Pozostałe tematy » Błędy Vag Audi A4 B5
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
 Błędy Vag Audi A4 B5
Witam!
Moje autko to Audi A4 B5 2000r. 1.8T 150KM + LPG podłączyłem je kablem do Vaga i wyskoczyło mi niestety kilka błędów.
Po 1 zaczne od błędów silnika:

Control Module Part Number: 4B0 906 018 AL

Component and/or Version: 1.8L R4/5VT 0006
Software Coding: 05001
Work Shop Code: WSC 00001

4 Faults Found:

16795 - Secondary Air Injection System: Incorrect Flow Detected
P0411 - 35-00 - -

16684 - Shareware Version. To Decode all DTCs
P0300 - 35-10 - Please Register/Activate - Intermittent

16686 - Shareware Version. To Decode all DTCs
P0302 - 35-10 - Please Register/Activate - Intermittent

17658 - Fuel Level too Low
P1250 - 35-00 - -

Proszę Was o pomoc. Dodam że autko nie ma mocy gdyż turbina mi padła.

Po 2 to błędy poduszek, cały czas świeci mi się kontrolka w zegarach Air Bag:

2 Faults Found:

01218 - Side Airbag Igniter: Passenger Side (N200)
32-10 - Resistance too High - Intermittent

01217 - Side Airbag Igniter: Driver Side (N199)
32-00 - Resistance too High
Dodam że nie idzie skasować Vagiem tych błędów.

Po 3 to mam problem z olejem tzn wariuje mi często kontrolka że mało oleju mimo że jest dużo oraz ostatnio zapala mi się na 2-3 sekundy kontrolka ciśnienia oleju i gaśnie czy to wina popsutej turbiny?

Dzięki za pomoc

Postaw piwo autorowi tego posta
 
bonczek87 napisał/a:
16795 - Secondary Air Injection System: Incorrect Flow Detected
P0411 - 35-00 - -
sprawdź,przekaźnik pompy paliwa,drożność przewodów i zawór N112
bonczek87 napisał/a:
16684 - Shareware Version. To Decode all DTCs
P0300 - 35-10 - Please Register/Activate - Intermittent
tu jest kilka opcji, wypada zapłon , no i pasowało by zacząc od poczatku,czyli kable ,świece,cewki,czujnik połozenia wałka lub EGR
bonczek87 napisał/a:
16686 - Shareware Version. To Decode all DTCs
P0302 - 35-10 - Please Register/Activate - Intermittent

wypadanie zapłonu cylindra drugiego, sprawdź to co pisałem powyżej. Jest jeszcze opcja uszkodzonego wtryskiwacza,lub sama pompa paliwa jest zajechana. I tu kłania się podstawowe pytanie tzn. ile masz paliwa w zbiorniku? Bo wszystko wskazuje ,że jest to znikoma ilość,czyli sam zajechałeś sobie pompę....
bonczek87 napisał/a:
17658 - Fuel Level too Low
P1250 - 35-00 - -
za mało paliwa w zbiorniku.
bonczek87 napisał/a:
01218 - Side Airbag Igniter: Passenger Side (N200)
32-10 - Resistance too High - Intermittent

boczna poduszka pasażera ,sprawdź przewody ,gdyż mozliwe,że rozłaczył się przewód
bonczek87 napisał/a:
01217 - Side Airbag Igniter: Driver Side (N199)
32-00 - Resistance too High

ta sama sytuacja tylko z poduszką boczna kierowcy...

Postaw piwo autorowi tego posta
 
ok dzięki za info a moje pytanie czy na vagu pokazaloby mi ze turbina jest popsuta? Gdyż auto ma bardzo malo mocy, przyspieszenie tragiczne jak na 150KM..

Postaw piwo autorowi tego posta
 
bonczek87 napisał/a:
ok dzięki za info a moje pytanie czy na vagu pokazaloby mi ze turbina jest popsuta? Gdyż auto ma bardzo malo mocy, przyspieszenie tragiczne jak na 150KM..
było juz o tym wielokrotnie pisane, Logi prawdę Ci powiedzą ;-) Druga sprawa,przy pracującym nieprawidłowo zapłonie auto nigdy nie będzie miało mocy.... doprowadź najpierw do porządku podstawowe sprawy. A jak wygląda sytuacja ze spalaniem wzrosło?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Wydaje mi się że spalanie cały czas w normie około 10-11l gazu w mieście więc to chyba nie dużo..

A moje pytanie czy to że wariuje kontrolka ciśnienia oleju ma związek z turbiną?

Zrobiłem pomiar tak 003 oraz 011. LOG w załączniku

Postaw piwo autorowi tego posta
 
nie wiem dlaczego ale nie mogę otworzyć tego pliku....

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Te logi są bez sensu. Co chciałeś nimi sprawdzić? Temperaturę silnika? Dodatkowo nie każdy może się domyśleć, że chodzi tutaj o silnik ANB z manualną skrzynią biegów.
Uzupełnij swój profil lub pisz za każdym razem wszystkie dane Audi rok, typ silnika, skrzyni i napędu. Lepiej jest uzupełnić profil - po to on jest aby ktoś kto poświęci swój czas nie musiał się domyślać o co chodzi.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Wszedłem w VAG no i Engine 01 potem 08 bloki wartości mierzonych, następnie blok 003 wcisnąłem LOG i przy 1500obr/min start no i do 4500obr/min i stop i tak samo z blokiem 011, co nie tak robię?

W jakie wartości mam wchodzić w takim razie żeby to sprawdzić?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
A co chcesz sprawdzić?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
No czy turbina działa oraz inne rzeczy gdyż auto nie ma mocy i wydaje mi się że turbo padło..

Postaw piwo autorowi tego posta
 
bonczek87 napisał/a:
No czy turbina działa oraz inne rzeczy gdyż auto nie ma mocy i wydaje mi się że turbo padło..

Napraw najpierw te usterki które wyszły w opisie błędów. Jak uporasz się z tymi problemami dopiero otrzymasz odpowiednie do interpretacji wartości.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
No ok, kupiłem już świece i zamawiam cewki zapłonowe bo dwie są dziwne a kabli nie ma w moim silniku.. Zawór EGR sprawdzić czy od razu wymienić? Coś jeszcze oprócz tego na pierwszy rzut wymienić?

A co z ciśnieniem oleju że ciągle wyskakuje mi błąd na wyświetlaczu?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
bonczek87 napisał/a:

A co z ciśnieniem oleju że ciągle wyskakuje mi błąd na wyświetlaczu?

To zależy od wyświetlanej informacji. Na żółto wyświetla się poziom oraz
jakość oleju. Na czerwono oczywiście niskie ciśnienie oleju. Jedno i drugie nie musi być spowodowane usterką silnika. Żółta kontrolka może się zaświecić przy złej jakości oleju lub przy uszkodzeniu samego czujnika który znajduje się pod miską olejową. Czerwona kontrolka może wyświetlić się przy uszkodzeniu czujnika. Zmierz ciśnienie oleju i wymień olej.
Prócz tego zainteresuj się układem pompy powietrza wtórnego.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Olej który używam to Mobil 2000 10W40, wymieniałem go 4tys km temu i nie jest czarny jeszcze.. Prędzej wyświetlała mi się kontrolka żółta ale przestała gdy dolałem troche oleju a teraz przy każdej jeździe zapala mi się czerwona i pali się przez kilka sekund po czym gaśnie..

A odnośnie tych części to zawór EGR idzie jakoś sprawdzić czy od razu się go wymienia?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Sprawdź ciśnienie oleju. Możliwe, że masz za niskie. Sprawdź też czujnik ciśnienia. Spotkałem się już z takimi patentami, że ktoś wkręcił pierwszy lepszy czujnik który nie pasował parametrami pracy i niepotrzebnie stresował właściciela.

Postaw piwo autorowi tego posta

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Pozostałe tematy 

[ IP: 3.15.235.104 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa