Pozostałe tematy » audi 100 C3 2.0 Diesel-jaka ilosc plynu chlodniczego
Odpowiedz do tematu
 audi 100 C3 2.0 Diesel-jaka ilosc plynu chlodniczego
Witam!Od kilku dni nasza rodzinka posiada auto jak w temacie.W zwiazku ze zblizajaca sie zima zabralismy sie za wymiane plynu chlodniczego.W ramach wymiany weszlo nam swiezego plynu tylko 5 litrow.Wydaje mi sie ze jest to troche za malo.Doczytałem sie ze powinno wchodzic okolo 8 litrow.Napiszcie jaka jest prawidlowa ilosc plynu chlodzacego dla tego silnika i ewentualnie po krotce co gdzie i jak odkrecic by wypuscic mozliwie jak najwiecej plynu.Dzieki za pomoc.Jezeli wszystko sie zgadza to silnik 2.0 diesel bez turbiny i 70KM.

Postaw piwo autorowi tego posta
 Re: audi 100 C3 2.0 Diesel-jaka ilosc plynu chlodniczego
dexaven napisał/a:
Witam!Od kilku dni nasza rodzinka posiada auto jak w temacie.W zwiazku ze zblizajaca sie zima zabralismy sie za wymiane plynu chlodniczego.W ramach wymiany weszlo nam swiezego plynu tylko 5 litrow.Wydaje mi sie ze jest to troche za malo.Doczytałem sie ze powinno wchodzic okolo 8 litrow.Napiszcie jaka jest prawidlowa ilosc plynu chlodzacego dla tego silnika i ewentualnie po krotce co gdzie i jak odkrecic by wypuscic mozliwie jak najwiecej plynu.Dzieki za pomoc.Jezeli wszystko sie zgadza to silnik 2.0 diesel bez turbiny i 70KM.

Aby wypuścić cały płyn powinieneś rozkręcić układ w najniższym miejscu czyli termostat. Masz wówczas pewność, że uszło z niego wszystko. Co do ilości płynu, to wszystko zależy od chłodnicy, a nie silnika. Są modele w którym były mniejsze i są w którym montowane były większe np produkcja na gorące kraje i z hakiem holowniczym.
pzdr

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Dzieki za blyskawiczna odpowiedz.Po zalaniu auta plynem pojawily sie niewielkie wycieki.Najpierw jeszcze raz wypuszcze plyn i wezme sie za uszczelnienie tam gdzie trzeba a potem zdam relacje czy plynu faktycznie weszlo wiecej niz 5 litrow.pozdrawiam.

[ Dodano: Pon 06 Gru, 2010 07:13 ]
Witam.Zgodnie z obietnica chodz po dluzszym czasie informuje ze plyn został wymieniony.Weszło okolo 5,5 litra płynu chlodniczego.Oczywiscie zeby człowiek sie nie nudził po krotkim czasie od wymiany płynu o wymiane równiez dopominał sie termostat.Jak na razie po tych dzialaniach i usunieciu niewielkich wyciekow wszystko Ok.Pozdrawiam.

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Pozostałe tematy 

[ IP: 3.138.141.202 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa