 |
|
[D11 V8] problem ze sterownikiem centralnego zamka |
| Autor |
Wiadomość |
papel

Model: V8 D11
Silnik: 3,6
Zasilanie: benzyna + LPG
Nadwozie: sedan
Dołączył: 10 Cze 2011 Wszystkie posty: 42
     
Otrzymał 1 piw(a) Skąd: Wolne Miasto Gdańsk
|
Wysłany: Pią 13 Sty, 2012 21:36 [D11 V8] problem ze sterownikiem centralnego zamka
|
|
|
Witam.
Jakiś czas temu byłem zmuszony wymienić dokładany (nieoryginalny) sterownik centralnego zamka i po pewnym czasie pojawił się problem z klaksonem. Mianowicie po przekręceniu kluczyka w stacyjce klakson klaksoni. Aby móc normalnie samochodem jeździć musiałem wypiąć bezpiecznik od klaksonu.
Co mnie trochę zastanawia to fakt, iż taka sytuacja pojawiła się ok. miesiąc po zmianie sterownika centralnego zamka.
Czy to możliwe że nowy sterownik nie rozbraja fabrycznego alarmu a jedynie daje sygnał na pompkę że ma otworzyć drzwi? |
_________________ 4 cylindry tylko do kosiarek |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Pią 13 Sty, 2012 21:42
|
|
|
Wszystko zależy od podłączenia tego sterownika. Jeżeli klakson jak to nazwałeś klaksoni , oznaczałoby że w dokładanym sterowniku zrobiło się zwarcie na końcówce mocy. |
_________________ Gość Witamy serdecznie na forum ATT
Piszę poprawnie po polsku. 🇲🇨 💯
Jeżeli długo nie odpowiadam w Twoim poście wyślij info na email. Pomagam tylko na ATT.
Nowy Użytkowniku forum ATT nie zachowuj się jak arabski terrorysta i wypełnij sumiennie swój profil.
lekceważenie mojej prośby skutkowac będzie lekceważeniem użytkownika |
|
|
|
|
|
 |
papel

Model: V8 D11
Silnik: 3,6
Zasilanie: benzyna + LPG
Nadwozie: sedan
Dołączył: 10 Cze 2011 Wszystkie posty: 42
     
Otrzymał 1 piw(a) Skąd: Wolne Miasto Gdańsk
|
Wysłany: Pią 13 Sty, 2012 22:13
|
|
|
wiem że wpinałem się sterowaniem masami a nie pod pneumatyczną pompkę. moja wiedza nt. elektryki jest raczej kiepska, choć staram się zawsze jakoś sobie radzić:). jutro poszukam miejsca gdzie mogło zewrzeć i poukładam lepiej te kable bo mam w nich burdel, a może wszystko wróci do normy wtedy
[ Dodano: Sob 14 Sty, 2012 18:29 ]
dziś podłubałem nieco przy samochodzie i doszedłem do wniosku że dokładany sterownik centralnego zamka działa jak należy. wpięty jest jak poprzedni sterownik czyli na sterowanie masami. na dodatek to trąbi główny klakson a nie ten w bagażniku od alarmu. po włączeniu alarmu by wył to wyje z bagażnika.
wychodzi mi na to że trzeba szukać przyczyny w instalacji klaksonu a nie alarmu
[ Dodano: Sob 21 Sty, 2012 12:35 ]
przyczyna leżała w kierownicy a nie jak pierwotnie sądziłem w sterowniku centralnego. jeden przewód był zgnieciony i na łożysku ślizgowym osadził się pył. jedno z dwóch powodowało zwarcie i klakson klaksonił |
_________________ 4 cylindry tylko do kosiarek |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Nie możesz pisać nowych tematów Nie możesz odpowiadać w tematach Nie możesz zmieniać swoich postów Nie możesz usuwać swoich postów Nie możesz głosować w ankietach Nie możesz załączać plików na tym forum Nie możesz ściągać załączników na tym forum
|
Dodaj temat do Ulubionych Wersja do druku
|
| Losowe tematy » Elektryka i elektronika |
|
[ Twoje IP to: 216.73.217.85, używasz: Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ] Pamiętaj, że w internecie nikt nie jest anonimowy. |  |