Pozostałe tematy » [100 C4 AAH] nie śmiga na benzynce
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
 [100 C4 AAH] nie śmiga na benzynce
I w końcu ja jakiś temacik zapodam. A dokładniej autko nie chce zapalić na benzynie, cicho słychać pompkę, ale nie mam pewności czy działa.
I mam dwa pytania:
gdzie szukać filtra paliwa, jeśli jest (a przypuszczam że jest takowy)
jak się dobrać do pompki paliwa żeby ją sprawdzić.
Dodam że na gazie odpala idealnie, a na benzynie próbuje odpalić, ale wygląda jakby wtryski dostawały za mało paliwa.

[ Dodano: Pią 31 Lip, 2009 12:12 ]
Znalazłem już filtr, i za nim paliwo jest. Ale może ma za małe ciśnienie.
I jeszcze jedna prośba o vag-com 408 albo podobny, bo nowsze nie idą u mnie.
Pzdr

Postaw piwo autorowi tego posta
 
pawcio napisał/a:
jak się dobrać do pompki paliwa żeby ją sprawdzić.
nie jestem pewien jak jest u Ciebie, ale pompę paliwa powinieneś mieć pod spodem autka blisko zbiornika, lub w samym zbiorniku, niestety nie mam teraz Etki, bo zrobiłem formata i zaginęła mi płyta,dlatego dokładnie nie sprawdzę gdzie jest, ale podłącz pompę na krótko pod akumulator i będziesz widział czy chodzi. Proponował bym jednak zacząć od "przedmuchania" przewodów paliwowych , być może sitko w zbiorniku się zapchało i teraz są problemy z odpowiednim ciśnieniem. Jest jeszcze możliwość ,że pompa pada i słabo podaje paliwo, w mojej 90-tce miałem uszkodzone przewody paliwowe i gdyby nie zapach benzyny i zużyte 70l PB 98 na 150 km nie poznałbym,że coś jest nie tak ,pompa była w idealnym stanie i pomimo sparciałego wężyka nadążała pompować

Postaw piwo autorowi tego posta
 Re: nie śmiga na benzynce
pawcio napisał/a:
I w końcu ja jakiś temacik zapodam. A dokładniej autko nie chce zapalić na benzynie, cicho słychać pompkę, ale nie mam pewności czy działa.
I mam dwa pytania:
gdzie szukać filtra paliwa, jeśli jest (a przypuszczam że jest takowy)
jak się dobrać do pompki paliwa żeby ją sprawdzić.
Dodam że na gazie odpala idealnie, a na benzynie próbuje odpalić, ale wygląda jakby wtryski dostawały za mało paliwa.

[ Dodano: Pią 31 Lip, 2009 12:12 ]
Znalazłem już filtr, i za nim paliwo jest. Ale może ma za małe ciśnienie.
I jeszcze jedna prośba o vag-com 408 albo podobny, bo nowsze nie idą u mnie.
Pzdr

Pompę paliwa masz zamontowaną w zbiorniku w pozycji pionowej. Od spodu jest otwór przez który zasysane jest paliwo i jest tam (powinno być) sitko które często zatyka się syfkami ze zbiornika. Zdemontuj pompę i posprzątaj przy sitku. Co moge Ci doradzić, to nie podłączaj pompy bez paliwa czyli tzw na sucho co byś jej nie zatarł.
Jeżeli chodzi o VAG, to powinien łączyć się każdy dostępny w sieci- nawet nowy VCDS.
Ja ma pełną wersję 303 ale w języku niemieckim, oraz starszą spolszczoną 208- jeżeli będzie wystarczająca dla Ciebie to ją umieszczę do ściągnięcia.
pzdr

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Adi202 napisał/a:
starszą spolszczoną 208

Możesz zapodać.
A co do paliwa to pompka podaje, sprawdzałem przy listwie wtryskowej, ale może podaje za małe ciśnienie.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
pawcio napisał/a:
ale może podaje za małe ciśnienie.

Więc dlatego sprawdź to sitko w pompce.
pzdr

Postaw piwo autorowi tego posta
 
to jutro za to się zabiorę, a jak dobrać się do pompki??

Postaw piwo autorowi tego posta
 
pawcio napisał/a:
to jutro za to się zabiorę, a jak dobrać się do pompki??

Od bagażnika. Pod wykładziną jest metalowe kółko przykręcone 3 wkrętami. Pod tym kółkiem masz już zbiornik.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
dzięki

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Nie ma za co. W załączniku obiecany VAG.
pzdr

Postaw piwo autorowi tego posta
 
I cud się zdarzył. Po wyjęciu pompki, sprawdzeniu i założeniu autko znów odpala na benzynie. A nic nie naprawiałem. :shock: :shock: :shock:

Postaw piwo autorowi tego posta
 
pawcio napisał/a:
I cud się zdarzył. Po wyjęciu pompki, sprawdzeniu i założeniu autko znów odpala na benzynie. A nic nie naprawiałem. :shock: :shock: :shock:

Oby pompa była jeszcze przez dłuższy czas sprawna. Sprawdzałeś stan sitka?
pzdr

Postaw piwo autorowi tego posta
 
sitka czyste, bak też. Zdziwiłem się że bak jest taki czysty, ale to dobrze. Mi wygląda na to że spadł przewód wychodzący z pompki, tłoczący paliwo. Jak wyjęłem pompkę to ten przewód był już spadnięty, i może już wcześniej spadł, albo lekko się zsuną, bo paliwo jakoś tłoczyło do silnika, ale nie było ciśnienia na wtrysk.
Awiesz może jakie jest ciśnienie paliwa w układzie wtrysku??

Postaw piwo autorowi tego posta
 
pawcio napisał/a:
sitka czyste, bak też. Zdziwiłem się że bak jest taki czysty, ale to dobrze. Mi wygląda na to że spadł przewód wychodzący z pompki, tłoczący paliwo. Jak wyjęłem pompkę to ten przewód był już spadnięty, i może już wcześniej spadł, albo lekko się zsuną, bo paliwo jakoś tłoczyło do silnika, ale nie było ciśnienia na wtrysk.
Awiesz może jakie jest ciśnienie paliwa w układzie wtrysku??

Mało prawdopodobna sprawa aby poluzowany przewód był przyczyną problemów. Nie wiem jaki masz typ pompy, ale w każdym przypadku odłączenie przewodu spowodowałoby brak paliwa przy wtryskach. Ciśnienie pompy sięga 4Bar, więc ma to znaczenie na pracę układu wtryskowego, lecz w przypadku kiedy przewód spadnie paliwo będzie uciekać do zbiornika. Ja jestem już po wymianie pompy w Audi 100 i miałem podobny problem, ale szybko się on rozwiązał przez raptowne zatarcie pompy. W momencie kiedy jeszcze pracowała oddawała dziwne odgłosy i miałem podejrzenia co do niej. Upewniłem się w momencie kiedy zmarła śmiercią nagłą 300m od domu. ;)
pzdr

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Adi202 napisał/a:
Mało prawdopodobna sprawa aby poluzowany przewód był przyczyną problemów

pożyjemy zobaczymy co będzie. Moja pompa jak na razie pracuje cichutko że prawie jej nie słychać.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
pawcio napisał/a:
Adi202 napisał/a:
Mało prawdopodobna sprawa aby poluzowany przewód był przyczyną problemów

pożyjemy zobaczymy co będzie. Moja pompa jak na razie pracuje cichutko że prawie jej nie słychać.

Ważne, że problem rozwiązany- liczą się efekty. :ok:
pzdr

Postaw piwo autorowi tego posta

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Pozostałe tematy 

[ IP: 18.220.59.69 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa