Ostatnią zagadką dotyczącą elektryki mojego auta jest nie działające oświetlenie stóp po stronie pasażera. Po otwarciu drzwi załącza się światło na podsufitce oraz czerwone światełko na drzwiach ale nie załącza się oświetlenie stóp. Również brzęczyk informujący o włączonych światłach działa po otwarciu tych drzwi. Dodam że samochód ten był przerabiany z anglika i pewnie coś nie jest dokończone.
Zrobiłem zdjęcie po rozebraniu drzwi i sytuacja tam wygląda następująco:
http://www.fotosik.pl/pok...4b0fce35a4.html
http://www.fotosik.pl/pok...95bef52905.html
Jak to rozwiązać?
Odpowiedz do tematu
Odpowiedz do tematu
[All B5] Oświetlenie stóp.
Ten mikrostyk o którym piszesz jest od modułu grzania wkładki drzwi - jedna wtyczka mikrostyk druga grzałka.
Krańcówka znajduje się w jednostce zamykającej drzwi.
Najprościej, ale nie najlepiej. Ja na Twoim miejscu przywróciłbym wszystko do oryginału. Drzwi kierowcy przerobić do końca na drzwi pasażera i na odwrót.
Podświetlenie stóp jak i drzwi sterowane jest masą i brane jest z tego samego miejsca - krańcówka drzwi. Jeżeli jedno działa, a drugie nie to usterkę widzę w połączeniu lampka-krańcówka. Najczulszym miejscem tego połączenia jest gumowy peszel w drzwiach.
Krańcówka drzwi o której piszesz to jest coś innego niż ten mikrostyk od którego odchodzi u mnie wisząca wtyczka widoczna na pierwszym zdjęciu?
| zbyszek_7 napisał/a: |
| Krańcówka drzwi o której piszesz to jest coś innego niż ten mikrostyk od którego odchodzi u mnie wisząca wtyczka widoczna na pierwszym zdjęciu? |
Ten mikrostyk o którym piszesz jest od modułu grzania wkładki drzwi - jedna wtyczka mikrostyk druga grzałka.
Krańcówka znajduje się w jednostce zamykającej drzwi.
Aha, to już wiem o co chodzi. Najprościej byłoby odszukać w samochodzie przewód idący od światełka czerwonego w drzwiach i zmostkować do oświetlenia stóp. Ale jak będę miał chwile to rozbiorę jeszcze raz drzwi i prześwietlę przewody od krańcówki do oświetlenia.
Dzięki za pomoc.
Dzięki za pomoc.
| zbyszek_7 napisał/a: |
| Aha, to już wiem o co chodzi. Najprościej byłoby odszukać w samochodzie przewód idący od światełka czerwonego w drzwiach i zmostkować do oświetlenia stóp. Ale jak będę miał chwile to rozbiorę jeszcze raz drzwi i prześwietlę przewody od krańcówki do oświetlenia.
Dzięki za pomoc. |
Najprościej, ale nie najlepiej. Ja na Twoim miejscu przywróciłbym wszystko do oryginału. Drzwi kierowcy przerobić do końca na drzwi pasażera i na odwrót.
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych