Pozostałe tematy » Licznik
Odpowiedz do tematu
 
Cytat:
W takim razie wtyczka nie była podłączona do zegarów, tylko w innym sterowniku np klimatyzacja. Kieruj się numerologią na wtyczce jest opis pinów.
_________________
No właśnie jestem w trakcie rozbierania wtyczki.

[ Dodano: Pią 24 Sie, 2018 19:31 ]
Adi202 napisał/a:
Pin 31 niebieski wtyk.
Drugi do masy czy do plusa . I tak samo założyłem czujnik poziomu płynu sprysku , jeden pod fis a drugi ?

[ Dodano: Pią 24 Sie, 2018 19:45 ]
Adi202 napisał/a:
15 czerwono żółty,
Na tą chwilę będę podpinał pod chorusa , w który pin ,w którym miniiso to podpiąć ?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Wcześniej podałem schemat. W radiu oznaczenia to ENA 10, Data 9 i Clock 8.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Kurła ,chyba kupiłem skopany licznik. Fis wcale się nie podświetla , a zamiast przebiegu jest błąd dEF. Do tego sesrało mi się coś nie mogę za żadne skarby połączyć się vagiem z żadnym modułem z niczym kompletnie , cały czas jest info o braku danego modułu :cry: :-/

Postaw piwo autorowi tego posta
 
roger110 napisał/a:
Kurła ,chyba kupiłem skopany licznik. Fis wcale się nie podświetla , a zamiast przebiegu jest błąd dEF. Do tego sesrało mi się coś nie mogę za żadne skarby połączyć się vagiem z żadnym modułem z niczym kompletnie , cały czas jest info o braku danego modułu :cry: :-/

dEF oznacza defekt czyli uszkodzenie. Można spróbować go ożywić.

Odłącz radio i spróbuj ponownie nawiązać komunikację.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Adi202 napisał/a:
dEF oznacza defekt czyli uszkodzenie. Można spróbować go ożywić.
Coś więcej na ten temat ? Dam radę sam ?

[ Dodano: Wto 28 Sie, 2018 10:05 ]
Adi202 napisał/a:
Odłącz radio i spróbuj ponownie nawiązać komunikację.
Spróbuję i napiszę co i jak

[ Dodano: Wto 28 Sie, 2018 10:24 ]
No Responce from controler - po odłączeniu radia. tak na wszystkich modułach

Postaw piwo autorowi tego posta
 
roger110 napisał/a:
Adi202 napisał/a:
dEF oznacza defekt czyli uszkodzenie. Można spróbować go ożywić.
Coś więcej na ten temat ? Dam radę sam ?

[ Dodano: Wto 28 Sie, 2018 10:05 ]
Adi202 napisał/a:
Odłącz radio i spróbuj ponownie nawiązać komunikację.
Spróbuję i napiszę co i jak

[ Dodano: Wto 28 Sie, 2018 10:24 ]
No Responce from controler - po odłączeniu radia. tak na wszystkich modułach


Jeżeli jesteś w stanie odczytać i wgrać zawartość pamięci zegarów to jesteś w stanie. Sprawdź czy zegary nie robią problemów z komunikacją. Odepnij je i spróbuj ponownie bez zegarów.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Adi202 napisał/a:
Odepnij je i spróbuj ponownie bez zegarów.
Bez względu czy stare , czy nowe , czy bez zegarów zero komunikacji.
Adi202 napisał/a:
eżeli jesteś w stanie odczytać i wgrać zawartość pamięci zegarów
mam tylko vaga i kabel viakena no i vag commander ogarnięty.
Gdybym wysłał Ci te zegary , ogarniesz ?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Jak przywrócisz komunikację, to zrób commanderem odczyt epromu tych zegarów i wyślij mi wsad.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Masz jakiś pomysł , gdzie "uciekła" komunikacja ?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Musisz się cofnąć w myślach do momentu kiedy jeszcze była i co wówczas robiłeś. Zmierz napięcie na pinie 7 OBD.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Adi202 napisał/a:
Zmierz napięcie na pinie 7 OBD.

12 v
Adi202 napisał/a:
Musisz się cofnąć w myślach do momentu kiedy jeszcze była i co wówczas robiłeś.
Przełożyłem licznik ,żeby go sprawdzić , jeszcze bez wiązki do fis`a i się nie łączył , więc podpiąłem stary i już nie było komunikacji.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
A diagnozę radia podpiąłeś tylko do pinu w kostce czy odciąłeś przewód zasilający?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Adi202 napisał/a:
A diagnozę radia podpiąłeś tylko do pinu w kostce czy odciąłeś przewód zasilający?

Wpiąłem się w pin a1 jak pisałeś podciągnąłem do radia , tam pin 3 a przewód ten , który był fabrycznie podłączony, odciąłem , bo było na nim napięcie.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Zmierz napięcie na 7 OBD w trakcie próby nawiązania komunikacji.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Adi202 napisał/a:
Zmierz napięcie na 7 OBD w trakcie próby nawiązania komunikacji.
Mam elektroniczny miernik , więc nie napiszę dokładnie , ale waha się między 4-6V . Może Ci pomoże w diagnozie fakt , że przy próbie połączenia , kilka razy mrugnie dioda połączenia na interface` ie i słychać " cykanie " w liczniku. Masy też sprawdzone :( :-/

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Pozostałe tematy 

[ IP: 216.73.217.85 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa