Układ hamulcowy » [A4 B5] Wykrzyknik i kontrolka ABS
Odpowiedz do tematu
 [A4 B5] Wykrzyknik i kontrolka ABS
Witam!
Mam problem, zakupiłem autko Audi A4 B5 lift no i właściciel poprzedni nie uprzedził mnie o tym bo pewnie na czas sprzedaży wykasował błąd w komputerze.. Co jakiś czas, nie zawsze wyskakuje mi wykrzyknik na komputerze, słychać potrójne pikanie i włącza się kontrolka ABS, w żaden sposób nie idzie tego wyłączyć, jedynie jak zgaszę silnik i zapalę od nowa to czasami jest dobrze a czasami to samo.. W czym jest problem? Dodam że autko sprawdzałem na kanale i żadne kable nie są obluzowane od ABS itd..

Postaw piwo autorowi tego posta
 
a sprawdziłeś poziom płynu hamulcowego w zbiorniczku?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Zacznij od sprawdzenia poziomu płynu hamulcowego.
Sprawdż, kiedy był wymieniany.

[ Dodano: Nie 07 Paź, 2012 17:44 ]
Adi znów mnie wyprzedził ;)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
No nie sprawdzałem właśnie, a wystarczy dolać czy trzeba cały wymienić?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
bonczek87 napisał/a:
No nie sprawdzałem właśnie, a wystarczy dolać czy trzeba cały wymienić?
zawsze lepiej jest wymienic,tym bardziej,ze u nas raczej nikt tego nie robi,ale zawsze mozesz dolac....

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Płyn hamulcowy wymienia się co 24 miesiące - tzn powinno się wymieniać, ale wżyciu bywa różnie kwadratowo i podłużnie.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Czy kontrolka ABS powinna zawsze włączać się przy ostrym hamowaniu?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
grom546 napisał/a:
Czy kontrolka ABS powinna zawsze włączać się przy ostrym hamowaniu?
absolutnie nie, jesli sie wlacza oznacza to ze w danym momencie ABS jest wylaczony, z powodu usterki ukladu.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Odnośnie dolania płynu hamulcowego, kupiłem płyn mobil medic R3 i jest na nim napisane że stosowany dla samochodów których instrukcja zaleca stosowanie płynu hamulcowego typu R3 lub DOT3 to w takim razie mogę go dolać do Audi?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Zalej DOT4.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Wymieniałem cały układ hamulcowy z przodu czyli tarcze+klocki ATE oraz same klocki na tył ATE i przepłukałem cały układ i dolałem nowy płyn hamulcowy niestety nic to nie pomogło i dalej zapala mi się wykrzyknik i kontrolka ABS, co dalej mogę sprawdzić?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
bonczek87 napisał/a:
Wymieniałem cały układ hamulcowy z przodu czyli tarcze+klocki ATE oraz same klocki na tył ATE i przepłukałem cały układ i dolałem nowy płyn hamulcowy niestety nic to nie pomogło i dalej zapala mi się wykrzyknik i kontrolka ABS, co dalej mogę sprawdzić?
a czy zczytywales bledy ze sterownika?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
NO jeszcze nie, chce zamówić kabel i się tym zająć wówczas..

Postaw piwo autorowi tego posta
 
bonczek87 napisał/a:
NO jeszcze nie, chce zamówić kabel i się tym zająć wówczas..
wiec zdiagnozuj niunie i napisz nam numery bledow, wtedy pomozemy ;)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
O ile ABS da się zdiagnozować. Sprawdź czy w ogóle ABS działa.

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Układ hamulcowy 

[ IP: 216.73.217.85 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa