Elementy silnika » Kontrolka układu chłodzenia
Odpowiedz do tematu
 
Zrobiłem test zegarów i wszystko przeszło więc to znaczy że zegary są sprawne?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Sprawdź w VAGu jaka temperatura jest w silniku (01) i jaka w zegarach (17). Wtedy ustalisz czy czujnik właściwe ma wskazania. Jak będzie spora rozbieżność to do wymiany czujnik. Jak będzie podobnie to raczej zegary bo one powinny pokazać to co każe im pokazać czujnik.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Ok sprawdze ale jeżeli po przejechaniu 15km nadal nie mam 90 stopni na silniku to wina nie jest termostatu że się za szybko otwiera?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
bonczek87 napisał/a:
Ok sprawdze ale jeżeli po przejechaniu 15km nadal nie mam 90 stopni na silniku to wina nie jest termostatu że się za szybko otwiera?
jesli chcesz mieć 123% to sprawdź to co napisał kolega powyżej, ewentualnie dla pewności zasłoń połowę chłodnicy i zobacz czy jest różnica we wskazaniach

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Cytat:
Ok sprawdze ale jeżeli po przejechaniu 15km nadal nie mam 90 stopni na silniku to wina nie jest termostatu że się za szybko otwiera?

Na jakiej podstawie stwierdzasz że po przejechaniu 15km nie masz 90 stopni? Zmierzyłeś to?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Dwa dni temu jeździłem po mieście i zrobiłem nawet więcej niż 15km i podłączyłem VAG i pokazywało na nim około 60 stopni i wskazówka na liczniku nawet nie ruszyła..

Postaw piwo autorowi tego posta
 
W 01-Engine czy w 17-Instruments?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
W 01 Enginie bo nie wiedziałem że w Instruments też się sprawdza temperaturę.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Porównaj zatem oba wskazania.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Dzisiaj sprawdziłem i rzeczywiście jest różnica około +7-8 stopni między Engine a Instrumetns. Na silniku pokazywało 78 a w zegarach 70. To oznacza że czujnik do wymiany?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Wydaje mi się że od tego powinieneś zacząć. Chyba ta różnica jest za duża. Nie wiem jaka odchyłka według książki jest dopuszczalna ale strzelam że 2-3 stopnie to jeszcze OK ale 8 to już zbyt wiele.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
eleszet napisał/a:
Nie wiem jaka odchyłka według książki jest dopuszczalna ale strzelam że 2-3 stopnie to jeszcze OK ale 8 to już zbyt wiele.

Dyferencja w czujniku przeważnie wynosi 1stC 2 to max.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
No to masz odpowiedź. O jeden stopień się machnąłem :)
Wymieniaj co masz wymienić a dalej zobaczymy.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Witam
Wymieniłem co miałem czyli czujnik temp na oryginał nr 059 919 501A i niestety dalej to samo. Po przejechaniu 20km w engine 87 stopni i wiecej nie rosło a w instruments 78 i też dalej nie rosło, co jest dalej nie tak?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Moze cos z silniczkiem w zegarach lub z zegarami :)

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Elementy silnika  

[ IP: 216.73.217.85 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa