Pozostałe tematy » [S4 C4 2.2T] Grzeje się, dymi...
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
 [S4 C4 2.2T] Grzeje się, dymi...
witam. Jestem tu nowy, ale nie zawitałem na chwilę, tylko na dłużej ;-)

Otóż od kilku dni jestem szczęśliwym(hmm...) posiadaczem Audi S4 C4 2.2T AAN, ale trapią go problemy...Samochód na ciepłym strasznie mi kopci:



Na zimnym tego nie ma. Dzisiaj po 5 rano go odpaliłem, i ani chmurka nie wyleciała z wydechu, a jak się rozgrzeje, to zostawia zasłonę. Drugi problem. Auto ma za wysoką temperaturę silnika i oleju. Silnika około 100-110 stopni, a oleju też coś koło tego. I to na postoju, bo w trakcie jazdy temperatury są okej. Gdy auto stoi na postoju, z odpalonym silnikiem, to temperatura rośnie...W czym tkwią ów problemy?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
z tego co widać masz głowice do roboty, bo jeżeli to olej to uszczelniacze a gdy płyn to uszczelka.
zdejmiesz głowice to zobaczysz w jakim stanie jest reszta, która może powodować tak wysoką temperaturę, a powodów może być wiele - szczególnie gdy mowa o 2.2T :D
na początek do sprawdzenia termostat i chlodnica cieczy no i wentylator który powinienen się uruchamiać gdy temperatura gwałtownie wzrośnie.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Auto dymi mi na biało. Wentylator się załącza po przekroczeniu 90 stopni i działa, nawet po wyłączeniu silnika, więc powinno być w porządku. Głowica do planowania, uszczelka nowa, no i ogólnie kontrola. Czasem ma też tak, że trzyma 900 obrotów, a czasem około 1500.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Ja dodam, że mógłbyś sprawdzić jak wyglądają korbowody. Wielkim szczęściarzem będziesz jak będą wszystkie proste. Po tym co zobaczyłem w silniku 3B nic mnie już nie zdziwi. Tak więc jak będziesz robił górę to i dół przeglądnij. Zrobić raz a dobrze. Komplet kutych około 2000zł

Postaw piwo autorowi tego posta
 
węże wszystkie gorące?
chłodnica nie zapchana?
pompa wody wydajna?
czujniki nie oszukują?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Ale o dziwo, auto moc ma, bo jeździ ładnie. Powiem tak, iż w tym tygodniu wstawię auto do mechanika, gdzie zdejmiemy głowicę, oddamy do planowania. dodatkowo sprawdzi sie gniazda zaworowe. W tedy również posprawdzamy wszystkie węże, pompę, oraz zrobimy czyszczenie całego układu chłodzenia. Zakochałem się w S4 AAN, więc nie pozwolę na to, aby auto było z jakimiś usterkami, nawet najdrobniejszymi. Aha, Panowie, i jeszcze jedno pytanko. Mam wodę za fotelem kierowcy, w miejscu, gdzie tylny pasażer ma nogi. Sprawdzałem drzwi, sucho, nic z boku nie cieknie, nic nie jest mokre, a jednak jest tam mokro. Nagrzewnica? Jakiś kanał zapchany?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
S4owner napisał/a:
Ale o dziwo, auto moc ma, bo jeździ ładnie. Powiem tak, iż w tym tygodniu wstawię auto do mechanika, gdzie zdejmiemy głowicę, oddamy do planowania. dodatkowo sprawdzi sie gniazda zaworowe. W tedy również posprawdzamy wszystkie węże, pompę, oraz zrobimy czyszczenie całego układu chłodzenia. Zakochałem się w S4 AAN, więc nie pozwolę na to, aby auto było z jakimiś usterkami, nawet najdrobniejszymi. Aha, Panowie, i jeszcze jedno pytanko. Mam wodę za fotelem kierowcy, w miejscu, gdzie tylny pasażer ma nogi. Sprawdzałem drzwi, sucho, nic z boku nie cieknie, nic nie jest mokre, a jednak jest tam mokro. Nagrzewnica? Jakiś kanał zapchany?


masz szyber?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Nie mam szyberdachu. Zachodzę w głowę, skąd ta woda mogła się tam wziąć. Czym to moge wysuszyć, wygonić wodę? Damską suszarką mogę? I pytanie. Czy przy tych temperaturach nie pojawi mi się pleśń?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Obojętnie jaka temperatura - zakisi się to i trzeba będzie prać. Albo uszkodzony korek w podłodze albo to nie woda a glikol

Postaw piwo autorowi tego posta
 
S4owner napisał/a:
Nie mam szyberdachu. Zachodzę w głowę, skąd ta woda mogła się tam wziąć. Czym to moge wysuszyć, wygonić wodę? Damską suszarką mogę? I pytanie. Czy przy tych temperaturach nie pojawi mi się pleśń?


możesz robic wszystko, oby tylko wysuszyć.
wsiadaj w auto, drugi niech leje mocnym strumieniem wody po różnych szparach i może zobaczysz.
chyba że dolewasz regularnie wode/glykol do układu chłodzenia silnika....?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Glikol? :shock: A co to, i skąd to mogło by się wziąć? Będę musiał wysuszyć i dokładnie obejrzeć, skąd to może iść, lub co jest tego przyczyną :/ Oby tylko nie zapleśniała :cry:

Postaw piwo autorowi tego posta
 
S4owner napisał/a:
Glikol? :shock: A co to, i skąd to mogło by się wziąć? Będę musiał wysuszyć i dokładnie obejrzeć, skąd to może iść, lub co jest tego przyczyną :/ Oby tylko nie zapleśniała :cry:


glikol to inaczej'' płyn chłodniczy'' przykładowo z nagrzewnicy.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Ale nagrzewnica działa dobrze, daje ciepłym powietrzem. Hmmm...bedę musiał jutro zobaczyć, czy mi płynu nie ubywa czasem. Tylko właśnie o to chodzi, że na tunelu środkowym, na słupkach na podsufitce jest sucho, a na nogach pasażera za kierowcą mokro :/

Postaw piwo autorowi tego posta
 
S4owner napisał/a:
Ale nagrzewnica działa dobrze, daje ciepłym powietrzem. Hmmm...bedę musiał jutro zobaczyć, czy mi płynu nie ubywa czasem. Tylko właśnie o to chodzi, że na tunelu środkowym, na słupkach na podsufitce jest sucho, a na nogach pasażera za kierowcą mokro :/

Jak zatrzymasz sie z górki to będziesz mieć z przodu mokro

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Sprawdziłem przed chwilką poziom płynu, i poziom jest ok, jest maks. Więc to chyba raczej wyklucza nagrzewnicę.

[ Dodano: Czw 08 Lis, 2012 18:17 ]
Sprawdziłem dzisiaj po dłuższej jeździe temperaturę silnika i oleju oraz płyn chłodniczy. Temperatura rośnie do prawie 100 stopni, a temperatura oleju ponad pierwszą kreskę po 60 stopniach. Płyn chłodniczy nie ubywa. Z rury wydostaje się bezbarwna ciecz, i jest to prawdopodobnie woda.

Postaw piwo autorowi tego posta

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Pozostałe tematy 

[ IP: 18.223.125.219 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa