Klimatyzacja » Audi A6 C6 - klimatyzacja
Odpowiedz do tematu
 Audi A6 C6 - klimatyzacja
Kolejny kłopot z doprowadzeniem autka po kupnie do porządku.

Mama problem z klimą który wygląda następująco.

W lipcu wymieniłem czujnik ciśnienia klimatyzacji, nabiłem klimę i wszystko było ok. Po nabiciu włączyłem i klima śmigała aż miło. Z uwagi na pogodę jaką mamy tego lata po zrobieniu klimy nie korzystałem z niej może przez miesiąc. Cały czas była na ECON - E, aż któregoś dnia postanowiłem załączyć ją żeby ochłodzić siępodczas drogi.
I tu rozpoczęły się problemy :( klima nie załączyła się. Podłączyłem Vag- a i pokazało mi ponownie czujnik ciśnienia klimatyzacji. Czujnik kupowałem oryginalny w ASO chociaż tam nie zakładałem.
Po tym jak okazało się że pojawił się ten błąd sprawdziłem ciśnienie w klimie i okazało się że jest nabita na full.
Znajojomy mechanik wziął moją niuńkę na warsztat i jego wstępne przypuszczenia padły na sprężarkę o ile dobrze zrozumiałem na elektromagnez czy cewkę :-/ .
kolejną przyczyną z tego co zrozumiałem to może być zawór ciśnieniowy który ma się znajdować przy grodzi silnika- podobno trzeba go przeczyścić.


Z tego co zauważyłem to klima całkowicie nie reaguje, nawet na chwilę nie załącza się sprzęgło.

Jeżeli możecie to pomóżcie w diagnozie niedyspozycji klimy. Może walnął wymieniony czujnik ciśnienia, ale po jednym użyciu??? Nie mam już pomysłu.

W poniedziałek pierwszą diagnozę ma sprawdzić jakiś elektryk.
Liczę, że coś mi podpowiecie.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
To, że wymieniłeś nowy czujnik nie oznacza zaraz, że ma być nieśmiertelny. Sprawdź nr błędu i porównaj go z poprzednim. Jeżeli wyświetla się błąd czujnika ciśnienia, to albo brakuje czynnika chłodzącego, albo jest uszkodzony ten właśnie czujnik lub jego wiązka.
W kompresorze lepiej niech nie grzebią bo rozgrzebią i tyle z tego będzie. Sprzęgło nie ma prawa się załączyć dopóki nie zniknie błąd ciśnienia.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Adi nieśmiertelny czujnik to wielkie słowa ponieważ miałem go niecały miesiąc. Jeżeli chodzi o błąd czujnika to z tego co pamiętam za pierwszym razem w opisei było przerwa lub zwarcie do plusa - czy coś w tym stylu :-> a teraz:

00256 - A/C Pressure/Temperature Sensor (G395)
004 - No Signal/Communication
Freeze Frame:
Fault Status: 01100100
Fault Priority: 3
Fault Frequency: 1
Reset counter: 200
Mileage: 212820 km
Time Indication: 0
Date: 2011.07.18
Time: 18:13:45

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Z opisu wynika, że sterownik nie widzi tego czujnika. Sprawdź Czarną wtyczkę 10cio pinową przy lewym reflektorze. Przez nią przechodzą przewody do tego czujnika. Kolory przewodów brązowy, szaro-czerwony, brązowo niebieski. Przewód szaro-czerwony, to zasilanie 12V z bezpiecznika nr 5 (5A), brązowy masa i brązowo niebieski sygnał z czujnika. Sprawdź również wtyczkę czujnika. ;-)
pzdr

Postaw piwo autorowi tego posta
 
dzięki wielkie. Tak też uczynię. :mrgreen: na taką podpowiedz czekałem jak to dobrze kogoś mądrego posłuchać. :mrgreen:

Postaw piwo autorowi tego posta
 
WOJTAS-AUDI A4 napisał/a:
posłuchać. :mrgreen:

Poczytać. :-P

Wystawiono 1 piw(a):
WOJTAS
Postaw piwo autorowi tego posta
 
bo ja na głos sobie czytam :mrgreen: ;-)

[ Dodano: Sob 14 Lip, 2012 19:03 ]
Adi202 napisał/a:
Z opisu wynika, że sterownik nie widzi tego czujnika. Sprawdź Czarną wtyczkę 10cio pinową przy lewym reflektorze. Przez nią przechodzą przewody do tego czujnika. Kolory przewodów brązowy, szaro-czerwony, brązowo niebieski. Przewód szaro-czerwony, to zasilanie 12V z bezpiecznika nr 5 (5A), brązowy masa i brązowo niebieski sygnał z czujnika. Sprawdź również wtyczkę czujnika.
pzdr


Musiałem powrócić do tematu tzn. wcześniej stwierdzono mi że przyczyną jest walnięty kompresor klimatyzacji a przewody od czujnika ciśnienia do lampy miały być ok. Postanowiłem to sprawdzić. A mianowicie co:
:-P sprawdziłem ilość czynnika chłodzącego i jest ok.
:-P wymieniłem nowy czujnik ciśnienia klimatyzacji więc też powinien być ok.
:-P podpiąłem kompresor na krótko i elektromagnes załącza sprzęgło więc kompresor jest ok.
:-P wymieniłem też w przewodzi filterek
:-P co do przewodów od czujnika do wtyczki lampy lewej to sprawdziłem przejście i jeden przewód pokazuje że jest cały i odpowiada tylko jednemu na wtyczce przy lampie, jeżeli chodzi o pozostałe to choinka. Sprawdzałem ich ciągłość i na większości pinów miernik pokazywał jakieś wartości ale nie dawał sygnały dźwiękowego. Tak to wyglądało jakby te dwa przewody masowały z pozostałymi.



Podsumowując elementy mechaniczne sprawdzone więc postała ta wiązka i nie wiem czy na kompresorze nie ma tam jeszcze jakiegoś czujnika. Jak mierzyłem prąd to jest jakieś 6 Volt na max tak więc za mały prąd podaje na kompresor.

Teraz zastanawiam się jak mam zabrać się za przewody ale na wtyczce od czujnika ciśnienia klimatyzacji tak jakby nie było prądu.

[ Dodano: Sob 11 Maj, 2013 20:29 ]
ciąg dalszy tego samego problemu:
dziś zrzuciłem zderzak i sprawdziłem przewody jeden był uwalony i połączyłem go sprawdzając przewodzenie i jest ok. od czujnika do wtyczki z pod lewą lampą.
Sprawdziłem odczyt błędów i dalej to samo. Nie widzi tego czujnika. Adi podpowiedz gdzie dalej szukać przerwy w wiązce, jak idzie ta wiązka?

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Klimatyzacja 

[ IP: 3.149.232.236 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa