Pozostałe tematy » [Polo 6R] Kamera cofania - która do retrofit?
Odpowiedz do tematu
 [Polo 6R] Kamera cofania - która do retrofit?
A teraz coś z zupełnie innej beczki:

Koledzy szanowni i koleżanki, podpowiedzcie proszę, jaki numerek kamery cofania w znaczku VW kupić, żeby pasowała do auda dla ludu POLO 6R 2012? Wiem, że kamerka o numerach 5K0827469 pasuje do Polo 6R, Golfa 6 i Passata CC B6. A czy kamerka do Golfa VII, np. 5G0827469E będzie pasowała do Polówki 6R? W ogóle tych numerków jak mrówków i nie wiem o co kaman...

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Kamera nie współpracuje z modelem samochodu, a konkretnie z modelem media. Jakie radio jest w tym "da da da"?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
No właśnie, tak siedzę w tym od wczoraj i do takich doszedłem wniosków :-)

Ja mam RNS 510. 5K0827469 z tego co widzę współpracuje z RNS i RDC 510 oraz RNS 315. A te z innymi cyferkami to już z innymi mediami, z nowszych Golfów 7 itp.

Nadal nie bardzo jednak rozumiem, czy potrzebny jest moduł kamery? Czy on zamienia sygnał z kamery na zrozumiały dla RNS 510? Musi tez mieć konkretne numerki, czy może być jakiś uniwersalny, bo i takie widziałem, w sklepie Hadron na przykład.


Mam nadzieję, że się da-da-da to zamontować :roll:

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Bez modułu kamery raczej nie będzie działać. Sygnał Video z kamery rozdzielany jest na RGB w module kamery i wchodzi bezpośrednio na 26cio pinowe złącze w RNS.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
No i tak zrobię, kupię komplet z kamerą 5K0827469 i do niego modułem i zamontuję, mam nadzieję, że zadziała :-) Narzeczona się ucieszy :-p

EDIT:

Adi, a jesteś w stanie dorobić mi wiązkę, oczywiście za opłatą, której by mi brakowało? Komplet jak w załączniku jest przeraźliwie drogi, a w innym brakuje tylko tej wiązki od modułu do radia, po lewej stronie.


Ta na zdjęciu akurat od passata, ale kamera z numerami jak trzeba, to i ten sam moduł pewnie musi być razem z tą kamerą.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Pewnie byłbym w stanie. Ile te wiązki kosztują na rynku wtórnym?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Nowe 59 Euro. Używanych nie znalazłem. Jest trochę poradników w necie jak to zamontować ale w golfie VI, do polówki nic nie znalazłem, nie wiem więc jakiej długości kabel musiałby być... Numer wiązki to chyba 5M1970161AC, to jest konkretna to golfa 7

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Dworek napisał/a:
Nowe 59 Euro. Używanych nie znalazłem. Jest trochę poradników w necie jak to zamontować ale w golfie VI, do polówki nic nie znalazłem, nie wiem więc jakiej długości kabel musiałby być... Numer wiązki to chyba 5M1970161AC, to jest konkretna to golfa 7

Golf jest dłuższy od Polo, a kabel może być tej samej długości. Z drugiej strony moduł kamery można zamontować obok radia (za schowkiem) i dodać przedłużacz między modułem a kamerą.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
dobra myśl, kabel będzie wtedy cieńszy. Nie będzie strat sygnału?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Na 3, 4 metrach przewodu video? Nie sądzę.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Spoko, nie znam się :-p

OK, to działam i dam znać w razie jakby co :-)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Okeej.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
OK, mam już komplet oprócz tej nieszczęsnej wiązki. Ten kabel najbardziej po lewej: http://img12.allegroimg.p...6/63/5040966311

Wiązki numeru nie znam, od strony RNS 510 wchodzi wtyczka o numerach 7L6972726, od strony modułu numeru wtyczki nie znam. Numer modułu kamery cofania to 3C8907441.

Wiązkę klapy mam, i te kable idące od kamery do modułu też. Są na tyle długie, że moduł pewnie mocuje się pod kanapą.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Numer wiązki Passata 7N1971327

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Adi, jesteś w stanie podać mi na które piny mam wpiąć kable od kamery cofania we wtyczkach do RNS 510 oraz modułu kamery 3C8907441?

Wtyczki to 7L6972726 oraz 4E0 972 144.

Znalazłem jedynie do wtyczki 7L6972726 od RNS510:
Pin 12 - Brown
Pin 13 - Orange
Pin 24 - Brown (Ground)
Pin 25 - Blue
Pin 26 - Green



Choć jeszcze dla pewności potrzebuję weryfikacji. Nie mam natomiast zupełnie do wtyczki od strony modułu :-(

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Pozostałe tematy 

[ IP: 18.227.228.95 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa