Elementy silnika » 2.0 ALT - cofa się paliwo?
Odpowiedz do tematu
 2.0 ALT - cofa się paliwo?
Witam. Przeszukałem forum i nie znalazłem takiego przypadku a jak już znalazłem podobny to niedokończony :-|

Zauważyłem że po postoju auto ma trudniejszy rozruch - zimny/ ciepły nie ma znaczenia. Dawanie na zapłon kilka razy nie pomaga. Dopiero jak raz pokręcę 2 - 3 sek to za drugim razem dopiero odpali. Zastanawiam się czy to nie wina cofającego się paliwa. Czy jest taka możliwość? Gdzie szukać jakiś zaworków czy czegoś podobnego.

Pozdro GM

Postaw piwo autorowi tego posta
 
sprawdź ciśnienie na listwie paliwowej . Z odstępem czasowym na wyłączonym zapłonie.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Myślę, że nie zaszkodził byś swojemu samochodowi jak zrobił byś skan poszczególnych sterowników z uwagi na to, że może akurat w którymś z nich siedzi jakiś błąd, który by nas naprowadził na usterkę. Taka moja sugestia.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Spróbuj odpalić silnik na zaślepionym powrocie paliwa.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
W nadchodzący weekend będę patrzył co i jak bo jak na razie u mnie zapierdziel że hej. Jeśli coś znajdę to zaraz napiszę. Pozdro GM

Postaw piwo autorowi tego posta
 Re: 2.0 ALT - cofa się paliwo?
grze-mar napisał/a:
Witam. Przeszukałem forum i nie znalazłem takiego przypadku a jak już znalazłem podobny to niedokończony :-|

Zauważyłem że po postoju auto ma trudniejszy rozruch - zimny/ ciepły nie ma znaczenia. Dawanie na zapłon kilka razy nie pomaga. Dopiero jak raz pokręcę 2 - 3 sek to za drugim razem dopiero odpali. Zastanawiam się czy to nie wina cofającego się paliwa. Czy jest taka możliwość? Gdzie szukać jakiś zaworków czy czegoś podobnego.

Pozdro GM


A masz zamontowane LPG(sekwencje) ?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
W profilu jest napisane "benzyna" czyli: nie.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Okej Okej :-) jeżeli masz racje to nie był pytania ;-)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Tego nie rozkminiam. Sądzę, że jeśli pytający chce pomocy to profil uzupełnił dokładnie.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Witam. Co do gazu to nie posiadam inst LPG.

Popatrzyłem na autko w tym tyg i paliwo raczej muszę odrzucić jako powód moich problemów ale znalazłem coś co wg mnie nie działa. Jest to siłownik membranowy w kolektorze dolotowym. Zasysając go stwierdzam że uchodzi powietrze. Nie jest zacięty bo ręką go ruszam. Kiedy on ma działać? Czy to może być powód gorszego startu? Przesyłam foto. Pozdro GM




04/04/2015 - Trafiony zatopiony. Problem rozwiązany. Przyczyną złego startu była wspomniana gruszka. Miała membrankę pękniętą i popychacz urwany. Zregenerowałem ją i działa. Startuje tak jak powinien. Teraz na spokojnie poszukam sprawną sztukę. Pozdro, Grzesiek

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Elementy silnika  

[ IP: 3.138.174.195 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa