcesem :mrgreen: .
pzdr.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Castrol i tylko w grinn butlach a nie białych ( biale karnisterki sa po destylacji z odzysku tak zwany przepalony przefiltrowany)

Postaw piwo autorowi tego posta

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Pozostałe tematy 

[ IP: 18.188.29.128 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa