 |
|
[s8 d2] modul swiatel dziennych - problem z podłączeniem |
| Autor |
Wiadomość |
teeree

Model: s8 d2
Silnik: avp
Zasilanie: benzyna
Nadwozie: sedan
Wiek: 44 Dołączył: 18 Lut 2015 Wszystkie posty: 37
     
Postawił 1 piw(a) Skąd: trzebnica
|
Wysłany: Czw 12 Lis, 2015 13:55 [s8 d2] modul swiatel dziennych - problem z podłączeniem
|
|
|
Witam,
modyfikacja w s8 d2 2001rok,
lampy xenon plus
(czyli żarnik d2r, lampa bez soczewki, przesłona jak w bixenonie, w momencie zapalenia świateł długich otwiera przesłonę żarnika d2r i dodatkowo zapala żarówkę H7)
Wcześniej miałem moduł świateł dziennych, który automatycznie po odpaleniu silnika zapalał światła drogowe na 40% mocy,
ale było mi za żółto, pomimo że kupiłem już żarówki które świeciły bardziej biało w stosunku do zwykłych żarówek ale ta różnica bieli była widoczna przy 100% mocy , przy 40% mocy żarówki gdzie producent reklamuje jako "bielsze" i tak były żółte,
....wiec postanowiłem zamiast zwykłych żarówek H7, zamontować LEDy H7, wiązało się to także z kupnem modułu do LEDów, który automatycznie daje 100% mocy żarówki,
.....zabrałem się za montaż,
ale mam problem z podłączeniem jednego przewodu
-
Fukcja ta jest do doświetlenia drogi (coming leaving home)
w instrukcji montażu napisane:
przewód żółty podłączyć do przewodu podającego 'plus' po zamknięciu lub otwarciu auta, może to być kierunkowskaz (mruganie przy otwarciu/zamknięciu),
lub do centralki zamka/otwarcie/zamkniecie....
Przejrzałem miernikiem skrzynkę bezpieczników ale nigdzie nie znalazłem żeby w momencie naciskania na pilocie otwarcia/zamknięcia pojawiał się 'plus'
Gdzie to znajdę? który to kabel? jaki kolor?
Gdzie to wpiąć żeby najmniej się narobić?
nie chciał bym ciągnąć kabla do kierunkowskazu...mmh
opis bezpieczników a8 D2:
http://images45.fotosik.p...4499b5camed.jpg
-
następnie ,nie wiem czy dobrze zrozumialem, w instrukcji napisane:
przewód czarny podłączyć do +12v po zapłonie,
Jest to przewód w którym ma pokazać się +12v po przekręceniu kluczyka w pierwsze położenie, i po odpaleniu silnika?
podłączyłem się pod przewód, "gruby czarny z niebieskim paskiem" .
Ogólnie działa
-
Resztę przewodów, miałem podłączone w starym module, kolejność przewodów była tylko inna ;
-stały plus przykręcony do listwy +12v cały czas, pod nogami pasażera,
-masa przykręcona do karoserii, śruba mocująca skrzynkę bezpieczników,
-lampy lewa i prawa, gruby biały z żółtym, i biały z niebieskim paskiem, podłączone po prawej nodze pasażera przy bezpiecznikach
-zielony przewód, podłączony tam gdzie bezpieczniki do przewodu "cienki szary z żółtym paskiem" na którym pokazuje się +12v po włączeniu manetki świateł pozycyjnych, Odpowiada to za wyłączenie modułu
Może się komuś przyda.
taki miałem:
http://allegro.pl/modul-d...5583278248.html
taki mam:
http://allegro.pl/automat...5684755223.html
plus takie ledy:
http://allegro.pl/h7-led-...5106467150.html
zamówiłem jeszcze na test led niby 30w, ale nie wiem czy nie będą za mocne jak na 100% mocy
http://allegro.pl/zarowka...5777194286.html
Jak by ktoś chciał się pokusić o kupno, to polecam aliexpress około 4$/1szt wysyłka gratis
W planach mam jeszcze test, żeby nie tracić dodatkowego światła drogowego, zrobienie świateł dziennych w halogenach, będzie wiązało się to z przepięciem dwóch kabelków,
ale najpierw potestuje obecny montaż, zobaczę czy brak dodatkowej mocy światła drogowego jakoś znacząco wpłynie na użytkowanie,
Także będę wdzięczny jęśli uzyskam odpowiedz gdzie podłączyć żółty przewód?
Pozdrawiam |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Czw 12 Lis, 2015 15:40
|
|
|
Jedyne co mi przychodzi na myśl, to zasilanie silniczka kompresora. |
_________________ Gość Witamy serdecznie na forum ATT
Piszę poprawnie po polsku. 🇲🇨 💯
Jeżeli długo nie odpowiadam w Twoim poście wyślij info na email. Pomagam tylko na ATT.
Nowy Użytkowniku forum ATT nie zachowuj się jak arabski terrorysta i wypełnij sumiennie swój profil.
lekceważenie mojej prośby skutkowac będzie lekceważeniem użytkownika |
|
|
|
|
|
 |
teeree

Model: s8 d2
Silnik: avp
Zasilanie: benzyna
Nadwozie: sedan
Wiek: 44 Dołączył: 18 Lut 2015 Wszystkie posty: 37
     
Postawił 1 piw(a) Skąd: trzebnica
|
Wysłany: Czw 12 Lis, 2015 17:43
|
|
|
silniczek kompresora, pompki centralnego?
w bagażniku po lewej stronie, trochę daleko żeby prowadzić przewód,
Już myślałem żeby dostać się do przewodu kierunkowskazu w błotniku,
lub do włącznika awaryjnych, tam przecież pojawia się +12v, przy otwarciu/zamknięciu przycisk mruga, tylko że to trochę kombinacji, |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Pią 13 Lis, 2015 09:15
|
|
|
No tak, przy włączeniu awaryjnych zrobi się ciekawa choinka świąteczna. |
_________________ Gość Witamy serdecznie na forum ATT
Piszę poprawnie po polsku. 🇲🇨 💯
Jeżeli długo nie odpowiadam w Twoim poście wyślij info na email. Pomagam tylko na ATT.
Nowy Użytkowniku forum ATT nie zachowuj się jak arabski terrorysta i wypełnij sumiennie swój profil.
lekceważenie mojej prośby skutkowac będzie lekceważeniem użytkownika |
|
|
|
|
|
 |
teeree

Model: s8 d2
Silnik: avp
Zasilanie: benzyna
Nadwozie: sedan
Wiek: 44 Dołączył: 18 Lut 2015 Wszystkie posty: 37
     
Postawił 1 piw(a) Skąd: trzebnica
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Pią 13 Lis, 2015 13:19
|
|
|
Wiadomo jaki czas tego plusa jest potrzebny? |
_________________ Gość Witamy serdecznie na forum ATT
Piszę poprawnie po polsku. 🇲🇨 💯
Jeżeli długo nie odpowiadam w Twoim poście wyślij info na email. Pomagam tylko na ATT.
Nowy Użytkowniku forum ATT nie zachowuj się jak arabski terrorysta i wypełnij sumiennie swój profil.
lekceważenie mojej prośby skutkowac będzie lekceważeniem użytkownika |
|
|
|
|
|
 |
teeree

Model: s8 d2
Silnik: avp
Zasilanie: benzyna
Nadwozie: sedan
Wiek: 44 Dołączył: 18 Lut 2015 Wszystkie posty: 37
     
Postawił 1 piw(a) Skąd: trzebnica
|
Wysłany: Pią 13 Lis, 2015 13:37
|
|
|
Zadzwoniłem pod numer pomocy technicznej,
Sprzedawca mówi że wystarczy 0,5sekundy |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Pią 13 Lis, 2015 13:55
|
|
|
Możesz podłaczyć się pod domykanie szyb. Musiałbyś przy zamknięciu nacisnąć dłużej na klawisz zamknij. |
_________________ Gość Witamy serdecznie na forum ATT
Piszę poprawnie po polsku. 🇲🇨 💯
Jeżeli długo nie odpowiadam w Twoim poście wyślij info na email. Pomagam tylko na ATT.
Nowy Użytkowniku forum ATT nie zachowuj się jak arabski terrorysta i wypełnij sumiennie swój profil.
lekceważenie mojej prośby skutkowac będzie lekceważeniem użytkownika |
|
|
|
|
|
 |
teeree

Model: s8 d2
Silnik: avp
Zasilanie: benzyna
Nadwozie: sedan
Wiek: 44 Dołączył: 18 Lut 2015 Wszystkie posty: 37
     
Postawił 1 piw(a) Skąd: trzebnica
|
Wysłany: Pią 13 Lis, 2015 20:37
|
|
|
takie rozwiązanie tez odpada, ponieważ,
wydaje mi się uciążliwe za każdym razem przytrzymywać dłużej przycisk od zamykania, a w dodatku co z otwieraniem?, jak dłużej przytrzymam to opuści szyby...
Już się oswoiłem z myślą że będzie trzeba ciągnąc przewód do pompki centralnego i tam podłączyć gdzieś pod impuls +12v przy otwarciu/zamknięciu auta z pilota.
I jeszcze jedna zagwozdka, czy w momencie gdy mam aktywowaną funkcję automatycznego zamykania drzwi/upuszczania rygli, przy prędkosci powyżej 15km/h, żeby nie zapalał świateł,, mmmh
Także musi to być ściśle powiązane tylko i wyłącznie z pilotem |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Sob 14 Lis, 2015 10:18
|
|
|
Ta funkcja nie powinna działać na załączonym zapłonie. Sprawdź czy na załączonym zapłonie po podaniu plusa zapalą się LEDy. |
_________________ Gość Witamy serdecznie na forum ATT
Piszę poprawnie po polsku. 🇲🇨 💯
Jeżeli długo nie odpowiadam w Twoim poście wyślij info na email. Pomagam tylko na ATT.
Nowy Użytkowniku forum ATT nie zachowuj się jak arabski terrorysta i wypełnij sumiennie swój profil.
lekceważenie mojej prośby skutkowac będzie lekceważeniem użytkownika |
|
|
|
|
|
 |
teeree

Model: s8 d2
Silnik: avp
Zasilanie: benzyna
Nadwozie: sedan
Wiek: 44 Dołączył: 18 Lut 2015 Wszystkie posty: 37
     
Postawił 1 piw(a) Skąd: trzebnica
|
Wysłany: Sob 14 Lis, 2015 11:59
|
|
|
Sprawdzone,
przy załączonym zapłonie nie zapalają się.
Także czy jest jakaś możliwość znalezienia przewodu od pompki centralnego na którym pojawiał by się plus, ale żeby to było w kabinie możliwie jak najbliżej bezpieczników, (pod nogami pasażera przod)
nie chce rozbierać wszystkiego żeby dostać się do samej pompki w bagażniku...
a jak by dostać się do zamka z drzwi przedni prawych ? |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Nie możesz pisać nowych tematów Nie możesz odpowiadać w tematach Nie możesz zmieniać swoich postów Nie możesz usuwać swoich postów Nie możesz głosować w ankietach Nie możesz załączać plików na tym forum Nie możesz ściągać załączników na tym forum
|
Dodaj temat do Ulubionych Wersja do druku
|
| Losowe tematy » Elektryka i elektronika |
|
[ Twoje IP to: 216.73.217.85, używasz: Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ] Pamiętaj, że w internecie nikt nie jest anonimowy. |  |