Forum AUDI TECH TEAM  strona głównaForum AUDI TECH TEAM  RSSForum AUDI TECH TEAM  na Facebooku
 Polish English Belarusian Bulgarian Czech French German Russian Romanian Slovak Ukrainian Hungarian
   

forum audiforum audiforum audi
forum audi
Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Astaroth
Czw 12 Wrz, 2013 00:25
tarcze hamulcowe tył(wymiana)a4
Autor Wiadomość
dexaven 
mlody


Model: A4
Silnik: 1.9tdi 1Z
Zasilanie: olej napedowy
Nadwozie: sedan
Dołączył: 17 Kwi 2010
Wszystkie posty: 47



Skąd: lublin
Wysłany: Wto 01 Lut, 2011 08:42   tarcze hamulcowe tył(wymiana)a4
     



Witam!Chciałbym wymienic tzn.musze już wymienic tylnie tarcze hamulcowe w swoim aucie tj.a4 1.9tdi z roku 1995.Wymiany tej chciałbym dokonać we własnym zakresie a zamiast wydac kase na mechanika wolałbym dołożyć do lepszych tarcz czy nowych łożysk.Moje pytanie-Czy jest ktoś w stanie wytłumaczyc mi krok po kroku jak dokonac tej wymiany i czy zakładac przy okazji nowe łożyska.Wiem ze strach ma wielkie oczy :shock: ale przy waszej pomocy tj.dokładnym opisie i byc moze kilku fotkach podołałbym temu zadaniu.Wiadomo najgorszy ten pierwy raz :lol:
_________________
pOOOOwoli
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
    
Pasiak 
NACZELNIK



Model: A6 quattro
Silnik: ASN
Zasilanie: PB LPG
Nadwozie: AVANT
Zaproszone osoby: 36
Pomógł: 92 razy
Wiek: 40
Dołączył: 11 Maj 2009
Pochwał: 4
Wszystkie posty: 6850



Piwa: 275/161
Skąd: Crewe/SC
Wysłany: Wto 01 Lut, 2011 10:36   
  Stajnia Klubowa ATT:  Audi A6 C5 (Typ 4B)  Audi  A6 C5 (Typ 4B) Quattro   2000  



tak można przedstawić to najbardziej obrazowo, nr. 4 to zacisk. Innymi słowy sciagasz koło ,zacisk , odkręcasz piastę i tarcza jest Twoja ;-)
_________________
Gość Witamy na forum ATT
http://pl.youtube.com/watch?v=350tD8E7htM
POMAGAM TYLKO NA FORUM
Piszę poprawnie po polsku
.
niegdyś:
Audi 100 C3 2.0 D
Audi 80 1,8
Audi 80 Coupe 2,0
Audi 90 2.3
Audi V8 4,2
Audi A6 2.8 Quattro
Audi A6 1.8T Avant
Audi A6 1.8T Avant TIPTRONIC
Audi A6 2,4 AVANT TIPTRONIC
Audi A2 1,4 MPI
Audi A6 2.7 BI TURBO TIPTRONIC
Audi A2 1.4 TDI
Audi A6 1.9 TDI AVANT MULTITRONIC
Audi A4 B5 1.8
Audi A6 Allroad 2.5 TDI Tiptronic
obecnie:
Audi A6 3.0 quattro AVANT TIPTRONIC
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
    
DenniSZgc 
Rozrabiaka?



Model: A4
Silnik: AFN
Zasilanie: Diesel
Nadwozie: Sedan Quattro
Pomógł: 1 raz
Wiek: 45
Dołączył: 11 Maj 2009
Pochwał: 1
Wszystkie posty: 175



Otrzymał 18 piw(a)
Skąd: Czerwona Woda
Wysłany: Wto 01 Lut, 2011 20:29   Re: tarcze hamulcowe tył(wymiana)a4
  Stajnia Klubowa ATT:  Audi A4 B5 (Typ 8D) Avant  Audi  A4 B5 (Typ 8D) Quattro  Avant  1997  



dexaven napisał/a:
Witam!Chciałbym wymienic tzn.musze już wymienic tylnie tarcze hamulcowe w swoim aucie tj.a4 1.9tdi z roku 1995.Wymiany tej chciałbym dokonać we własnym zakresie a zamiast wydac kase na mechanika wolałbym dołożyć do lepszych tarcz czy nowych łożysk.Moje pytanie-Czy jest ktoś w stanie wytłumaczyc mi krok po kroku jak dokonac tej wymiany i czy zakładac przy okazji nowe łożyska.Wiem ze strach ma wielkie oczy :shock: ale przy waszej pomocy tj.dokładnym opisie i byc moze kilku fotkach podołałbym temu zadaniu.Wiadomo najgorszy ten pierwy raz :lol:


Tak jak opisane powyzej, tylko ze:
sa tam dwie sruby na imbus, ktore sie zapiekaja (rys sruba nr 1) wiec musisz pare razy potraktowac je mlotkiem przed odkrecaniem o czywiscie nie je zmasakrowac ale obstukac. Dobrze by bylo spryskac to jakims odrdzewiaczem, dobrze wyczyscic otwor na imbus wbic go no i probowac odkrecic.
Potem porzadnie wyczyscic zacisk i nasmarowac najlepiej smarem miedzianym badz smarem BOSCHA jak chcesz podam ci numer ok 24zl.
Co do lozysk lepiej je wymienic i miec spokoj po co robic cos dwa razy,ale metode mlotka odkladamy na bok, popros kogos aby ci to wprasowal na prasie jak nalezy, lozyska dla mnie sprawa jasna SKF ale cena, sa tansze no ale zywotnosc hmmm - krotka.
A i pamietaj aby odtluscic tarcze bo sa zabezpieczone natluszczaczem coby nie rdzewialy na regalach w sklepie. Sa do tego srodki ale mozna to zrobic zwyklym rozpuszczalnikiem.
No i jak bedziesz zmienial tarcze to wiadomo nowe klocki wazne aby byly tej samej marki, odejda ci tematy piszczen itp. Np. Kupujac BOSCHA tarcze kup klocki BOSCHA.
Cenowo jest roznie
ATE - gorna polka jakosc 100% cena wysoka
BOSCH - polka srednia jakosc 90% cena normalna
TRW (daniej LUKAS) jakosc - ostatnio same zle opinie cena normalna
no i taniochy
MIKODA, FEBI,
chinszczyzna
FORMAX, RACER, HART itp

Jak potrzebujesz konkretne numery i ceny daj znac ustale ci.

BTW.
W quattro odchodzi kwestia lozysk, trzeba tylko porzadnie wyczyscic przylgnie piaste.
_________________
http://www.youtube.com/wa...feature=related
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
    
dexaven 
mlody


Model: A4
Silnik: 1.9tdi 1Z
Zasilanie: olej napedowy
Nadwozie: sedan
Dołączył: 17 Kwi 2010
Wszystkie posty: 47



Skąd: lublin
Wysłany: Sro 02 Lut, 2011 08:18   
     



Witam.Dzieki za pomoc.W związku ze zdarzeniem losowym jakie mnie napotkało musiałem jednak zakupic tarcze inne niż chciałem.Wybrałem febi czy dobre czas pokaze opinie sa różne.Mam jeszcze takie zapytanie-jaki jest nr.tego imbusa bo okazalo sie że mam same jakies małe nr i do tego made in ryż więc cos bedę musiał podkupić porządnego.Jeszcze drugie pytanko-Jakie sa numery tych łożysk?Pewnie głupie pytanie jedno czy dwa łożyska na strone?Z góry dziekuje za pomoc i pozdrawiam.
_________________
pOOOOwoli
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
    
Pasiak 
NACZELNIK



Model: A6 quattro
Silnik: ASN
Zasilanie: PB LPG
Nadwozie: AVANT
Zaproszone osoby: 36
Pomógł: 92 razy
Wiek: 40
Dołączył: 11 Maj 2009
Pochwał: 4
Wszystkie posty: 6850



Piwa: 275/161
Skąd: Crewe/SC
Wysłany: Sro 02 Lut, 2011 09:02   
  Stajnia Klubowa ATT:  Audi A6 C5 (Typ 4B)  Audi  A6 C5 (Typ 4B) Quattro   2000  



dexaven napisał/a:
Jakie sa numery tych łożysk?
tak to wygląda, pozysja nr.2 i 3
_________________
Gość Witamy na forum ATT
http://pl.youtube.com/watch?v=350tD8E7htM
POMAGAM TYLKO NA FORUM
Piszę poprawnie po polsku
.
niegdyś:
Audi 100 C3 2.0 D
Audi 80 1,8
Audi 80 Coupe 2,0
Audi 90 2.3
Audi V8 4,2
Audi A6 2.8 Quattro
Audi A6 1.8T Avant
Audi A6 1.8T Avant TIPTRONIC
Audi A6 2,4 AVANT TIPTRONIC
Audi A2 1,4 MPI
Audi A6 2.7 BI TURBO TIPTRONIC
Audi A2 1.4 TDI
Audi A6 1.9 TDI AVANT MULTITRONIC
Audi A4 B5 1.8
Audi A6 Allroad 2.5 TDI Tiptronic
obecnie:
Audi A6 3.0 quattro AVANT TIPTRONIC
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
    
DenniSZgc 
Rozrabiaka?



Model: A4
Silnik: AFN
Zasilanie: Diesel
Nadwozie: Sedan Quattro
Pomógł: 1 raz
Wiek: 45
Dołączył: 11 Maj 2009
Pochwał: 1
Wszystkie posty: 175



Otrzymał 18 piw(a)
Skąd: Czerwona Woda
Wysłany: Sro 02 Lut, 2011 20:18   
  Stajnia Klubowa ATT:  Audi A4 B5 (Typ 8D) Avant  Audi  A4 B5 (Typ 8D) Quattro  Avant  1997  



dexaven napisał/a:
Witam.Dzieki za pomoc.W związku ze zdarzeniem losowym jakie mnie napotkało musiałem jednak zakupic tarcze inne niż chciałem.Wybrałem febi czy dobre czas pokaze opinie sa różne.Mam jeszcze takie zapytanie-jaki jest nr.tego imbusa bo okazalo sie że mam same jakies małe nr i do tego made in ryż więc cos bedę musiał podkupić porządnego.Jeszcze drugie pytanko-Jakie sa numery tych łożysk?Pewnie głupie pytanie jedno czy dwa łożyska na strone?Z góry dziekuje za pomoc i pozdrawiam.


1kpl na strone
Gorna polka

SKF nr VKBA 3519 - 105zl (producent szwecja)

Tansze

RUVIL nr EVR 5712 - 65 zl (producent niemcy)
Kager nr 83-0048 - 28 zl (producent polska)
Complex nr CX 009 - 19 zl (producent polska)

Sa jeszcze Febiego ok 25zl, gdybys sie zdecydowal na nie sprawdz czy bieznia jest gladka bo ostatnio weszla partia do sprzedazy, ktora miala pozabkowana powierzchnie biezni wyglada to jakby tak mialo byc niestety lozysko wytrzymuje po montazu 1-3 miesiecy.


Wszystko lozyska dostepen w sieci FOTA.pl

[ Dodano: Sro 02 Lut, 2011 20:22 ]
dexaven napisał/a:
...Mam jeszcze takie zapytanie-jaki jest nr.tego imbusa bo okazalo sie że mam same jakies małe nr i do tego made in ryż więc cos bedę musiał podkupić porządnego...


Chyba 8ka, porzadny torks Proxon, Stanley, PD tools, YATO, ok 8-20zl/ sztuka na duza grzechotke. BETA troche wiecej niz 20 zl :) hihi

[ Dodano: Sro 02 Lut, 2011 20:28 ]
dexaven napisał/a:
...Wybrałem febi czy dobre czas pokaze opinie sa różne...

Na tyle dadza rade bez problemu, gorzej z przodem.
Napewno nie polece Ci zadnego zawieszenia Febiego.
Niestety od prau lat FEBI zostal wykluczony z grupy ZF jak masz chcec to zobacz co to za grupa :)
Wyrobili sobie opinie i jakosc w tej grupie niestety zostaliz niej wygnani i teraz cala ich produkcja opiera sie na Chinach, jakosc coz widac na niektorych ich liniach, np tuleje wahacza, wahacze, laczniki itp pada jak mucha i nie polecam - dlaetego, ze owszem dzialaja ale nie tak dlugo jakby chchial uzytkownik, niestety Febiemu na dzien dzisiejszy do Lemfordera barrrddzzzooo daleko.
_________________
http://www.youtube.com/wa...feature=related
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
    
dizajn200 


Model: b5
Silnik: adr
Zasilanie: benzyna
Nadwozie: sedan
Dołączył: 07 Mar 2013
Wszystkie posty: 1



Skąd: szcz
Wysłany: Czw 07 Mar, 2013 14:19   
     



Cytat:
Mam pytanie czy do wymiany tarcz śrube numer 8 też trzeba wykręcać? Ona jest chyba do wykręcenia całej piasty z "zwrotnicy/tego czopa belki" i robi się to chyba tylko jak też łożyska zmienia?

To mój pierwszy samochód z tarczami z tyłu i się zastanawiam czy wymienie je w podobny sposób jak przednie czy w tarczach tylnych są łożyska? Troche to dziwne żeby w tarcze było nabite łożysko a nie w piaste wg mnie. Co mnie zastanawia też to czemu na tych zdjęciach Z ETKA nie ma piasty pokazanej? Przecież koła na pewno się nie trzymają na gwincie w tarczach.... :-?

edit

Z mojego dochodzenia w internecie znalazłem zdjęcie że z tyłu jest też normlanie piasta jak z przodu

Tylko czy tak samo jak z przodu tarcza zejdzie z tej piasty?



edit

hmm z tego co teraz patrze to chyba ta belka ze zdjęcia jest z B5 ale passata a nie A4, no to teraz już się w ogóle pogubiłem :-P

edit


Czyli rzeczywiście wychodzi na to że w passacie jest piasta a w A4 co? Gwint jest w tarczy hamulcowej i łożysko tak samo? :-?






Dobra już chyba doszedłem o co chodzi
Uploaded with fotem.pl

Czyli z tego co mi się wydaje jak wykręce tą śrube numer 8 to wyjdzie całość z CAŁYM ŁOŻYSKIEM, czujnikiem abs, i ta tarczo/piasta a moim oczą ukaże się taki widok:
Uploaded with fotem.pl
Uploaded with fotem.pl
Czy dobrze myśle? i tutaj są już wszystkie elementy które są nabite na ten czop belki tak?
Czyli jak bym kupił na allegro coś takiego jak na zdjęciach to wymiana w zasadzie przebiega plug&play? :-)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
    
DenniSZgc 
Rozrabiaka?



Model: A4
Silnik: AFN
Zasilanie: Diesel
Nadwozie: Sedan Quattro
Pomógł: 1 raz
Wiek: 45
Dołączył: 11 Maj 2009
Pochwał: 1
Wszystkie posty: 175



Otrzymał 18 piw(a)
Skąd: Czerwona Woda
Wysłany: Nie 10 Mar, 2013 21:43   
  Stajnia Klubowa ATT:  Audi A4 B5 (Typ 8D) Avant  Audi  A4 B5 (Typ 8D) Quattro  Avant  1997  



Jezeli masz quattro to wymieniasz tylko tarcze, musisz porzadnie wyczyscic piaste i przesmarowac prowadnice zacisku po uprzednim wyczyszczeniu, zabieg ok 40 minut. Jezeli masz oske (naped na przod tylko) to szykuj tarcze i nowe lozyska od razu. Musisz je wprasowac jak jestes dobry to zrobisz to bez prasy ale czasu zejdzie a wprasowanie na prasie moment. Tak wiec tarcza demontuje sie z lozyskiem. Powodzenia.
_________________
http://www.youtube.com/wa...feature=related
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
    
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Dodaj temat do:  Temat dla Wykop  Temat dla Facebook  Temat dla Wyczaj.to Temat dla Gwar  Temat dla Delicious  Temat dla Digg  Temat dla Furl  Temat dla Google  Temat dla Magnolia  Temat dla Reddit  Temat dla Simpy  Temat dla Slashdot  Temat dla Technorati  Temat dla YahooMyWeb  Temat dla Nasza Klasa Temat dla Blip  Temat dla MySpace  Temat dla Twitter  Temat dla Flaker  Temat dla Grono.net  Temat dla Gadu-Gadu Live  Temat dla Status GG  Temat dla Poleć  Temat dla Forumowisko 
Losowe tematy » Układ hamulcowy

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów audi a4 jakie odpowiednie tarcze hamu...
dexaven Układ hamulcowy 6 Pią 22 Paź, 2010 11:28
dexaven
Brak nowych postów Wymiana UFO w V8 na tarcze z 100 lub A6
Filip Układ hamulcowy 10 Czw 10 Cze, 2010 23:53
Filip
Brak nowych postów Klocki hamulcowe
rafi a4 Układ hamulcowy 21 Nie 17 Paź, 2010 23:53
Krzyhoo
Brak nowych postów Tarcza hamulcowe A4 1.9tdi
daroslawdl Układ hamulcowy 4 Pon 02 Sie, 2010 12:25
roger110
Brak nowych postów klocki hamulcowe Audi A5
pf117 Układ hamulcowy 1 Pon 02 Sie, 2010 17:13
roger110



[ Twoje IP to: 3.143.17.128, używasz: Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]
Pamiętaj, że w internecie nikt nie jest anonimowy.
forum audi
forum audiforum audiforum audi
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - forum anime - Mapa Forum
AUDI TECH TEAM Individual Template | Designed by PCserwis ® | Mapa forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności