kod silnika Audi A4 B6 1.9 TDI
Witam wszystkich, mam problem z kodem silnika a mianowicie na tabliczce pod maską i w karcie pojazdu(niemieckiej) jest AWX a jak sprawdziłem VIN w necie to jest podany kod AVF i teraz nie wiem czy to pomyłka czy było coś grzebane..., czy jest sens martwić się
Audi A4 B6 1.9 TDI 131KM , skrzynia 6 biegowa, 2001 r
PROSZĘ O POMOC , jaka jest różnica między tymi kodami
pozdr.
Re: kod silnika Audi A4 B6 1.9 TDI
| padi_87 napisał/a: |
Witam wszystkich, mam problem z kodem silnika a mianowicie na tabliczce pod maską i w karcie pojazdu(niemieckiej) jest AWX a jak sprawdziłem VIN w necie to jest podany kod AVF i teraz nie wiem czy to pomyłka czy było coś grzebane..., czy jest sens martwić się
Audi A4 B6 1.9 TDI 131KM , skrzynia 6 biegowa, 2001 r
PROSZĘ O POMOC , jaka jest różnica między tymi kodami
pozdr. |
trochę to dziwnę a dlaczego tak jest to ci nie powiem. Różnica jest lekko w osprzęcie no i taka że silniki AVF ma 25nm większy moment i były doczepiane do 6-biegowej skrzyni.
ogólnie nie ma się czym zamartwiać bo baza silnika jest taka sama i dobrze się spisują.
to jak mam skrzynie 6 biegową to mam silnik AVF czy niemiec wrzucił skrzynie 6 do AWX?
Re: kod silnika Audi A4 B6 1.9 TDI
| padi_87 napisał/a: |
Witam wszystkich, mam problem z kodem silnika a mianowicie na tabliczce pod maską i w karcie pojazdu(niemieckiej) jest AWX a jak sprawdziłem VIN w necie to jest podany kod AVF i teraz nie wiem czy to pomyłka czy było coś grzebane..., czy jest sens martwić się
Audi A4 B6 1.9 TDI 131KM , skrzynia 6 biegowa, 2001 r
PROSZĘ O POMOC , jaka jest różnica między tymi kodami
pozdr. |
Sprawdź (porównaj) na wlepce z wyposażeniem dodatkowym.
tam także jest AWX , to ja już nie wiem

Skrzynia 6... a na wlepce,tabliczce i karcie awx o co tu chodzi
| padi_87 napisał/a: |
o co tu chodzi |
A o to, że masz wszystko na miejscu. Nie wiem gdzie to wyczytałeś, ale skoro na wlepie masz to samo co na pokładzie, to jest wszystko w oryginale. AWX łączony był z 5 biegową i 6 biegową skrzynią biegów oraz z multitronikiem.
Według moich danych przy napędzie na jedna oś powinieneś mieć skrzynię FPN przy Quattro FPP.
to czyli, awx z 6 skrzynią...., a czy VAG stwierdzi jak go podłącze czy silnik jest awx czy avf? tak dla 100% pewności co ja mam pod maską
| padi_87 napisał/a: |
to czyli, awx z 6 skrzynią...., a czy VAG stwierdzi jak go podłącze czy silnik jest awx czy avf? tak dla 100% pewności co ja mam pod maską |
Niestety nie.
yhy , no to dzięki za podpowiedzi
pozdrawiam