 |
|
Problem z rozruchem |
| Autor |
Wiadomość |
|
|
Wysłany: Sob 11 Paź, 2014 07:30 Problem z rozruchem
|
|
|
Witajcie, mam problem z odpalaniem autka - muszę długo kręcił aby zapaliło.
To znaczy nie zawsze i nie ma znaczenia czy zdążyło już złapać temperaturę, czy próbuję odpalić go rano. Raz odpali normalnie, a za drugim razem muszę go kręcić ... Strasznie denerwująca sprawa.
Wydaje mi się, że problem z rozruchem nasilił się po odkręceniu przepustnicy, to znaczy wcześniej też było ciężko, ale nie tak jak teraz ..... Macie jakieś pomysły ? Acha dodam tylko że pacjent to -> A6 2.4 BDV |
|
|
|
|
|
 |
eleszet
..................


Model: A8 D3
Silnik: 4.2 BFM
Zasilanie: PB & LPG
Nadwozie: Limousine
Pomógł: 31 razy Dołączył: 31 Paź 2012 Wszystkie posty: 1655
     
Piwa: 79/18 Skąd: Dolny Śląśk
|
Wysłany: Sob 11 Paź, 2014 18:58
|
|
|
Zamieść pełny skan auta.
Co do przepustnicy to wiesz... przepustnica to taki element który wymaga adaptacji.
Ale to nie jej wina pewnie więc wrzuć skan. |
_________________ Nie musisz dziękować - wystarczy kliknąć: "piwo" oraz "pomógł"
wszystko się da to tylko kwestia uporu...
|
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Sob 11 Paź, 2014 21:28
|
|
|
diagnoza,diagnoza i jeszcze raz diagnoza! Inaczej wróżymy z fusów! |
_________________ Gość Witamy na forum ATT
http://pl.youtube.com/watch?v=350tD8E7htM
POMAGAM TYLKO NA FORUM
Piszę poprawnie po polsku.
niegdyś:
Audi 100 C3 2.0 D
Audi 80 1,8
Audi 80 Coupe 2,0
Audi 90 2.3
Audi V8 4,2
Audi A6 2.8 Quattro
Audi A6 1.8T Avant
Audi A6 1.8T Avant TIPTRONIC
Audi A6 2,4 AVANT TIPTRONIC
Audi A2 1,4 MPI
Audi A6 2.7 BI TURBO TIPTRONIC
Audi A2 1.4 TDI
Audi A6 1.9 TDI AVANT MULTITRONIC
Audi A4 B5 1.8
Audi A6 Allroad 2.5 TDI Tiptronic
Audi A6 3.0 quattro AVANT TIPTRONIC
obecnie:
Audi A3 Cabrio Stronic
 |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Pią 17 Paź, 2014 19:58
|
|
|
Ok, chwilę to trwało, ale dopiero dzisiaj udało mi się znaleźć chwile...
| Cytat: |
VAG-COM Version: Release 311.2-N
Chassis Type: 4B - Audi A6 C5
Scan: 01,02,03,06,08,15,16,17,18,34,35,36,37,45,55,56,57,67,75,76,77
Address 01 -------------------------------------------------------
Controller: 3B0 907 552 BJ
Component: 2.4L V6/5V 0001
Coding: 11502
Shop #: WSC 02325
No fault code found.
Address 03 -------------------------------------------------------
Controller: 4B0 614 517 G
Component: ABS/ESP front 1728
Coding: 06495
Shop #: WSC 00000
No fault code found.
Address 08 -------------------------------------------------------
Controller: 4B0 820 043 AD
Note: Excessive Comm Errors
Skipping Address 15-Airbags
Address 17 -------------------------------------------------------
Controller: 4B0 920 933 J
Component: KOMBI+WEGFAHRS. VDO D11
Coding: 00062
Shop #: WSC 11111
No fault code found.
Address 35 -------------------------------------------------------
Controller: 4B0 962 258 D
Component: Zentralverriegelung D35
Coding: 06721
Shop #: WSC 02325
5 Faults Found:
01366 - Opened Due to Crash Signal
35-00 - -
00955 - Key 1
09-10 - Adaptation Limit Surpassed - Intermittent
01561 - Left Rear Door
59-00 - Can't Unlock
01559 - Drivers Door
61-10 - Won't De-Safe - Intermittent
01561 - Left Rear Door
61-10 - Won't De-Safe - Intermittent
Address 37 -------------------------------------------------------
Controller: 4B0 035 192 K
Component: RNS 4.2 H06 BNO 0102
No fault code found.
Address 55 -------------------------------------------------------
Controller: 4Z7 907 357
Component: dynamische LWR D07
Coding: 00040
Shop #: WSC 02325
No fault code found.
Address 56 -------------------------------------------------------
Controller: 4B0 035 192 K
Component: Radio BNO 0001
Coding: 00017
Shop #: WSC 02347
No fault code found.
End ------------------------------------------------------- |
Bardzo bym prosił o " rozjaśnienie " mi tych wszystkich błędów. |
|
|
|
|
|
 |
eleszet
..................


Model: A8 D3
Silnik: 4.2 BFM
Zasilanie: PB & LPG
Nadwozie: Limousine
Pomógł: 31 razy Dołączył: 31 Paź 2012 Wszystkie posty: 1655
     
Piwa: 79/18 Skąd: Dolny Śląśk
|
Wysłany: Pią 17 Paź, 2014 20:35
|
|
|
1366 - - - - - Otwarcie po sygnale zderzenia
955 - - - - - Klucz 1 Przekroczony czas adaptacji
1561 - - - - - Tylne drzwi lewe Nie można odblokować
1559 - - - - - Drzwi kierowcy Chyba nie zadziałał mikrowłącznik
1561 - - - - - Tylne drzwi lewe Chyba nie zadziałał mikrowłącznik
Skasuj błędy i zobacz co wróci. I chyba będziesz musiał zrobić logi gdyż w sterowniku silnika jest czysto więc coś może już kuleć ale nie zepsuło się całkiem i sterownik jeszcze nie krzyczy ale logi to pokażą. Lecz niestety nie powiem Ci które bloki należy zlogować. Może ktoś inny Ci to powie. |
_________________ Nie musisz dziękować - wystarczy kliknąć: "piwo" oraz "pomógł"
wszystko się da to tylko kwestia uporu...
|
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Sob 18 Paź, 2014 08:45
|
|
|
dzieje się to na zimnym? rozgrzanym? obojętnie?
jak już odpali to wsio gra? |
_________________ https://www.facebook.com/groups/616140151788166/
Niech będzie pochwalony napęd Quattro !!
Jest
-A6 C6 4,2 Quattro
-Hyundai elantra combi
Było-
-80 b3 1.8 (+- 135km)
-V8 4,2 AEC 280km
-V8 3,6 PT 250km
-A6 c4 2.8 AAH Avant quattro
-A6 c4 2,6 avant automat
-Coupe GT 1981 - 2,1 |
|
|
|
|
|
 |
eleszet
..................


Model: A8 D3
Silnik: 4.2 BFM
Zasilanie: PB & LPG
Nadwozie: Limousine
Pomógł: 31 razy Dołączył: 31 Paź 2012 Wszystkie posty: 1655
     
Piwa: 79/18 Skąd: Dolny Śląśk
|
Wysłany: Sob 18 Paź, 2014 08:46
|
|
|
| Cytat: | | To znaczy nie zawsze i nie ma znaczenia czy zdążyło już złapać temperaturę, czy próbuję odpalić go rano. Raz odpali normalnie, a za drugim razem muszę go kręcić ... Strasznie denerwująca sprawa. | |
_________________ Nie musisz dziękować - wystarczy kliknąć: "piwo" oraz "pomógł"
wszystko się da to tylko kwestia uporu...
|
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Sob 18 Paź, 2014 08:53
|
|
|
okik Audi202,
pozostaje kwestia czy nie kołysze po odpaleniu, brak mocy, dławienie itd
sprawdził bym czy nie zanika ciśnienie na listwie bp. |
_________________ https://www.facebook.com/groups/616140151788166/
Niech będzie pochwalony napęd Quattro !!
Jest
-A6 C6 4,2 Quattro
-Hyundai elantra combi
Było-
-80 b3 1.8 (+- 135km)
-V8 4,2 AEC 280km
-V8 3,6 PT 250km
-A6 c4 2.8 AAH Avant quattro
-A6 c4 2,6 avant automat
-Coupe GT 1981 - 2,1 |
|
|
|
|
|
 |
eleszet
..................


Model: A8 D3
Silnik: 4.2 BFM
Zasilanie: PB & LPG
Nadwozie: Limousine
Pomógł: 31 razy Dołączył: 31 Paź 2012 Wszystkie posty: 1655
     
Piwa: 79/18 Skąd: Dolny Śląśk
|
Wysłany: Sob 18 Paź, 2014 08:59
|
|
|
No tego już nie napisał. Niech w takim razie autor się odezwie. Ciśnienie sprawdzi VAGiem czy już trzeba jakiś przyrząd? I jeszcze mam do Ciebie taki biznes żebyś mi jedną rzecz wyjaśnił
Logi dynamiczne: skąd wiadomo po pierwsze jakie bloki należy logować i po drugie skąd wiadomo jakie wartości powinny tam być? Możesz się teraz popisać wiedzą |
_________________ Nie musisz dziękować - wystarczy kliknąć: "piwo" oraz "pomógł"
wszystko się da to tylko kwestia uporu...
|
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Sob 18 Paź, 2014 09:28
|
|
|
ale Audi202 kochany,
zaskoczę nie jednego mówiąc że ''nigdy nie robiłem logów w żadnym aucie''.
Więc nie pomogę Tobie bo po prostu tego nie wiem, ale jeżeli Ci na tym bardzo zależy to poszukam i odpowiem na twoje pytanie. Ja za każdym razem radziłem sobie bez logów, a gdy naprawdę nie wiedziałem, używałem umiejętności kombinowania i programu diagnostycznego, internetu a na sam koniec z telefonu do 'guru' |
_________________ https://www.facebook.com/groups/616140151788166/
Niech będzie pochwalony napęd Quattro !!
Jest
-A6 C6 4,2 Quattro
-Hyundai elantra combi
Było-
-80 b3 1.8 (+- 135km)
-V8 4,2 AEC 280km
-V8 3,6 PT 250km
-A6 c4 2.8 AAH Avant quattro
-A6 c4 2,6 avant automat
-Coupe GT 1981 - 2,1 |
|
|
|
|
|
 |
eleszet
..................


Model: A8 D3
Silnik: 4.2 BFM
Zasilanie: PB & LPG
Nadwozie: Limousine
Pomógł: 31 razy Dołączył: 31 Paź 2012 Wszystkie posty: 1655
     
Piwa: 79/18 Skąd: Dolny Śląśk
|
Wysłany: Sob 18 Paź, 2014 10:04
|
|
|
No właśnie ja robiłem tak samo ha ha ha
Ale ogólnie te logi dynamiczne i statyczne mnie bardzo ciekawią. Zrobił bym sobie i porównał parametry z fabrycznymi aby wiedzieć co w trawie piszczy. Póki co poza dwumasą która za pewien czas odmówi współpracy wszystko jest OK więc logi bym sobie zrobił z czystej szkoleniowej ciekawości. Nie rozumiem na przykład tego że niektórzy piszą aby zrobić logi bloku takiego a takiego dla turbiny czy przepływki a u mnie to jest na przykład niedostępne (i nie wiem czy blok zależy od modelu wozu?). Chyba właśnie tak jest. Jest dużo niewiadomych. I choć tematów w sieci o tym multum to jak się nie robiło tego to podstaw brakuje. Czytałem jak przeprowadzić operację logowania, że 3 bieg że 1500 rpm do odcięcia itd. Ale interesuje mnie które bloki za co odpowiadają i skąd mam wiedzieć jakie parametry są wzorcowe. Gdyby człek to wiedział to zawsze mógł by odpowiadać innym czyż nie? |
_________________ Nie musisz dziękować - wystarczy kliknąć: "piwo" oraz "pomógł"
wszystko się da to tylko kwestia uporu...
|
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Pią 24 Paź, 2014 21:47
|
|
|
| jimv8 napisał/a: | dzieje się to na zimnym? rozgrzanym? obojętnie?
jak już odpali to wsio gra? |
Na prawdę dziwna sprawa z tym odpalaniem.
Problem pojawił się jakoś w wakacje i tak jak pisałem nie było znaczenia czy autko jest rozgrzane czy zimne. Choć większe problemy z odpaleniem były, przy wysokiej temperaturze na zewnątrz. Jednak przez ostatnie dwa tygodnie ( kiedy temperatura na dworze spadła bliżej zera ) autko za każdym razem odpala za pierwszym... Na prawdę dziwne
| jimv8 napisał/a: | okik Audi202,
pozostaje kwestia czy nie kołysze po odpaleniu, brak mocy, dławienie itd
sprawdził bym czy nie zanika ciśnienie na listwie bp. |
Jedyne co zauważyłem to przy dodaniu gwałtownie gazu, silnik przy obrotach +/- 900-1100 zadławi się, delikatnie nim "rzuci" i w okolicach przepustnicy słychać syczenie ... Później jest ok. |
|
|
|
|
|
 |
eleszet
..................


Model: A8 D3
Silnik: 4.2 BFM
Zasilanie: PB & LPG
Nadwozie: Limousine
Pomógł: 31 razy Dołączył: 31 Paź 2012 Wszystkie posty: 1655
     
Piwa: 79/18 Skąd: Dolny Śląśk
|
Wysłany: Pią 24 Paź, 2014 21:57
|
|
|
A sprawdziłeś czy lewego nie dostaje? |
_________________ Nie musisz dziękować - wystarczy kliknąć: "piwo" oraz "pomógł"
wszystko się da to tylko kwestia uporu...
|
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Sob 25 Paź, 2014 07:20
|
|
|
A mogę to jakoś dokładnie sprawdzić ? Bo póki co, nie pasował mi tylko jeden przewód (był mega posiekany ), ale dalej jest to samo. Spróbuje nagrać pracę silnika i jak uda się uchwycić moment dławienia, to wstawię tutaj - może wtedy będziemy mądrzejsi
Dzięki za zainteresowanie tematem. |
|
|
|
|
|
 |
eleszet
..................


Model: A8 D3
Silnik: 4.2 BFM
Zasilanie: PB & LPG
Nadwozie: Limousine
Pomógł: 31 razy Dołączył: 31 Paź 2012 Wszystkie posty: 1655
     
Piwa: 79/18 Skąd: Dolny Śląśk
|
Wysłany: Sob 25 Paź, 2014 08:53
|
|
|
| Cytat: | | A mogę to jakoś dokładnie sprawdzić ? |
http://allegro.pl/pompa-p...4717930217.html
A jak nie to pozostaje liczyć że masz dobry słuch i wzrok |
_________________ Nie musisz dziękować - wystarczy kliknąć: "piwo" oraz "pomógł"
wszystko się da to tylko kwestia uporu...
|
|
|
|
|
|
 |
|
|
Nie możesz pisać nowych tematów Nie możesz odpowiadać w tematach Nie możesz zmieniać swoich postów Nie możesz usuwać swoich postów Nie możesz głosować w ankietach Nie możesz załączać plików na tym forum Możesz ściągać załączniki na tym forum
|
Dodaj temat do Ulubionych Wersja do druku
|
| Losowe tematy » Pytajnik, czyli zielono mi ;) |
|
[ Twoje IP to: 216.73.217.85, używasz: Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ] Pamiętaj, że w internecie nikt nie jest anonimowy. |  |