Elektryka i elektronika » [ A4]Brak reakcji pilota
Odpowiedz do tematu
 [ A4]Brak reakcji pilota
Witam jestem nowy i zarazem zielony więc jeśli zły temat to proszę o przesunięcie w odpowiednie miejsce.
Rano jak zawsze jadę do pracy więc otwieram jak zawsze swój samochód pilotem i podjeżdżam pod sklep po śniadanie ale już na parkingu sklepu pojawia się komunikat o otwartej klapie bagażnika wychodzę ją zamknąć a tu zonk nie mogę jej ruszyć jest w pół otwarta czyli nie zamknięta i nie otwarta próbuję zamknąć samochód pilotem a tu nic brak reakcji wkładam kluczyk do zamka drzwi kierowcy a tu normalnie czyli zamykam wszystkie drzwi ruchem kluczyka myślę że to baterie w pilocie ok po powrocie z pracy zmieniam kluczyk a tu bez reakcji pilot nie działa ale manualnie zamek zamyka nie wiem co jest grane po prawie stronie w bagażniku jest pompka centralnego zamka była gąbka cała mokra (gąbka która ją maskuje-zabezpiecza) myślę że powodem jest wilgoć i spięcie wszystko rozebrałem i wysuszyłem oraz styki wyczyściłem ale nadal pilot nie działa oraz rygiel wewnętrzny czyli zamknięcie od środka. Bezpieczniki sprawdziłem wszystkie są ok proszę o pomoc.

Postaw piwo autorowi tego posta
 Re: Brak reakcji pilota
czuczo napisał/a:
Witam jestem nowy i zarazem zielony więc jeśli zły temat to proszę o przesunięcie w odpowiednie miejsce.
Rano jak zawsze jadę do pracy więc otwieram jak zawsze swój samochód pilotem i podjeżdżam pod sklep po śniadanie ale już na parkingu sklepu pojawia się komunikat o otwartej klapie bagażnika wychodzę ją zamknąć a tu zonk nie mogę jej ruszyć jest w pół otwarta czyli nie zamknięta i nie otwarta próbuję zamknąć samochód pilotem a tu nic brak reakcji wkładam kluczyk do zamka drzwi kierowcy a tu normalnie czyli zamykam wszystkie drzwi ruchem kluczyka myślę że to baterie w pilocie ok po powrocie z pracy zmieniam kluczyk a tu bez reakcji pilot nie działa ale manualnie zamek zamyka nie wiem co jest grane po prawie stronie w bagażniku jest pompka centralnego zamka była gąbka cała mokra (gąbka która ją maskuje-zabezpiecza) myślę że powodem jest wilgoć i spięcie wszystko rozebrałem i wysuszyłem oraz styki wyczyściłem ale nadal pilot nie działa oraz rygiel wewnętrzny czyli zamknięcie od środka. Bezpieczniki sprawdziłem wszystkie są ok proszę o pomoc.

Jak dla mnie uszkodzona jest pompka centralnego zamka. Możesz spróbować jeszcze na nowo zaprogramować kluczyki do pompki - może nic to nie pomoże, ale spróbować warto. Skoro przełącznik blokady również nie działa, to wskazywałoby na uszkodzenie elektroniki pompki. Co mógłbym doradzić, to szczoteczka i płyn do szyb np Ludwig, czy Mr. Proper. Zmoczyć obficie elektronikę i przeczyścić szczoteczką. Na koniec przedmuchać sprężonym powietrzem i złożyć. Czy po całej tej konserwacji działa silnik tylnej klapy?
pzdr

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Nie wiem dlaczego ale podczas jazdy rygiel zaczął działać czyli pozostaje tylko brak reakcji z pilota, a co do pompki i jej elektroniki to myślę że ona działa bo jednak zamyka wszystkie drzwi po przekręceniu kluczyka. Myślę również że nastąpiło małe spięcie gdzie rozprogramowały się piloty. Tylko jest mały problem nie mam książki serwisowej gdzie jest PIN.
Drodzy klubowicze proszę jeszcze o ewentualne sugestie.
PS Adi202 dzięki za szybką odpowiedź proszę jeszcze o ewentualne propozycje.


Wygląda na to że problem jest po stronie elektrycznej /elektronicznej a czy jest gdzieś może bezpiecznik który odpowiada za brak komunikacji pilota z pompką.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
czuczo napisał/a:
Nie wiem dlaczego ale podczas jazdy rygiel zaczął działać czyli pozostaje tylko brak reakcji z pilota, a co do pompki i jej elektroniki to myślę że ona działa bo jednak zamyka wszystkie drzwi po przekręceniu kluczyka. Myślę również że nastąpiło małe spięcie gdzie rozprogramowały się piloty. Tylko jest mały problem nie mam książki serwisowej gdzie jest PIN.
Drodzy klubowicze proszę jeszcze o ewentualne sugestie.
PS Adi202 dzięki za szybką odpowiedź proszę jeszcze o ewentualne propozycje.


Wygląda na to że problem jest po stronie elektrycznej /elektronicznej a czy jest gdzieś może bezpiecznik który odpowiada za brak komunikacji pilota z pompką.

To, że pompka reaguje na przekręcenie zamka w drzwiach nie oznacza, że jest ona sprawna na 122%. W pompce masz również odbiornik fal radiowych, który może mieć usterkę. Spróbuj zaprogramować klucze. Do programowania nie potrzebujesz PINu. PIN potrzebny jest jedynie do adaptacji Immo. Najprostszym sposobem zaprogramowania pilotów jest opcja manualna (bez VAGa)
Włóż do stacyjki kluczyk bez pilota i załącz zapłon. Wyjdź z samochodu zamknij go zamkiem od strony kierowcy i naciśnij 1x na klawisz otwarcia w pilocie pierwszym, odczekaj jedną sekundę i naciśnij 2x ten sam klawisz w drugim pilocie, odczekaj 5 sekund i ponownie naciśnij klawisz otwarcia. Jeżeli pompka będzie sprawna, to wówczas powinny odblokować się drzwi i tym samym klucze powinny zostać zapamiętane.
pzdr

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Ok zobaczę rano i odpowiem. Dzięki za radę.

[ Dodano: Pią 07 Sie, 2009 20:38 ]
Niestety nic to nie dało zrobiłem tak jak kazałeś ale dalej cisza. Co mam robić czy szukać innej pompki czy tylko jakiegoś podzespołu.

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Elektryka i elektronika 

[ IP: 3.138.137.127 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa