 |
Przesunięty przez: jimv8 Pon 12 Mar, 2012 07:10 |
[C4 2.5 tdi] wymiana zegarów |
| Autor |
Wiadomość |
|
|
Wysłany: Sro 22 Lut, 2012 19:35 [C4 2.5 tdi] wymiana zegarów
|
|
|
Witam !
Jestem nowym użytkownikiem tego forum i proszę o wyrozumiałość , jeżeli źle założyłem temat.
Nabyłem zegary od anglika 2.6 benzyna z AC/BC pełnym fisem , postanowiłem zaadoptować je do swojej c4 2.5tdi silnik AAT gdzie wcześniej już fabrycznie były i instalacja jest przygotowana pod takowe. Obrotomierz , prędkościomierz , paliwo i temp płynu przełożyłem ze swoich , płytę przekodowałem VAG-iem na 00050 pod swój silnik i wszystko śmiga poprawnie oprócz obrotomierza , który zaniża mi obroty. Zwracam się z prośbą do fachowców tu obecnych o pomoc. Wolne obroty pokazuje mi około 450-500 gdzie powinien pokazywać około 850 i obrotomierz kręci się na maxa do 3000 obr./min. Proszę o pomoc z góry Dziękuję. |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Czw 23 Lut, 2012 01:52 Re: Audi c4 2.5 tdi wymiana zegarów
|
|
|
| scalak1 napisał/a: | Witam !
Jestem nowym użytkownikiem tego forum i proszę o wyrozumiałość , jeżeli źle założyłem temat.
Nabyłem zegary od anglika 2.6 benzyna z AC/BC pełnym fisem , postanowiłem zaadoptować je do swojej c4 2.5tdi silnik AAT gdzie wcześniej już fabrycznie były i instalacja jest przygotowana pod takowe. Obrotomierz , prędkościomierz , paliwo i temp płynu przełożyłem ze swoich , płytę przekodowałem VAG-iem na 00050 pod swój silnik i wszystko śmiga poprawnie oprócz obrotomierza , który zaniża mi obroty. Zwracam się z prośbą do fachowców tu obecnych o pomoc. Wolne obroty pokazuje mi około 450-500 gdzie powinien pokazywać około 850 i obrotomierz kręci się na maxa do 3000 obr./min. Proszę o pomoc z góry Dziękuję. | dziwne jest to co pisesz , bo pełny FIS to raczej C5.... a czy tarcza obrotomierza pozostała z Twoich oryginalnych zegarów? zmień kodowanie na 00053, i zobacz jakie bedą efekty |
_________________ Gość Witamy na forum ATT
http://pl.youtube.com/watch?v=350tD8E7htM
POMAGAM TYLKO NA FORUM
Piszę poprawnie po polsku.
niegdyś:
Audi 100 C3 2.0 D
Audi 80 1,8
Audi 80 Coupe 2,0
Audi 90 2.3
Audi V8 4,2
Audi A6 2.8 Quattro
Audi A6 1.8T Avant
Audi A6 1.8T Avant TIPTRONIC
Audi A6 2,4 AVANT TIPTRONIC
Audi A2 1,4 MPI
Audi A6 2.7 BI TURBO TIPTRONIC
Audi A2 1.4 TDI
Audi A6 1.9 TDI AVANT MULTITRONIC
Audi A4 B5 1.8
Audi A6 Allroad 2.5 TDI Tiptronic
Audi A6 3.0 quattro AVANT TIPTRONIC
obecnie:
Audi A3 Cabrio Stronic
 |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Czw 23 Lut, 2012 07:33
|
|
|
Tak źle to nazwałem , chodzi mi o to że to zegary te szerokie z 3 dodatkowymi , natomiast obrotomierz jest cały wsadzony od zegarów które były wcześniej czyli ori 2.5 tdi |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Czw 23 Lut, 2012 10:03
|
|
|
Przydałoby się jeszcze dokładnie opisać o jakie zegary chodzi Audi 100 czy A6. |
_________________ Gość Witamy serdecznie na forum ATT
Piszę poprawnie po polsku. 🇲🇨 💯
Jeżeli długo nie odpowiadam w Twoim poście wyślij info na email. Pomagam tylko na ATT.
Nowy Użytkowniku forum ATT nie zachowuj się jak arabski terrorysta i wypełnij sumiennie swój profil.
lekceważenie mojej prośby skutkowac będzie lekceważeniem użytkownika |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Czw 23 Lut, 2012 14:45
|
|
|
| Adi202 napisał/a: | | Przydałoby się jeszcze dokładnie opisać o jakie zegary chodzi Audi 100 czy A6. |
Płyta jest od Audi 2.6 benzyna 94rok wersja angielska i kilometry były w milach. Przekodowałem vag-iem z benzyny na 5 cylindrowego TDI kodowanie "00050"
Teraz kilometry wskazuje w kilometrach płyta zakodowana jak wyżej , wszystko działa poprawnie , tylko z tym obrotomierzem problem "ZANIŻA OBROTY" obrotomierz jak i prędkościomierz przełożony z płyty TDI 2.5 z roku 96. |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Czw 23 Lut, 2012 20:44
|
|
|
| scalak1 napisał/a: | | Adi202 napisał/a: | | Przydałoby się jeszcze dokładnie opisać o jakie zegary chodzi Audi 100 czy A6. |
Płyta jest od Audi 2.6 benzyna 94rok wersja angielska i kilometry były w milach. Przekodowałem vag-iem z benzyny na 5 cylindrowego TDI kodowanie "00050"
Teraz kilometry wskazuje w kilometrach płyta zakodowana jak wyżej , wszystko działa poprawnie , tylko z tym obrotomierzem problem "ZANIŻA OBROTY" obrotomierz jak i prędkościomierz przełożony z płyty TDI 2.5 z roku 96. |
Sądzę, że powinieneś również wgrać zawartość eeprom. |
_________________ Gość Witamy serdecznie na forum ATT
Piszę poprawnie po polsku. 🇲🇨 💯
Jeżeli długo nie odpowiadam w Twoim poście wyślij info na email. Pomagam tylko na ATT.
Nowy Użytkowniku forum ATT nie zachowuj się jak arabski terrorysta i wypełnij sumiennie swój profil.
lekceważenie mojej prośby skutkowac będzie lekceważeniem użytkownika |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Sob 25 Lut, 2012 20:44
|
|
|
| Adi202 napisał/a: | | scalak1 napisał/a: | | Adi202 napisał/a: | | Przydałoby się jeszcze dokładnie opisać o jakie zegary chodzi Audi 100 czy A6. |
Płyta jest od Audi 2.6 benzyna 94rok wersja angielska i kilometry były w milach. Przekodowałem vag-iem z benzyny na 5 cylindrowego TDI kodowanie "00050"
Teraz kilometry wskazuje w kilometrach płyta zakodowana jak wyżej , wszystko działa poprawnie , tylko z tym obrotomierzem problem "ZANIŻA OBROTY" obrotomierz jak i prędkościomierz przełożony z płyty TDI 2.5 z roku 96. |
Sądzę, że powinieneś również wgrać zawartość eeprom. |
Problem w tym że nie mam programatora , rozumiem ,że chodzi o eeprom który siedzi pod wyświetlaczem kilometrów ? , a czy mogę go przelutować z tamej płyty do tej obecnej ? |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Sob 25 Lut, 2012 21:01
|
|
|
| scalak1 napisał/a: |
Problem w tym że nie mam programatora , rozumiem ,że chodzi o eeprom który siedzi pod wyświetlaczem kilometrów ? , a czy mogę go przelutować z tamej płyty do tej obecnej ? |
Wsady zegarów z BC i bez niego różnią się trochę od siebie, ale spróbować możesz niczego nie zepsujesz. |
_________________ Gość Witamy serdecznie na forum ATT
Piszę poprawnie po polsku. 🇲🇨 💯
Jeżeli długo nie odpowiadam w Twoim poście wyślij info na email. Pomagam tylko na ATT.
Nowy Użytkowniku forum ATT nie zachowuj się jak arabski terrorysta i wypełnij sumiennie swój profil.
lekceważenie mojej prośby skutkowac będzie lekceważeniem użytkownika |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Nie 26 Lut, 2012 08:23
|
|
|
| Adi202 napisał/a: | | scalak1 napisał/a: |
Problem w tym że nie mam programatora , rozumiem ,że chodzi o eeprom który siedzi pod wyświetlaczem kilometrów ? , a czy mogę go przelutować z tamej płyty do tej obecnej ? |
Wsady zegarów z BC i bez niego różnią się trochę od siebie, ale spróbować możesz niczego nie zepsujesz. |
Rozumiem Jeżeli by była możliwość to proszę o wsad do licznika do 2.5TDI silnik AAT lub AEL z AC/BC |
|
|
|
|
|
 |
Casian

Model: 100 C4
Silnik: AAT
Zasilanie: Olej napędowy
Nadwozie: Avant
Dołączył: 08 Paź 2011 Wszystkie posty: 3
     
Skąd: ŚWIDNICA
|
Wysłany: Pią 28 Wrz, 2012 05:51
|
|
|
Witam
Mam mały problem, gdyż istnieje możliwość że przy kodowaniu licznika VAG-em, a chodzi o obroty silnika, źle wpisałem wartości. Sprawa wygląda tak. Zakupiłem zegary 7 budzikowe z auta benzynowego. Jako że ja mam AAT 2.5 TDI wymieniłem cyferblat obrotomierza na diesla, ale wskaźniki pokazywał obroty dla benzyny. Wg tego schematu (opisu)
http://audi-c4.pl/viewtop...light=kodowanie
Jak wszedłem w 17 - instrumenty potem w Login on gdzie wyskoczyła i w polu soft coding było 00062 przestawiliśmy ten kod na 00050 zegary nie chciały sie juz połączyć. Niestety w opisie napisane jest jak byk żeby zrobić to w zakładce Recode ale na 90 % u mnie nie było tej zakładki.. Czy jeżeli teraz zegary nie chcą się połączyć z VAG-em to znaczy że idą na śmietnik ? A może ten proces da się odwrócić ? Niby wszystk dział wszelkie wskaźniki, predkościomierz wskazuje dobrze, obrotomierz działa ale pokazuje obroty z benzyny..
Dzięki za wszelką pomoc. |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Pią 28 Wrz, 2012 09:06
|
|
|
Najpewniejszym sposobem jest skopiowanie zawartości eepromu z zegarów diesla i wgranie do twoich. |
_________________ Gość Witamy serdecznie na forum ATT
Piszę poprawnie po polsku. 🇲🇨 💯
Jeżeli długo nie odpowiadam w Twoim poście wyślij info na email. Pomagam tylko na ATT.
Nowy Użytkowniku forum ATT nie zachowuj się jak arabski terrorysta i wypełnij sumiennie swój profil.
lekceważenie mojej prośby skutkowac będzie lekceważeniem użytkownika |
|
|
|
|
|
 |
Casian

Model: 100 C4
Silnik: AAT
Zasilanie: Olej napędowy
Nadwozie: Avant
Dołączył: 08 Paź 2011 Wszystkie posty: 3
     
Skąd: ŚWIDNICA
|
Wysłany: Pią 28 Wrz, 2012 16:33
|
|
|
| Adi202 napisał/a: | | Najpewniejszym sposobem jest skopiowanie zawartości eepromu z zegarów diesla i wgranie do twoich. |
A może ktoś się orientuje ile taki zabieg może kosztować ? Bo nie wiem czy gra jest warta świeczki gdyż zegary można już znaleźć za 200 zł.. |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Nie możesz pisać nowych tematów Nie możesz odpowiadać w tematach Nie możesz zmieniać swoich postów Nie możesz usuwać swoich postów Nie możesz głosować w ankietach Nie możesz załączać plików na tym forum Nie możesz ściągać załączników na tym forum
|
Dodaj temat do Ulubionych Wersja do druku
|
| Losowe tematy » Elektryka i elektronika |
|
[ Twoje IP to: 216.73.217.85, używasz: Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ] Pamiętaj, że w internecie nikt nie jest anonimowy. |  |