Forum AUDI TECH TEAM  strona głównaForum AUDI TECH TEAM  RSSForum AUDI TECH TEAM  na Facebooku
 Polish English Belarusian Bulgarian Czech French German Russian Romanian Slovak Ukrainian Hungarian
   

forum audiforum audiforum audi
forum audi
Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: jimv8
Sro 28 Sty, 2015 17:40
[100 c4] Wymiana Butli LPG!
Autor Wiadomość
Stratoss 


Model: A6 C5
Silnik: 2.8 ACK
Zasilanie: benzyna+lpg
Nadwozie: sedan
Wiek: 34
Dołączył: 18 Sty 2012
Upomnień: 1/4
Wszystkie posty: 203



Postawił 4 piw(a)
Skąd: Tomaszów Mazowiecki
Wysłany: Nie 03 Cze, 2012 20:57   [100 c4] Wymiana Butli LPG!
     



Witam.
Jak w temacie jak to ugryść, posiadam butle typu walcowego w bagażniku nie w kole zapasowym.
Kończy się legalizacja a przebicie jej jest poprostu nie opłacalne, oraz bez sensu, ponieważ przedłuża tylko o 3-4 lata a cena jest jak za nową 300-400zł przynajmniej takie ceny u mnie w mieście.
Będąc u gazownika, powiedział że jest problem wg z butlami ponieważ nikt nie chce sprzedawać samych butli, wolą opchnąć komplety, normalne kazdy chce zarobić jak najwięcej
i co zrobić z tym dalej.
Pytając się wg o wymiane mojej butli 60L powiedział że jest duża i będzie naprawde problem z dostaniem takowej a wymiana na inną będzie kosztowna, gdyż zawór znajdujący się na mojej butli jest przypisany tylko do danej butli(wymiarów) i wtedy trzeba kupić nowy ok 200zł więc wkońcu bym wyszedł na tym tak że dołoże 300zł i mam nową instalacje zwykłą;/ za nową butle 60L powiedział od 400zł nieznacznie w góre 200zł zawór i robocizna 800zł jak nic. co z tym zrobić jest sens jeżdzić po złomach i szukać butli z legalizacją jakąś dłuższą czy allegro ? i czy samemu da się rade to wymienić ??

Edit: Szukałem na allegro i znalazłem butle prawie o takich samych wymiarach a dokładnie ta sama pojemność z tym, że długość jest o 1cm większa ale to roli nie będzie raczej grać :) więc dam rade sam to ogarąć czy lepiej do gazownika ?? wymiary butli to dł 869 szer 316 poj 60 a tamta to samo tyle że 870 na dł
Postaw piwo autorowi tego posta
 
    
Sergio 



Model: B4
Silnik: 2,0 ABK
Zasilanie: benzyna+LPG
Nadwozie: Sedan
Zaproszone osoby: 9
Pomógł: 6 razy
Wiek: 50
Dołączył: 12 Maj 2009
Wszystkie posty: 2789



Piwa: 105/75
Skąd: Częstochowa
Wysłany: Nie 03 Cze, 2012 21:16   
  Stajnia Klubowa ATT:  Audi 80 B4 (Typ 8C)   



Moja rada jest taka, objedź kilku innych gazowników bo ten coś kręci. Wymieniałem butle z pół roku temu. Nie było żadnego problemu z wymianą samej butli na nową. Mam 50l ale nie sądzę żeby był taki problem akurat z 60. Dodam, że zawór zostawili ten sam a koszt całej wymiany wyniósł mnie 450zł.
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
    
Stratoss 


Model: A6 C5
Silnik: 2.8 ACK
Zasilanie: benzyna+lpg
Nadwozie: sedan
Wiek: 34
Dołączył: 18 Sty 2012
Upomnień: 1/4
Wszystkie posty: 203



Postawił 4 piw(a)
Skąd: Tomaszów Mazowiecki
Wysłany: Nie 03 Cze, 2012 21:29   
     



Problem w tym, że to nie pierwszy gazownik z którym o tym rozmawiam ale cóż jeszcze poszukam widocznie wszyscy chcą wyrwać jak najwięcej pieniędzy.Jaki posiadasz typ butli ?? walcowy- cylindryczny czy normalne w koło okrągłą ??
Postaw piwo autorowi tego posta
 
    
jimv8 



Model: A6 C6 Quattro ABT
Silnik: 4,2
Zasilanie: benz+tlenek lpg
Nadwozie: sedan
Pomógł: 22 razy
Wiek: 40
Dołączył: 26 Mar 2010
Pochwał: 3
Wszystkie posty: 2159



Piwa: 63/69
Skąd: Konin
Wysłany: Nie 03 Cze, 2012 22:05   
  Stajnia Klubowa ATT:  Audi A6 C6 (Typ 4F)  Audi  A6 C6 (Typ 4F) Quattro   2004  



poszukaj używana z ważną legalizacją wyjętą z takiego samego typu auta jak masz ty, zamontuj i śmigaj.
bez problemu dasz sam rade wymienić pusta butlę.

a na twoim miejscu jeżeli gabaryt butli ci pasuje to bym ja legalizował. Ciekawe bo mi zalegalizowali na 10 lat. Jutro popytam kolegi i napiszę co i jak.
_________________
https://www.facebook.com/groups/616140151788166/

Niech będzie pochwalony napęd Quattro !!

Jest
-A6 C6 4,2 Quattro
-Hyundai elantra combi
Było-
-80 b3 1.8 (+- 135km)
-V8 4,2 AEC 280km
-V8 3,6 PT 250km
-A6 c4 2.8 AAH Avant quattro
-A6 c4 2,6 avant automat
-Coupe GT 1981 - 2,1
Postaw piwo autorowi tego posta
 
    
Stratoss 


Model: A6 C5
Silnik: 2.8 ACK
Zasilanie: benzyna+lpg
Nadwozie: sedan
Wiek: 34
Dołączył: 18 Sty 2012
Upomnień: 1/4
Wszystkie posty: 203



Postawił 4 piw(a)
Skąd: Tomaszów Mazowiecki
Wysłany: Nie 03 Cze, 2012 22:14   
     



Oki czekam na odpowiedź. Nie chce nie potrzebnie wydawać kasy bo jak zwykle każdy chce w kulki przyciąć tj byłem kiedyś u gazownika na wymiane membram jeszcze nie ogarniałem co i jak wiec jemu to dałem dalej była lipa a on do mnie że membramy w parowniku muszą się ułożyć i mi to gosciu z autoryzowanego serwisu lovato powiedział ;p takich speców mam w mieście :D
Postaw piwo autorowi tego posta
 
    
jimv8 



Model: A6 C6 Quattro ABT
Silnik: 4,2
Zasilanie: benz+tlenek lpg
Nadwozie: sedan
Pomógł: 22 razy
Wiek: 40
Dołączył: 26 Mar 2010
Pochwał: 3
Wszystkie posty: 2159



Piwa: 63/69
Skąd: Konin
Wysłany: Nie 03 Cze, 2012 22:27   
  Stajnia Klubowa ATT:  Audi A6 C6 (Typ 4F)  Audi  A6 C6 (Typ 4F) Quattro   2004  



Stratoss napisał/a:
Oki czekam na odpowiedź. Nie chce nie potrzebnie wydawać kasy bo jak zwykle każdy chce w kulki przyciąć tj byłem kiedyś u gazownika na wymiane membram jeszcze nie ogarniałem co i jak wiec jemu to dałem dalej była lipa a on do mnie że membramy w parowniku muszą się ułożyć i mi to gosciu z autoryzowanego serwisu lovato powiedział ;p takich speców mam w mieście :D


ja tam na Panów gazowników biorę wieeelka poprawkę. nie widziałem jeszcze dobrze zamontowana i wystrojona instalke.
_________________
https://www.facebook.com/groups/616140151788166/

Niech będzie pochwalony napęd Quattro !!

Jest
-A6 C6 4,2 Quattro
-Hyundai elantra combi
Było-
-80 b3 1.8 (+- 135km)
-V8 4,2 AEC 280km
-V8 3,6 PT 250km
-A6 c4 2.8 AAH Avant quattro
-A6 c4 2,6 avant automat
-Coupe GT 1981 - 2,1
Postaw piwo autorowi tego posta
 
    
Adi202 



Model: S6
Silnik: 4,2 AEC
Zasilanie: Benzyna
Nadwozie: Avant
Zaproszone osoby: 22
Pomógł: 588 razy
Wiek: 51
Dołączył: 11 Maj 2009
Pochwał: 16
Wszystkie posty: 13527



Piwa: 679/68
Skąd: MWD
Wysłany: Nie 03 Cze, 2012 22:53   Re: [100 c4] Wymiana Butli LPG!
  Stajnia Klubowa ATT:  Audi S6 A6/C4 Avant  Audi  S6 A6/C4 Quattro  Avant  1995  



Stratoss napisał/a:

Będąc u gazownika, powiedział że jest problem wg z butlami ponieważ nikt nie chce sprzedawać samych butli, wolą opchnąć komplety, normalne kazdy chce zarobić jak najwięcej

Ciekawy jestem co mogli by w niej dodatkowo wymienić mikser, parownik? Bo jakoś nie widzę w twoim silniku instalacji 4 generacji. :mrgreen:
_________________
Gość Witamy serdecznie na forum ATT

Piszę poprawnie po polsku
. 🇲🇨 💯
Jeżeli długo nie odpowiadam w Twoim poście wyślij info na email. Pomagam tylko na ATT.
Nowy Użytkowniku forum ATT nie zachowuj się jak arabski terrorysta i wypełnij sumiennie swój profil.
lekceważenie mojej prośby skutkowac będzie lekceważeniem użytkownika
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
    
jimv8 



Model: A6 C6 Quattro ABT
Silnik: 4,2
Zasilanie: benz+tlenek lpg
Nadwozie: sedan
Pomógł: 22 razy
Wiek: 40
Dołączył: 26 Mar 2010
Pochwał: 3
Wszystkie posty: 2159



Piwa: 63/69
Skąd: Konin
Wysłany: Pon 04 Cze, 2012 13:29   
  Stajnia Klubowa ATT:  Audi A6 C6 (Typ 4F)  Audi  A6 C6 (Typ 4F) Quattro   2004  



jeżeli mas zmożliwość zdobycia takiej samej butli i nowej to kupuj bo masz na 10 lat.
jeżeli kupisz butlę nie starszą niż 2 lata możesz śmiało przekładać do swojego.
Na butle starsze potrzebujesz legalizacje przy przekładaniu.
w poznaniu legalizuja butlę za 150 zł (tak słyszałem)
_________________
https://www.facebook.com/groups/616140151788166/

Niech będzie pochwalony napęd Quattro !!

Jest
-A6 C6 4,2 Quattro
-Hyundai elantra combi
Było-
-80 b3 1.8 (+- 135km)
-V8 4,2 AEC 280km
-V8 3,6 PT 250km
-A6 c4 2.8 AAH Avant quattro
-A6 c4 2,6 avant automat
-Coupe GT 1981 - 2,1
Postaw piwo autorowi tego posta
 
    
Stratoss 


Model: A6 C5
Silnik: 2.8 ACK
Zasilanie: benzyna+lpg
Nadwozie: sedan
Wiek: 34
Dołączył: 18 Sty 2012
Upomnień: 1/4
Wszystkie posty: 203



Postawił 4 piw(a)
Skąd: Tomaszów Mazowiecki
Wysłany: Pon 04 Cze, 2012 14:52   
     



Adi oni jak by mogli to by całą instalacje wymienili , :) a koledzy spotkali się z tekstami gazowinków,że on tego nie dotknie bo nie zakładana u niego heh .A po drugie to byłem ostatnio na regulacji gazu i co każdy magik na słuch kręcił i na końcu magiczne słowa "teraz powinno być dobrze" a c...a było dobrze sam jakoś to ogarnąłem i jest w miare.
A dopiero jak proponowałem wymiane membram w parowniku, że to przez to może być lipa to mówili, że no tak może, bo takto uszczelke pod głowicą mi wróżyli i bóg wie co, smiać mi się chce takie spece są u mnie.
A co jeszcze lepsze to jak zapytałem się o przyzad, który wkłada się do wydechu to gościu powiedział mi że on go ma tylko po to aby mógł zakłądać gaz bo by pozwolenia nie dostał a takto nie wie nawet jak go użyć więc odwróciłem się na pięcie i poszedłem, większość u mnie tych "fachowców" jest właśnie z takiej półki.
Tak samo jak gościu mi powiedział że do tego silnika "nie da się blosa założyć" "a pozatym to nie strzela gaz tylko napięcie" :P
jimv8 dzięki do Poznania mam jakies 300km to mnie się nie opłaca;p pozatym chyba ogarnę tą butle z allegro, a napiszcie mi jak to wygląda od strony prawnej wymienie fajnie pięknie ale gdzie musze jechać aby mi to wbili czy coś, pozatym jeżeli przełoże sam butle to wydaje mi się że nie podbiją bo nie zakładane przez "fachowca" chyba że musze wtedy na przegląd pojechać:) i oni to ogarniają:) z tym, że boje się troche wyciągnąć zaworu z butli i przełożyć go samemu do nowej ;p więc chyba to oddam gazownikowi
Postaw piwo autorowi tego posta
 
    
Gwidi 
Cygaro driver



Model: C3/C3
Silnik: AAR/NF
Zasilanie: benzyna+LPG
Nadwozie: Sedan/Avant
Pomógł: 4 razy
Wiek: 41
Dołączył: 06 Wrz 2010
Wszystkie posty: 422



Piwa: 14/1
Skąd: Szczecinek
Wysłany: Pon 04 Cze, 2012 15:21   
  Stajnia Klubowa ATT:  Audi 100 C3 (Typ 44)   



Ja jak wymieniałem butlę to na przeglądzie nikt nie żądał ode mnie żadnego kwitka, że "fachowiec" montował... jeżeli diagnosta wykryje nieszczelności to i żaden kwitek od gazownika nie pomoże.
Butlę wymieniasz, a jak będzie się zbliżał termin badań technicznych to jedziesz na przegląd z nowym świadectwem homologacji butli.
Wielozaworu nie masz się co bać, tylko gaz wyjeździj do końca, a resztę spuść :D

jimv8 napisał/a:

jeżeli kupisz butlę nie starszą niż 2 lata możesz śmiało przekładać do swojego.

Jim czemu to tak? czym się różni butla 1,5 letnia od np. 6 letniej? jest to gdzieś ujęte jakimś przepisaem??
Pytam,bo właśnie noszę się z zamiarem montażu używki kilkuletniej
_________________
Pozdrawiam Cię Gość
Piszę poprawnie po polsku.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
    
Stratoss 


Model: A6 C5
Silnik: 2.8 ACK
Zasilanie: benzyna+lpg
Nadwozie: sedan
Wiek: 34
Dołączył: 18 Sty 2012
Upomnień: 1/4
Wszystkie posty: 203



Postawił 4 piw(a)
Skąd: Tomaszów Mazowiecki
Wysłany: Pon 04 Cze, 2012 15:25   
     



Gwidi a co z dowodem rejestracyjnym pojazdu tam nic nie trzeba wbijać ani nic ?? bo mam wbity LPG i tam ladnie widać że się kończy legalizacja ofc patrzyłęm w papierach butli i też tak jest:) czy to jest tylko data pierwszego wbicia LPG ??
Postaw piwo autorowi tego posta
 
    
Sergio 



Model: B4
Silnik: 2,0 ABK
Zasilanie: benzyna+LPG
Nadwozie: Sedan
Zaproszone osoby: 9
Pomógł: 6 razy
Wiek: 50
Dołączył: 12 Maj 2009
Wszystkie posty: 2789



Piwa: 105/75
Skąd: Częstochowa
Wysłany: Pon 04 Cze, 2012 17:32   
  Stajnia Klubowa ATT:  Audi 80 B4 (Typ 8C)   



Stratoss napisał/a:
Jaki posiadasz typ butli ?? walcowy- cylindryczny czy normalne w koło okrągłą ??
Mam torusa w kole. Jak pojechałem do gaziarza, obejrzał i stwierdził, że kupi taką samą żeby nie zmieniać zaworu. Kupił nówkę tak jak chciałem. Mogłem używkę bo też była taka możliwość ale...cena niewiele się rózniła a jednak co nowa to nowa. Cholera wie skąd jes używana.Owszem, po zrobieniu legalizacji możesz jeździć. Jednak dla mnie ważniejsze jest bezpieczeństwo i fakt że mam gwarancję na butlę producenta i w razie czego mogę ją wymontować i oddać czy wymienić.
Stratoss napisał/a:
Gwidi a co z dowodem rejestracyjnym pojazdu tam nic nie trzeba wbijać ani nic ?? bo mam wbity LPG i tam ladnie widać że się kończy legalizacja ofc patrzyłęm w papierach butli i też tak jest:) czy to jest tylko data pierwszego wbicia LPG ??
w dowód nic nie wbijają tylko dają Ci papiery ważności, które musisz okazać na przeglądzie.
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
    
jimv8 



Model: A6 C6 Quattro ABT
Silnik: 4,2
Zasilanie: benz+tlenek lpg
Nadwozie: sedan
Pomógł: 22 razy
Wiek: 40
Dołączył: 26 Mar 2010
Pochwał: 3
Wszystkie posty: 2159



Piwa: 63/69
Skąd: Konin
Wysłany: Pon 04 Cze, 2012 19:29   
  Stajnia Klubowa ATT:  Audi A6 C6 (Typ 4F)  Audi  A6 C6 (Typ 4F) Quattro   2004  



Stratoss napisał/a:
jeżeli przełoże sam butle to wydaje mi się że nie podbiją bo nie zakładane przez "fachowca" chyba że musze wtedy na przegląd pojechać


prawnie każda BUTLA (nie instalacja) jest sprawdzana przy przeglądzie rocznym. Brak legalizacji butli to jak brak dowodu rejestracyjnego przy przeglądzie. Czy to robią? sami wiecie jak to jest z przeglądami.
druga sprawa - w razie kolizji, wypadku - broń boże gdy brak legalizacji.

papier legalizacji ma być ważny (data) i ma się zgadzać z numerem na butli. koniec kropka. kupisz nową - masz na 10 lat. kupisz używkę - masz na tyle ile ważny dokument. legalizujesz starą - 2 lata ważności.

reszta to koszty osprzętu. Zawór to przeważnie pływak który tez musi pasować i przekładka nie raz nie zdaje egzamin, przeważnie przy zmianie kształtu i pojemności.
_________________
https://www.facebook.com/groups/616140151788166/

Niech będzie pochwalony napęd Quattro !!

Jest
-A6 C6 4,2 Quattro
-Hyundai elantra combi
Było-
-80 b3 1.8 (+- 135km)
-V8 4,2 AEC 280km
-V8 3,6 PT 250km
-A6 c4 2.8 AAH Avant quattro
-A6 c4 2,6 avant automat
-Coupe GT 1981 - 2,1
Postaw piwo autorowi tego posta
 
    
sciba 


Model: A4
Silnik: alt
Zasilanie: Benzyna+lpg
Nadwozie: sedan
Dołączył: 10 Cze 2012
Wszystkie posty: 4



Skąd: Poznań
Wysłany: Nie 10 Cze, 2012 23:36   
     



Problem z butlami jest od okolo miesiąca. brak na rynku nie typowych butli, spowodowany duzym zainteresowaniem na instalację. Dlatego hurtownie sprzefdają razem z całym zestawem. Wcześniej takiej sytuacji nie bylo.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
    
jimv8 



Model: A6 C6 Quattro ABT
Silnik: 4,2
Zasilanie: benz+tlenek lpg
Nadwozie: sedan
Pomógł: 22 razy
Wiek: 40
Dołączył: 26 Mar 2010
Pochwał: 3
Wszystkie posty: 2159



Piwa: 63/69
Skąd: Konin
Wysłany: Pon 11 Cze, 2012 09:39   
  Stajnia Klubowa ATT:  Audi A6 C6 (Typ 4F)  Audi  A6 C6 (Typ 4F) Quattro   2004  



sciba napisał/a:
sprzefdają razem z całym zestawem


profity a nie wymaganie rynku
_________________
https://www.facebook.com/groups/616140151788166/

Niech będzie pochwalony napęd Quattro !!

Jest
-A6 C6 4,2 Quattro
-Hyundai elantra combi
Było-
-80 b3 1.8 (+- 135km)
-V8 4,2 AEC 280km
-V8 3,6 PT 250km
-A6 c4 2.8 AAH Avant quattro
-A6 c4 2,6 avant automat
-Coupe GT 1981 - 2,1
Postaw piwo autorowi tego posta
 
    
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Dodaj temat do:  Temat dla Wykop  Temat dla Facebook  Temat dla Wyczaj.to Temat dla Gwar  Temat dla Delicious  Temat dla Digg  Temat dla Furl  Temat dla Google  Temat dla Magnolia  Temat dla Reddit  Temat dla Simpy  Temat dla Slashdot  Temat dla Technorati  Temat dla YahooMyWeb  Temat dla Nasza Klasa Temat dla Blip  Temat dla MySpace  Temat dla Twitter  Temat dla Flaker  Temat dla Grono.net  Temat dla Gadu-Gadu Live  Temat dla Status GG  Temat dla Poleć  Temat dla Forumowisko 
Losowe tematy » Pozostałe tematy

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi kable wychodzace z butli
robertoi Pozostałe tematy 3 Wto 07 Maj, 2013 22:58
Adi202
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Audi V8 - jaka maksymalna pojemność b...
k0niu86 Pozostałe tematy 6 Sro 27 Lip, 2011 14:54
k0niu86
Brak nowych postów A4 B5 Wymiana ABS
lordlex Układ hamulcowy 1 Czw 03 Kwi, 2014 10:01
Adi202
Brak nowych postów [100 C4 ]Wymiana czujników ABS
roger110 Układ hamulcowy 10 Nie 26 Wrz, 2010 21:57
roger110
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi [80 B3]Wymiana tapicerki
Oofol Tapicerka, dywany, plastiki itp. 6 Czw 02 Lip, 2009 19:48
Oofol



[ Twoje IP to: 52.15.112.69, używasz: Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]
Pamiętaj, że w internecie nikt nie jest anonimowy.
forum audi
forum audiforum audiforum audi
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - forum anime - Mapa Forum
AUDI TECH TEAM Individual Template | Designed by PCserwis ® | Mapa forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności