Skrzynie automatyczne » [A3 8L]Automat w A3
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
 [A3 8L]Automat w A3
Witam

Chciałbym się czegoś dowiedzieć na temat skrzyni automatycznych w audi a3 po roku 2000 w modelu 8L. W jakie modele skrzyń było wyposażone to audi. Czy warto kupić A3 w automacie?

pozdrawiam

Postaw piwo autorowi tego posta
 Re: Automat w A3
Horny napisał/a:
Witam

Chciałbym się czegoś dowiedzieć na temat skrzyni automatycznych w audi a3 po roku 2000 w modelu 8L. W jakie modele skrzyń było wyposażone to audi. Czy warto kupić A3 w automacie?

pozdrawiam

Oczywiście, że warto, ale pod warunkiem, że skrzynia jest w dobrym stanie. W innym wypadku zrazisz się na całe życie do wygody jaką jest automat.
pzdr

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Hejka Kolego. Z tego, co się orientuję po 2000 roku w A3 były montowane 3 rodzaje skrzyń automatycznych. Przed modelem 8P (2003) w A3 można było znaleźć przekładnię Tiptronic, która montowana była razem z silnikami 1.8 o mocy 150KM i 180KM oraz w 130-konnym dieslu (tyle wiem na pewno). W 2003 roku po wejściu na rynek modelu A3 8P Audi zastosowało nowy dwusprzęgłowy automat DSG oraz klasyczny już Tiptronic. Automat DSG zamienia biegi bez jakiejkolwiek odczuwalnej różnicy (gdzieś czytałam, że czas reakcji to 0,02s :shock: )
Ma więc sportowe przełożenie i użytkownicy A3 z tą skrzynią bardzo sobie chwalą dynamikę jazdy. "Zwykły" Tiptronic tez ma dobrą opinię. Odnośnie Twojego drugiego pytania: tu jest troszkę problem, bo zdarza się, że ta sama wersja ma montowanego manuala albo automata ;-)
Gama silników dla 8L (1996-2003)
# 1.6 i (102KM)
# 1.8 T (150KM)
# 1.8 T (225KM)
# 1.8 T (180KM)
# 1.8 20V (125KM)
# 1.8 T (210KM)
# 1.9 TDI (130KM)
# 1.9 TDI (90KM)
# 1.9 TDI (100KM)
# 1.9 TDI (110KM)
Szukać już musisz sam ;-)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Adi202, Kiedyś dałeś taki super opis , jak sprawdzić , oczywiście teoretycznie " skrzynię napisz jak możesz Horny, `emu , mnie bardzo pomogło , ale nie pamiętam dokładnie co i jak :oops:

Postaw piwo autorowi tego posta
 
No było by miło :) Wiem, że skrzynia musi zmieniać biegi równo, bez żadnych szarpań, mimo skoków prędkości i hamowań. Audi mam zamiar kupować w listopadzie, bądź na wiosnę następnego roku. Wiadomo Audi A3 8P mnie pociąga :O

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Horny napisał/a:
Wiadomo Audi A3 8P mnie pociąga

Wcale się nie dziwię, a nad skrzynią DSG i S-tronic warto się zastanowić ;-)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Jak pamiętam ,to dodatkowo rozpędzasz autko do 100 , i zdejmujesz nogę z gazu , powinien zrzucać biegi bez szarpnięć i bez odczucia , tylko obrotomierz powinien pokazywać zmianę biegu, sprawdź poziom oleju i czy nie jest nie jest brudny .

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Dzięki wielkie za porady ;)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Przy wrzuceniu z P lub N na D lub R lekkie i pewne szarpnięcie. Auto powinno pokazać natychmiastową chęć do ruszenia z miejsca (oczywiście nie ruszy, bo trzymasz hamulec ;) ). Oczywiście czas reakcji załączenia skrzyni to > 1 sek.

Spytaj się na wstępie czy wymieniał płyn w skrzyni. Podobno w tych skrzyniach nie wymienia się płynu jednak ja w to nie wierze. Jak Ci odpowie (a to się wymienia, bo nie wiem?!) zazwyczaj to oznacza, że użytkownik nie wie co to dbać o auto.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
W automatach wymienia się zarówno ATF jak i olej. To są materiały które się eksploatują. Jak dbasz tak masz. ;)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Automat to słodka sprawa w miastach, poza zresztą też, niczym się nie przejmujesz, dlatego planuje wybrać automat. Jeszcze jedno pytanie, może się orientujecie czy przy każdym serwisie powinno się badać skrzynię czy, co jakąś określoną ilość km. Jeżdżę Skodą Octavią 2.0 TDi 140 KM automat tiptronic, i nie sprawdzają jej zawsze. Przynajmniej nie widniało na papierku "kontrola skrzyni biegów". A no i co do tej Skody to już czuć lekkie szarpania podczas nagłego przyśpieszenia. I właśnie zastanawiałem się czy to skrzynia, czy turbina. Czytałem, że samochód z turbiną "rżnięty" na zimnym silniku powoduje coś w rodzaju zapieczeń w turbinie co wymaga oczyszczenia, bądź bardziej sportowej jazdy. Te lekkie szarpnięcia mi nie przeszkadzają bo występują rzadko, ale nie wiem czy to już objawy zużywania się skrzyni...

Postaw piwo autorowi tego posta
 
W tej skrzyni niby się płynu hydraulicznego nie wymienia. CZyli możesz jeżdzić i skrzynia padnie Ci nie po 500 000 km tylko po 250 000 km albo i wcześniej.
Jeśli szarpie to sprzeynia prawdopodobnie.
Nigdy ale to przenigdy nie "depcze" się auta jak jest zimny a wszczególności jak masz albo turbodołądowane!

Olej w skrzyni wymienia się płyn co ok. 60 000 km

Postaw piwo autorowi tego posta
 
tak jak piszesz automat to piekna sprawa, sam uwielbiam nim jeździć :mrgreen: proponuję sprzawdzić również kick downa , jeśli zredukuje się bez zbędnych szarpnięć , to skrzynia ok ;)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
No warto będzie spróbować. A co do żywotności, czy rzeczywiście manual ma dłuższą żywotność? Podobno zadbany automat może przeżyć manual. Tylko raczej o manuala nie trzeba aż tak dbać.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Horny napisał/a:
A co do żywotności, czy rzeczywiście manual ma dłuższą żywotność?
".......... a Franc , miał strzelać do Papieża .........." co Ty nie wierz w to .
Horny napisał/a:
Podobno zadbany automat może przeżyć manual
Dokładnie
Horny napisał/a:
Tylko raczej o manuala nie trzeba aż tak dbać.
o wszystko trzeba dbać , czy bardziej.........nie sądzę , tyle , że drożej np. wymiana oleju.

Postaw piwo autorowi tego posta

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Skrzynie automatyczne 

[ IP: 18.118.29.219 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa