Elektryka i elektronika » S4 B5 - audio, problem z tylnym graniem
Odpowiedz do tematu
 
Adi202 napisał/a:
Można w ten sposób lub w ten o którym pisałem wcześniej - jest mniej inwazyjny.
Oczywiście według opisu na wzmacniaczu kanał L +/- z kanałem lewym i R +/- z kanałem prawym.


Dobra ostatecznie doradź mi w jaki sposób poprowadzić kable z tylnych głośników do wzmaka. Rozumiem, że mam wpiąć się odpowiednio tak jak napisałeś w te miejsca:



Do brązowej kostki ISO co idzie do radia mam wpięte tylne głośniki. Zostawić to tak czy właśnie dokładnie te kable mam poprowadzić do wzmacniacza? Czy lepiej ciągnąć + i - z jednych i drugich drzwi? Bo tak czy siak żeby poprowadzić kable do bagażnika to trochę bawienia się jest

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Wydaje mi się, że mniej pracy będzie jak pociągniesz przewody tunelem do samego radia.


Foto przedstawia złącze w radiu, gniazdo B to głośniki czyli brązowa wtyczka. Twoim zadaniem jest podłączyć się według tego opisu
R+ do pinu 1
R- do pinu 2
L+ do pinu 7
L- do pinu 8
W ten sposób zachowasz zgodność kanałów jak i polaryzacji głośników.
Czyli przewody które podłączone są do brązowej wtyczki piny 1,2,7 i 8 odciąć od wtyczki i podłączyć (przedłużyć) do wzmacniacza w odpowiednie miejsca.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Działa! Poprowadziłem byle jak żeby tylko sprawdzić i wszystko hula jak należy. Dzieki wielkie po raz kolejny za pomoc. Gdyby nie Ty to bym chyba odpuścił to całe 2 din i wrócił do normalności a tak to kolejny fant w aucie, który poprawia samopoczucie :mrgreen:
Mam do Ciebie jeszcze jedno pytanie, mianowicie chciałbym ogarnąć żeby radio uruchamiało się po przekręceniu kluczyka i gasiło się po jego wyciągnięciu. Spójrz na moją czarną kostkę iso:



Plus po stacyjce mam już ogarnięty z przekaźnika, gdzie powinienem się podpiąć? I czegoś tu jeszcze może brakuje? W tej chwili radio uruchamiam ręcznie - nieważne czy kluczyk jest w stacyjce czy nie.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Brakuje 3 przewodów
stacyjka (cieńki czerwony przewód kl86s) pin 4
diagnoza pin 3
i prędkościomierz pin 1

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Adi202 napisał/a:
Brakuje 3 przewodów
stacyjka (cieńki czerwony przewód kl86s) pin 4
diagnoza pin 3
i prędkościomierz pin 1


w tym problem właśnie, że nie mam kompletnie tam żadnych kabelków na wolności...

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Musisz je pociągnąć z wiązki zegarów.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Odkopie temat. Wczoraj stwierdziłem, że w koncu wezme się za to radio i chciałem pozbyć się tego problemu z wyłączaniem radia po godzinie i żeby uruchamiało się automatycznie po przekręceniu kluczyka. Poprowadziłem kabel z prądem z przekaźnika, gdzie pojawia się napięcie po przekręceniu kluczyka. Wpiąłem to do kostki ISO czarnej w pin nr 4 bezpośrednio bez użycia konektora ale w taki sposób, że bankowo kabel musiał dotykać odpowiedneigo pinu. Żadnych zmian, przekręcam kluczyk i dalej to samo, tzn radio sie nie uruchamia i muszę je włączać ręcznie. Coś więcej muszę poprowadzić czy koniecznie to musi być z użyciem konektora żeby zadziałało?
Druga sprawa - borykam się ze słabym zasięgiem fal radiowych. Radio praktycznie nic nie odtwarza, są same szumy, miejscami złapie RMF FM i ZETke. Miałem antene typu REKIN - taka była od początku w aucie. Zmieniłem wczoraj na zamiennik normalnej anteny. Zauwazyłem brak jakich kolwiek zmian po podpięciu anteny do kabla antenowego, który idzie do radia. Nic kompletnie sie nie zmienia. Jak odepne kabel od radia są same szumy, gdy podepne - w miejscu gdzie stoi auto odpiera dość czysto RMF FM, Radio ZET szumi(fale ustawiam z palca) - dodatkowo obok stało drugie auto gdzie ZETka czy RMF FM grała mega czysto i dodatkowo łapało dużo innych stacji radiowych. Zaś gdy podepne kabel antenowy do anteny nie słychać żadnych zmian, radio odbiera tak samo z anteną jak i bez. Dodam, że z anteną rekinem miałem to samo, był tam oryginalny wzmacniacz antenowy, w tym zamienniku co mam teraz jest podobno wzmacniacz w środku anteny. Mogę coś temu zaradzić? Bo ja nie mam pojecią gdzie szukac przeyczyny, moze radio cos wadliwe, nie wiem... Przypomne, że mam oryginalne radio audi SYMPHONY.
Z góry dziękuje za pomoc...

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Który model Symphony posiadasz? Jeżeli pin 4 nie załącza radia, to możesz mieć drugą generację radia które sterowane było CANem. Na radiu powinieneś mieć schemat (opis) pinów w gnieździe. Sprawdź czy opisany jest pin 4 oraz czy w mini iso są CANy.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Zrobiłem zdjęcie radia:


@edit
Wpiąłem się w pin4 za pomocą konektora i działa - radio uruchamia po zapłonie i wyłącza po wyciągnięciu kluczyka. Czyli wychodzi na to, że mimo mając 99% pewności, że bez konektora kabel dotykał pinu 4 to jednak gdzieś po wpięciu się gubił w kostce i jednak nie załapywał.

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Elektryka i elektronika 

[ IP: 3.134.102.182 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa