Elektryka i elektronika » [100 C4]Przekaźnik elektr. podnośników szyb
Odpowiedz do tematu
 
Adi202 napisał/a:
Prościej jest podłączyć przewody alarmu sterujące zamykaniem i otwieraniem bezpośrednio do wkładki zamka drzwi kierowcy która steruje właśnie zamykaniem, otwieraniem i domykaniem szyb. Jest to właśnie ten przewód o który pytasz i prowadzi on do pompki centralnego zamka. Sprawdź dokładnie przewody w gumowym peszlu czy nie są gdzieś przełamane.
Tylko że u mnie zaraz za wkładką mniej więcej po środku drzwi ten jeden przewód wchodzi do kostki i z niego wychodzą trzy przewody i myślałem że idą np do jakieś kostki pod nogami kierowcy i wtedy będzie szybciej jak je "przedzwonie" bo drzwi mam teraz rozebrane,żeby nie szukać każdego przewodu po kolei bo trochę w tym peszlu ciasno. :-)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
wojtas1979 napisał/a:
Adi202 napisał/a:
Prościej jest podłączyć przewody alarmu sterujące zamykaniem i otwieraniem bezpośrednio do wkładki zamka drzwi kierowcy która steruje właśnie zamykaniem, otwieraniem i domykaniem szyb. Jest to właśnie ten przewód o który pytasz i prowadzi on do pompki centralnego zamka. Sprawdź dokładnie przewody w gumowym peszlu czy nie są gdzieś przełamane.
Tylko że u mnie zaraz za wkładką mniej więcej po środku drzwi ten jeden przewód wchodzi do kostki i z niego wychodzą trzy przewody i myślałem że idą np do jakieś kostki pod nogami kierowcy i wtedy będzie szybciej jak je "przedzwonie" bo drzwi mam teraz rozebrane,żeby nie szukać każdego przewodu po kolei bo trochę w tym peszlu ciasno. :-)

Jeden z tych przewodów to masa, dwa pozostałe to zamykanie (brązowo-zielony) i otwieranie (brązowo- szary).
pzdr

Wystawiono 1 piw(a):
wojtas1979
Postaw piwo autorowi tego posta
 
Adi202 napisał/a:

Jeden z tych przewodów to masa, dwa pozostałe to zamykanie (brązowo-zielony) i otwieranie (brązowo- szary).
Dzięki, jutro posprawdzam te przewody,bo dzisiaj przegnała mnie ulewa, może dojdę do przyczyny usterki i znajdę gdzie one wyłażą ;-)

[ Dodano: Sro 10 Cze, 2009 18:37 ]
Problem rozwiązany-przerwany był przewód w peszlu.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
wojtas1979 napisał/a:

Problem rozwiązany-przerwany był przewód w peszlu.

Pogratulować. :ok:

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Witam
Odkopię trochę temat.

Montuję sobie szyby do swojej 100 C4. Mam już komplet i po schematach wszystko ogarniam. Pozostaje kwestia domykania szym (komfort).

Mam przekaźnik 441 959 257 B czyli teoretycznie bez domykania, jednak dorzuciłbym tak jak już kolega pisał przekaźnik 203 do domykania (jest to zwykły do kupienia w sklepie). Nie kapuje i nie widzę jednej rzeczy:

Skąd brany jest sygnał domykania ? Skąd przekaźnik 329 bierze ten sygnał ? Nie widzę takiego połączenia na żadnych ze schematów (jeden mam z tego tematu, drugi - bardzo obszerny chyba oficjalny audi). Czy ogarnia ktoś temat ? Widzę także połączenie ze sterownikiem szyberdachu - czy jest opcja by on też się domykał ? (mam ten szyber w wersji z przyciskami, nie z pokrętłem).

Z góry dzięki
Pozdrawiam

Postaw piwo autorowi tego posta
 
various napisał/a:
Widzę także połączenie ze sterownikiem szyberdachu - czy jest opcja by on też się domykał ? (mam ten szyber w wersji z przyciskami, nie z pokrętłem).
komfort działa zarówno na szyby jak i szyberdach, tak więc i jedno i drugie bedzie sie domykać.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Tylko jak to podpiąć żeby było dobrze ?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Sygnał domykania brany jest z pompki centralnego zamka. Czy drzwi zamykane są z zamka czy z fabrycznego pilota pompka wysyła sygnał do przekaźnika komfortu który steruje już tylko przekaźnikiem.

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Elektryka i elektronika 

[ IP: 3.147.56.18 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa