Pozostałe tematy » [Polo 6R] Kamera cofania - która do retrofit?
Odpowiedz do tematu
 
Dworek napisał/a:


Wychodzi na to, że trzeba kupić kamerę LOW.

Od początku starałem dać to do zrozumienia.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Szkoda, że nie zrozumiałem tego przed zakupem ;-p Choć najbardziej żal godzin pracy, bo co się nauczyliśmy, to się nauczyliśmy :-p

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Nie ma co żałować. Zamontujesz LOW i będzie też git.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Najpierw, skoro mam to co mam, spróbujemy podłączyć tę co mam jako LOW i zobaczymy co się stanie ;-p

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Dworek napisał/a:
Najpierw, skoro mam to co mam, spróbujemy podłączyć tę co mam jako LOW i zobaczymy co się stanie ;-p

Do podłączenia jako LOW będziesz potrzebować inną kamerkę (LOW).

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Już się za nią rozglądam. Pasuje tylko 5K0827469AQ ULM ?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Według ETKi na to wygląda.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Adiii? A masz taki fajny schemat kabelkologii do tej kamery low 5K0827469AQ ? Dostałem ją ale kurna z pourywanymi wtyczkami, na razie chce sprawdzić jak to popodłączać żeby wiedzieć jak działa, ale troche się gubię w kabelkach...

[ Dodano: Sro 23 Gru, 2015 00:22 ]
Uff, na razie to ogarnęliśmy, jutro będę podłączał próbnie czy działa.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
W razie czego poniżej jest ten schemat elektryczny.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
W33 - światła wstecznego
W9 - 12V stały
218 - masa

Chyba tak to idzie, prawda?

Piny J503 kumam. Ten czarny po lewej to masa ze tak powiem oplotu tej całęj wiązki, w której lecą cztery kabelki - RGB + masa?

[ Dodano: Czw 24 Gru, 2015 16:47 ]
Aaa bym zapomniał - WESOŁYCH ŚWIĄT! :-D

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Dworek napisał/a:
W33 - światła wstecznego
W9 - 12V stały
218 - masa

Chyba tak to idzie, prawda?

Dokładnie tak.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Kurna, podłączyliśmy chyba wszystko jak trzeba, ale jak zwykle problem. Generalnie to nie działa ;-p

Po pierwsze primo, po podłączeniu wszystkiego i podpięciu stałego 12V do akumulatora od razu włącza się światło wstecznego i wysuwa kamerka, mimo, że kluczyk nawet nie jest w stacyjce. Czy kamerka musi być przykręcona? Bo tak ją tylko podpięliśmy do kabelków i sobie wisi, ale moze też jakieś sterowanie jest przez masę z obudowy?

Po drugie primo, nawet jak już wrzucę wsteczny, to nie ma oczywiście obrazu. Radio zakodowane i nawi. Ale jeszcze jest kodowanie chyba w sterowniku nr 10 - tam jest bajt 0 bit chyba 5. Niestety jak zaznaczę to i wduszę KODUJ, listę, to błąd 33 brak dostępu. I du***a. Mało tego, jak odznaczyłem bit zero bajt czwarty to zakodowałem brak graficznego wyświetlania z czujników cofania i kodowanie przyjął, ale z powrotem tego zakodować się już nie da, bo błąd 33.

:roll:

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Prawdopodbnie masz gdzieś zwarcie między obwodami zasilania i wstecznego.
Exstra masy to raczej nie potrzebuje jest przecież osobny obwód chyba, że nie ma na nim masy i obwód zamyka się przez żarówkę wstecznych świateł.
Po właściwym kodowaniu powinieneś sprawdzić (zawsze) listę błędów. Jeżeli nie ma na niej błędu komunikacji z kamerą LOW, oznacza, że nawi ją rozpoznaje. Oczywiście kodowanie robimy tylko na załączonym zapłonie - silnik nie pracuje.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Adi, awaria :-)

Nie miał byś przypadkiem pinologii tej 8pinowej kamerki? :-) W kamerze zostały tylko 3 kabelki, 5 jest wypięte/wyrwane, bez rozpiski nie jestem w stanie tego pozapinać z powrotem.

Kamera ma numer 5K0.980.551

Mało tego, patrze po zdjęciach, to tu wtyczka powinna być w kamerę, zamiast kabelków luzem? Tak na fotkach jest w google.



Postaw piwo autorowi tego posta
 
Tak dokładnej rozpiski nie posiadam, ale może mógłbym coś załatwić.

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Pozostałe tematy 

[ IP: 216.73.217.85 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa