Elektryka i elektronika » [A2 1.4 AUA ] Brak świateł mijania i drogowych
Odpowiedz do tematu
 [A2 1.4 AUA ] Brak świateł mijania i drogowych
Witam
Jestem świeżo upieczonym posiadaczem audi A2 i już pokazuje autko fochy , mianowicie zniknęły światła mijania i drogowe . Drogowymi można mignąć ale nie da się ich włączyć na stałe . Dobrałem się dziś do włącznika świateł i zauważyłem że nie pojawia się tam żadne zasilanie po kluczyku , jest tylko stałe 12v zasilające światła pozycyjne i podświetlenie . Nie mam schematu i nie bardzo wiem jak się za to zabrać żeby czegoś nie popsuć.
Nadmienię że w tym samym czasie okazało się że dmuchawa climatronika nie działa tzn sprawdziłem że silnik jest ok ale na wyświetlaczu pojawiają się kreski jak by miała działać ale nie działa i za chwile znikają i tak co chwile na vagu jest błąd 1273-silnik dmuchawy v2 różnica doregulowania. i 1330- sterownik centralny funkcji komfort uszkodzenie.
Będę bardzo wdzięczny za wszelkie sugestie i materiały typu schemat inst. elektrycznej świateł bądź całego auta.

Pozdro maniek887

Postaw piwo autorowi tego posta
 
prawdopodobnie umarł włącznik swiateł. nie na 200 %. mialem tak kiedys w starszym samochodzie i robiło mi to straszną choinkę tzn jak włączałem swiatla to zamiast nich włączała się dmuchawa hehe podmień włącznik świateł.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
No tak tylko dlaczego na włącznik nie przychodzi 12v po kluczyku?? włącznik spina dwa kable ale na żadnym z nich nie ma zasilania. I wydaje mi sie że to jest przyczyna tylko nie mam schematu żeby sprawdzić jak to jest zasilane i żeby sprawdzić na krótko. Bo wymieniać wszystko po kolei to nie sztuka , trzeba znaleźć winowajce , a wydaje mi się że nie działająca dmuchawa morze mieć z tym związek bo to wyglada tak jak by nie było na nią również zasilania

Postaw piwo autorowi tego posta
 
kolego, chodzi i podmianę włącznika, a nie pająka, możesz podjechać na szrot i zobaczyć czy będzie to on do wymiany

Postaw piwo autorowi tego posta
 
no niestety schematu ci nie podrzucę bo nie posiadam owego. No i jasne ze wymiana wszystkiego to bezsens. Mowiłem o podmiance na działający. A skoro niema 12v po lkuczyku to moze stacyjka? Strzelam. Wszystko moze być winowajcą tylko własnie znalezienie go to jest zagadka. Może odezwie sie ktoś kto już miał taki problem. Oby...

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Chętnie podjechał bym na szrot i sprawdził tylko znalezienie takiego auta na szrocie graniczy z cudem a w mojej okolicy jest taka bieda z dobrymi szrotami ze szok. Myślałem o kostce stacyjki ale z reguły jak takowa zaczyna niedomagać to nie jest to takie nagłe i obawiam sie ze więcej rzeczy by nie działało . Nie mam ochoty rozbierać wszystkiego na oślep próbuje zgromadzić jakieś informacje ale do tego samochodu ciężko cokolwiek zdobyć nawet opis bezpieczników to rarytas bo u mnie jest po holendersku :-P

Postaw piwo autorowi tego posta
 
kolego, znając życie to ADI202 będzie miał schematy, i dokładnie wytłumaczy jak znaleźć usterkę

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Obyś miał racje bo nie uśmiecha mi się oddawać auto do elektro plątacza co potnie instalacje dołoży swoja wiązkę a ja będę miał problem

Postaw piwo autorowi tego posta
 
a czy bez załaczania zapłonu działaja Ci np. wycieraczki czy inne urzadzenia, które nie powinny działac? Rozumiem,że bezpieczniki sprawdzałeś?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Pod wykładziną kierowcy masz dekiel coś w postaci włazu. Pod tą blachą mieści się cała elektronika A2 sterowniki, bezpieczniki i przekaźniki. Sprawdź w 2 rzędzie 3 przekaźnik. To jest prawdopodobnie sprawca awarii. Przekaźnik odpowiedzialny jest za nadmuch i światła.
pzdr

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Wszystko inne raczej działa wycieraczki to działają nawet po wyjęciu kluczyka ze stacyjki tylko nie patrzyłem ile czasu, oczywiście bezpieczniki sprawdziłem w pierwszej kolejności

Adi202 a jakim numerkiem powinien być oznaczony?? Ja tam zaglądałem ale widziałem tylko jeden przekaźnik . I właśnie to mnie dziwi bo ogólnie do tej pory to widziałem w tym samochodzie 3 przekaźniki dwa nad bezpiecznikami i jeden pod podłoga ten właśnie tyka przy włączaniu kluczyka.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Maniek887 napisał/a:
Wszystko inne raczej działa wycieraczki to działają nawet po wyjęciu kluczyka ze stacyjki tylko nie patrzyłem ile czasu, oczywiście bezpieczniki sprawdziłem w pierwszej kolejności

Adi202 a jakim numerkiem powinien być oznaczony?? Ja tam zaglądałem ale widziałem tylko jeden przekaźnik . I właśnie to mnie dziwi bo ogólnie do tej pory to widziałem w tym samochodzie 3 przekaźniki dwa nad bezpiecznikami i jeden pod podłoga ten właśnie tyka przy włączaniu kluczyka.

Co ty masz za model, że wycieraczki działają jeszcze po wyłączeniu zapłonu? :shock:
Przekaźnik powinien być oznaczony 373

Postaw piwo autorowi tego posta
 
No auto takie jak w opisie 2000 r produkcji . Dziś patrzyłem co jeszcze nie działa to przeciwmgielne światła i ogrzewanie tylnej szyby ale to nie jestem pewien czy wcześniej działało bo mam ten samochód miesiąc niespełna i żona nim jeździ.
Pod podłogą , dziś jeszcze zaglądałem jest tylko jeden przekaźnik (612) tak jak pisałem i jakiś taki większy (602) i dwa bezpieczniki.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Sprawdź czy na przekaźniku (370 pod kierownicą) jest napięcie i przy okazji sprawdź go również


Postaw piwo autorowi tego posta
 
No i naprawione . Dzięki wielkie Adi202 , jak to zwykle bywa przyczyną awarii był czynnik ludzki a dokładniej holenderski monter magik który postanowił z przewodu sterującego przekaźnikiem 370 zasilić sobie zestaw głośno mówiący i przeciął ten kabel , który się ostatnio rozłączył .

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Elektryka i elektronika 

[ IP: 3.14.141.228 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa