Elementy silnika » [B3 1.6 TD]Uszczelniacze zaworowe
Odpowiedz do tematu
 [B3 1.6 TD]Uszczelniacze zaworowe
Co sadzicie o wymianie uszczelniaczy zaworowych bez ściagania głowicy? Czy to jest skomplikowana operacja i długo to trwa?

Postaw piwo autorowi tego posta
 Re: [B3 1.6 TD]Uszczelniacze zaworowe
Astaroth napisał/a:
Co sadzicie o wymianie uszczelniaczy zaworowych bez ściagania głowicy? Czy to jest skomplikowana operacja i długo to trwa?

Dla osoby kompetentnej jest to nic innego jak kosmetyka. Skoro pytasz o taki zabieg, bo z operacją to raczej nie ma nic wspólnego, to rozumiem, iż w końcu Twoja Niunia trafiła pod opiekę osoby kumatej. :ok:
pzdr

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Astaroth napisał/a:
Co sadzicie o wymianie uszczelniaczy zaworowych bez ściagania głowicy? Czy to jest skomplikowana operacja i długo to trwa?
mając odpowiednie narzędzia i wprawę, innymi słowy odpowiedniemu człowiekowi nie powinno to zająć więcej niż jeden dzień

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Astaroth napisał/a:
Co sadzicie o wymianie uszczelniaczy zaworowych bez ściagania głowicy? Czy to jest skomplikowana operacja i długo to trwa?


U mnie ten zabieg trwał 4 godz. Ale jeszcze sprężyna była do wymiany. Zużycie oleju spadło to wartości minimalnych :-D polecam ten zabieg z całego serca :-)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Taaa przyhylam sie do wypowiedzi od tego trzeba zaczac jak bierze olej.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
on ma fazę taką, ze ma dobrą kompresję jak na niemłody juz silnik (były pomiary), kat wtrysku ustawiony ksiązkowo, wtryskiwacze OK, pompa tez

jak postoi na przykład po nocy, to po odpaleniu jakiś czas, jak dam gazu to kopci na jasno ze smrodkiem oleju przepalonego, a potem jest OK, zadnego kopcenia, tak jakby po nocnym staniu ten olej gdzies sie gromadził i by musiał go przepalic :roll: a ustawiony jest OK, ma nawet kopa jak na swoje mozliwosci, ja uszczelniaczy w nim nie robiłam od kupna...

podejrzane jest tez turbo przy takich objawach, ale zeby to zdiagnozowac, trzeba je rozebrac a to sie oczywoscie juz wiąze z regeneracją... bo tak na oko nic nie widac, luz na wirniku jest minimalny, turbo jest suche, a zeby dac to do sprawdzenia, to sie zwiaze na bank z regeneracja jak pisałam, a 700 na dzien dobry za taką turbinke jak u mnie biora w Łodzi

i mysle po prostu, zrobic to z uszczelniaczami, ale tak zeby głowy nie ściagac, zmienic olej i dodac mu ceramizera tego co Adi polecał i zobaczyc, a jesli sie to nie zmieni szukać uzywanego turba

Postaw piwo autorowi tego posta
 
To juz nie lej ceramizera tylko MODYFIKATOR + ja to mam wlane i poprawilo mi sie ranne odpalanie jest cichutko. A opis modyfikatora znajdziesz na stronie mojej firmy, ktorej centrala miesci sie w Twoim miescie :)

modyfikator +

Postaw piwo autorowi tego posta
 
ktoś ma już patent na wymianę uszczelniaczy bez zdejmowania głowicy????
jakieś własne patenty??

Postaw piwo autorowi tego posta
 
pawcio napisał/a:
ktoś ma już patent na wymianę uszczelniaczy bez zdejmowania głowicy????
jakieś własne patenty??
nie ma patentu tylko jest do tego specjalne narzędzie ;)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Pasiak napisał/a:
nie ma patentu tylko jest do tego specjalne narzędzie

a wiesz jakie??
na pewno innym pasjonatom by się przydało też

Postaw piwo autorowi tego posta
 
sama jestem ciekawa jak to narzedzie wygląda i gdzie je wkłada, moge dac fotke swojego silnika co zrobiłam jak był rozrzad zmieniany, to jak komuś by sie chciało moze pozaznaczac gdzie to cos sie wkłada


Postaw piwo autorowi tego posta
 
Mozna zawory podpierać tłokami. Zawór nie wpadnie wtedy do środka, szczególnie w silnikach z komorą wirową, które mają "proste" tłoki.

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Elementy silnika 

[ IP: 18.119.133.228 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa