Odgrzeję kotleta.
U mnie sytuacja podobna.
Pali bezpiecznik 5A nad ecu drugi od prawej. Prawdopodobnie jest odpowiedzialny albo za cewkę albo za wtryski.
Fakty:
- pompka paliwa działa
- ecu wygląda jak nowe
- pozostałe bezpieczniki i przekaźniki ok.
- czasami nie ma kilometrów na wyswietlaczu, nie działa ac/bc
- nie działa klimatronik
Ktoś spotkał się z czymś podobnym ?
Odpowiedz do tematu
Odpowiedz do tematu
Cewki i wtryski mają osobne bezpieczniki 15 i 20A. Bezpiecznik 5A zabezpiecza tylko obwód sterownika silnika klemy 30 czyli przed zapłonem.
Czyli może być uwalone ecu ?
Czy może gdzieś kabelek dotyka gdzies do masy ?
Czy może gdzieś kabelek dotyka gdzies do masy ?
Sądzę, że zwarcie jest w ECU. Czy kabel gdzieś dotyka, to raczej nie wywróżę tego musisz sam sprawdzić. Odłącz ECU i wepnij bezpiecznik.
Adi202, Miałeś rację. Zwarcie było w wbudowanym przekaźniku w ECU. Zmiana ecu, przegląd wiązki do pompy paliwa i auto odpaliło.
Licznika natomiast się buntuje i od czasu do czasu wyłącza się ale działa tylko voltomierz, tak jak by był nie zależny.
Licznika natomiast się buntuje i od czasu do czasu wyłącza się ale działa tylko voltomierz, tak jak by był nie zależny.
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych