Elementy silnika » A4 B6-Uszczelka pod zaworami
Odpowiedz do tematu
 A4 B6-Uszczelka pod zaworami
Witam posiadam Audi A4 B6 2.5L TDI 180KM Tiptronic od niedawna zaczął prawdopodobnie wyciekać olej spod dekla osłony zaworu.Wg mnie olej spływa na alternator i na miskę olejową.
Nie mogę dokładnie zobaczyć bo jest wszystko mokre.Co to może być za usterka? 8-) .Czy na pewno uszczelka?Ewentualnie jaki jest koszt naprawy.Z góry thx ;-)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
jesli jestes pewien,że olej wycieka z pod dekla to jak musi być uszczelka do wymiany, no chyba że sam dekiel jest uszkodzony. Ciężko powiedzieć , czy olej spływa na alternator, bo nie wiadomo w jakim stopniu uszkodzona jest uszczelka tzn. czy tylko kawałek gdzies puscił, czy większa część. A jak wyglada reszta silnika też w oleju? Jeśli jesteś pewien,że nie ma innego wycieku, to tylko ta opcja pozostaje.

Wystawiono 1 piw(a):
air40
Postaw piwo autorowi tego posta
 
Reszta silnika jest sucha tylko jedna strona mokra- prawa od strony pasażera

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Może po prostu solidnie wyczyść silnik tam, gdzie wszystko jest mokre, i zaglądaj tam często, zobaczysz skąd dokładnie zaczyna wyciekać. Ja właśnie śledzę skąd mi leci olej, wiem ze z okolic chłodnicy oleju, ale ze wszystko mokre, nie wiadomo co odkręcić, żeby wymienić to co trzeba ;-)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
air40 napisał/a:
Reszta silnika jest sucha tylko jedna strona mokra- prawa od strony pasażera

Wymienisz uszczelkę i będzie gucio. Musisz tylko sprawdzić jakie masz szpilki na pokrywie klawiatury i pod takie kupić uszczelkę. Jeżeli masz szpilki z kołnierzem po środku, to kup korek, a jeżeli szpilki są płaskie, to kup gumową uszczelkę z dystansem. Inaczej będzie jeszcze gorzej ciekło.
pzdr

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Adi202 napisał/a:
Musisz tylko sprawdzić jakie masz szpilki na pokrywie klawiatury i pod takie kupić uszczelkę. Jeżeli masz szpilki z kołnierzem po środku, to kup korek, a jeżeli szpilki są płaskie, to kup gumową uszczelkę z dystansem. Inaczej będzie jeszcze gorzej ciekło
o tym zapomniałem wspomnieć.... lepiej weź tę radę na powaznie, gdyz kiedy ja wymieniałem uszczelkę u siebie to nie wiedziałem,że jest róznica i oczywiście załozyłem tę złą, co zakończyło się wymianą oleju :roll:

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Ja jestem już cwaniak z plastiku :-P bo też to sam przerabiałem. W mojej 100ce wymieniałem wszystkie możliwe uszczelki, a pod klawiaturę kupiłem gumową z metalowymi dystansami w środku. Musiałem wymieniać wszystkie szpilki na proste i jest zajeb....e

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Adi202 napisał/a:
Ja jestem już cwaniak z plastiku :-P bo też to sam przerabiałem. W mojej 100ce wymieniałem wszystkie możliwe uszczelki, a pod klawiaturę kupiłem gumową z metalowymi dystansami w środku. Musiałem wymieniać wszystkie szpilki na proste i jest zajeb....e
teraz to i ja jestem cwaniak :mrgreen: kupiłem wtedy specjalnie tę droższą mysląc ,ze będzie lepsza no i wymieniłem sobie nastepnego dnia uszczelke jeszcze raz , a do tego olej i umyłem silnik... no ale człowiek uczy się na błedach ;-)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Byłem w serwisie Audi po nr nadwozia dopasowano mi uszczelkę pod dekiel o nr katalogowym 059 198 025 czy ta uszczelka jest odpowiednia i co z tymi spinkami ( jakie to w końcu mają być)Nie ukrywam że zapomniałem się zapytać w serwisie o dopasowanie tych spinek.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
air40 napisał/a:
Byłem w serwisie Audi po nr nadwozia dopasowano mi uszczelkę pod dekiel o nr katalogowym 059 198 025 czy ta uszczelka jest odpowiednia i co z tymi spinkami ( jakie to w końcu mają być)Nie ukrywam że zapomniałem się zapytać w serwisie o dopasowanie tych spinek.

Skoro serwis Ci dopasował, to problemów mieć nie będziesz.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Dobra thx za pomoc ;-)
Temat do zamknięcia

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Elementy silnika 

[ IP: 3.146.221.204 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa