W zeszlym tygodniu wymieniane bylo sprzeglo hydrokinetyczne, wraz z nowy olejem ZF, filtrem, uszczelka, (calosc z robocizna 4000 PLN) i oleju weszlo w sumie do skrzyni i sprzegla okolo 8.5 - 9 litrow.
A nie sadze zeby zeszlo, a efekt powstal po uzyciu sgo dla interfacebox-u
Kurcze zaluje ze sie za to wzielem.
Ale kiedy robilem takie rzeczy w Touaregu i nigdy nie bylo problemow, wiec mialem nadzieje ze tu tez bedzie gites
Odpowiedz do tematu
Wygląda mi na uszkodzenie mechaniczne skrzyni. Co dokładnie wgrałeś? Podaj numery tego pliku.
Dalej nie rozumiem po co ci ten plik.
Nr ETKa który wymieniłeś dotyczy sterownika MMI i nie ma on nic wspólnego ze zmianą biegów. Zrób w końcu pełny skan aby wywnioskować coś więcej, bo temat zaczyna się zaśmiecać.
Odpowiedz do tematu
| Jarecki001 napisał/a: |
| W zeszlym tygodniu wymieniane bylo sprzeglo hydrokinetyczne, wraz z nowy olejem ZF, filtrem, uszczelka, (calosc z robocizna 4000 PLN) i oleju weszlo w sumie do skrzyni i sprzegla okolo 8.5 - 9 litrow.
A nie sadze zeby zeszlo, a efekt powstal po uzyciu sgo dla interfacebox-u Kurcze zaluje ze sie za to wzielem. Ale kiedy robilem takie rzeczy w Touaregu i nigdy nie bylo problemow, wiec mialem nadzieje ze tu tez bedzie gites |
Wygląda mi na uszkodzenie mechaniczne skrzyni. Co dokładnie wgrałeś? Podaj numery tego pliku.
Teraz nie mam dostepu do tych danych.
Ale pozniej sprawdze, jednak nazwa pliku pokrywala sie z numerem sterownika
4F0910732S
podczas wgrywania, podal ze suma kontrolna pliku jest ok
wiec chyba potwierdzilzgodnosc pliku z modulem.
I to sie stalo, po wgraniu sgo, wczesnie nie bylo ani jednego ale ze strony skrzyni.
Wiec chyba skrzynia jest ok. tym bardziej ze w VAGu pokazuje ze zmieniaja sie biegi
tylko nie podaje tego na naped auta.
noi co wazne stalo sie to dokladnie po wgraniu sgo
Acha , to chyba wazne, jak sprawdzilem VAGiem bledy skrzyni, to nie bylo zadnych, poprostu ideal, ktory nie jezdzi
Ale pozniej sprawdze, jednak nazwa pliku pokrywala sie z numerem sterownika
4F0910732S
podczas wgrywania, podal ze suma kontrolna pliku jest ok
wiec chyba potwierdzilzgodnosc pliku z modulem.
I to sie stalo, po wgraniu sgo, wczesnie nie bylo ani jednego ale ze strony skrzyni.
Wiec chyba skrzynia jest ok. tym bardziej ze w VAGu pokazuje ze zmieniaja sie biegi
tylko nie podaje tego na naped auta.
noi co wazne stalo sie to dokladnie po wgraniu sgo
Acha , to chyba wazne, jak sprawdzilem VAGiem bledy skrzyni, to nie bylo zadnych, poprostu ideal, ktory nie jezdzi
Ostatnio zmieniony przez Jarecki001 Czw 30 Sty, 2014 10:43, w całości zmieniany 1 raz
Jesli to jest multitronik jak piszesz i zmieniales cos w programie skrzyni to moze byc to wina bo multitronik to wirtulalna skrzyna biegow która ma duzo z elektronika wspulnego jednym słowem narobiles sobie biedy
Wiec teraz pozostaje mi ASO Audi, zeby wgrali soft prawidlowy ?
Ale ja wgrywalem sgo dla interfaceboxu , czy to ma tez wpływ na skrznie ??
a jak sprawdzic czy multi czy tirptronic ??, bo kurde niemcy tak kombinowali z ty,i typami skrzyn ze szok
[ Dodano: Czw 30 Sty, 2014 10:47 ]
no i generalnie bawie sie w komputerach zawodowo.
I wiel z doswiadczenia ze jezeli np. router przyjmuje nowy flash, i podaje ze wgral, to elektronika jest ok, pytanie czy w Audi jest tak samo
Byc moze wgranie poprawnie softu rozwiaze problem ??
Ale ja wgrywalem sgo dla interfaceboxu , czy to ma tez wpływ na skrznie ??
a jak sprawdzic czy multi czy tirptronic ??, bo kurde niemcy tak kombinowali z ty,i typami skrzyn ze szok
[ Dodano: Czw 30 Sty, 2014 10:47 ]
no i generalnie bawie sie w komputerach zawodowo.
I wiel z doswiadczenia ze jezeli np. router przyjmuje nowy flash, i podaje ze wgral, to elektronika jest ok, pytanie czy w Audi jest tak samo
Byc moze wgranie poprawnie softu rozwiaze problem ??
multitronic jesli jedziesz na D to jak wcisniesz gaz w podloge to trzyma obroty na 4 tys i sie rospedza i ma literke S na wyswietlaczu bo np w starszych wersjach bylo to widocznie po kasenie dzwigni zmiany biegow jak jest u ciebie jakie masz obroty jak z draiv sie rospedzasz gwałtownie
[ Dodano: Czw 30 Sty, 2014 11:00 ]
Moze ASO nie koniecznie tylko dobry elektronik od audi np ADI202 by to ci ogarnal w ASO bedzie to kosztowac bo oni jak cos nie wiedza to zaraz nowe montuja i koszty rosna
[ Dodano: Czw 30 Sty, 2014 11:00 ]
Moze ASO nie koniecznie tylko dobry elektronik od audi np ADI202 by to ci ogarnal w ASO bedzie to kosztowac bo oni jak cos nie wiedza to zaraz nowe montuja i koszty rosna
wlasnie dzwonie do aso z pytaniem o typ skrzyni na podstawie vinu
[ Dodano: Czw 30 Sty, 2014 11:08 ]
Mam dane do ASO w szczecinie ze to skrzynia automatyczna o oznaczeniu HXN 09L
Ale gosc z ASO nie umial mi powiedziec czy to multi czy tiptronic
[ Dodano: Czw 30 Sty, 2014 11:08 ]
Mam dane do ASO w szczecinie ze to skrzynia automatyczna o oznaczeniu HXN 09L
Ale gosc z ASO nie umial mi powiedziec czy to multi czy tiptronic
Zacznijmy od tego, że w multitroniku nie ma sprzęgła hydrokinetycznego. HXN to 6cio stopniowa skrzynia automatyczna. Jeżeli MMI działa, to odpuść sobie ten temat. MMI nie ma nic wspólnego ze skrzynią biegów.
HXN 09L To oznaczenie skrzyni tip tronic czyli tych dobrych skrzyn bo multi to taki wynalazek zadnych błedow ze skrrzyni nie ma np zła komunikacja skrzyni biegów ze sterownikiem silnika
Witam ponownie
Dokopoałem sie moja skrzynia o zoanczeniu HXN to tiptronic.
Mam nadzieje ze ten typ jest bardziej na mnie odporny i jej nie spaprałem
[ Dodano: Czw 30 Sty, 2014 11:27 ]
No ale co mu teraz zrobic.Zeby znowu zaczal smigac.
bo az sie boje ASO w niemczech, jak mi w setkach euro zaspiewaja
Moze ktos posiada poproawny plik sgo lub inny ratujacy moja sytuacje
Dokopoałem sie moja skrzynia o zoanczeniu HXN to tiptronic.
Mam nadzieje ze ten typ jest bardziej na mnie odporny i jej nie spaprałem
[ Dodano: Czw 30 Sty, 2014 11:27 ]
No ale co mu teraz zrobic.Zeby znowu zaczal smigac.
bo az sie boje ASO w niemczech, jak mi w setkach euro zaspiewaja
Moze ktos posiada poproawny plik sgo lub inny ratujacy moja sytuacje
| Jarecki001 napisał/a: |
| Witam ponownie
Dokopoałem sie moja skrzynia o zoanczeniu HXN to tiptronic. Mam nadzieje ze ten typ jest bardziej na mnie odporny i jej nie spaprałem [ Dodano: Czw 30 Sty, 2014 11:27 ] No ale co mu teraz zrobic.Zeby znowu zaczal smigac. bo az sie boje ASO w niemczech, jak mi w setkach euro zaspiewaja
Moze ktos posiada poproawny plik sgo lub inny ratujacy moja sytuacje |
Dalej nie rozumiem po co ci ten plik.
No byc moze cos zle robie w przypadku AUDi
Prosze poradz co zrobic.
Wiem tylko ze Flashuje sie sterowniki(nie tylko w samochodach) aby uzyskac nosze oprogramowanie.
A po wgraniu pliku sgo odpowiadajacego nazwa oznaczeniu sterownika, nie mam biegow.
Wiec jako fachowiec, serio, prosze poradz co zrobic
pozdrawiam
Prosze poradz co zrobic.
Wiem tylko ze Flashuje sie sterowniki(nie tylko w samochodach) aby uzyskac nosze oprogramowanie.
A po wgraniu pliku sgo odpowiadajacego nazwa oznaczeniu sterownika, nie mam biegow.
Wiec jako fachowiec, serio, prosze poradz co zrobic
pozdrawiam
| Jarecki001 napisał/a: |
| No byc moze cos zle robie w przypadku AUDi
Prosze poradz co zrobic. Wiem tylko ze Flashuje sie sterowniki(nie tylko w samochodach) aby uzyskac nosze oprogramowanie. A po wgraniu pliku sgo odpowiadajacego nazwa oznaczeniu sterownika, nie mam biegow. Wiec jako fachowiec, serio, prosze poradz co zrobic pozdrawiam |
Witam
Wiem ze robilem flashowanie tego modulu czyli InterfaceBox, bo caly czas mialem problemy z podawanymi danymi na desce rozielczej, wiec calkowiecie mnie zaskoczylo ze skrzynia ma problem.Ale moze to jest jakos polaczone, moze dzwignia zmiany biegów, tez łaczy sie przez ImnterfaceBox, podajac w taki sposob dane do skrzyni.
Bo co prawda biegi nie wchodza, alwe przy przelaczaniu na "P" slychgac bardzo delikatne i ciche zeżenie, co tez ciakawe, kiedy silnik pracuje i wlacze na "D" i podnosze obroty
a nasteonie zredukuje bieg na 1 uzywajac manetek to poczulem jak bardzo slabą probe ruszenia, ale naprawde minimalną.
Jak przeprowadzic adaptacje skrzyni, czy sa jakies procedury, chetnie bym Adi202 przyjechał, ale fizycznie to nie mozliwe i moge tylko liczyc albo na pomoc szanownego grona forumowiczów, albo bede musial niestety dorobic niemca i wyskoczyc z kupy kasy w niemiecki ASO.
Skan robilem wczoraj przed niesety swoim grzebaniem za pomoca VAGa, zrobie tez dzisiaj jeszcze raz dla porowniania.Ale wczoraj po tym jak pojawily sie problemy, to sprawdzilem bedy i z tego co pamietam to sa takie same jak przed problemami.
A napewno skrzynia nie ma zadnych bledow.
pozdrawiam
Wiem ze robilem flashowanie tego modulu czyli InterfaceBox, bo caly czas mialem problemy z podawanymi danymi na desce rozielczej, wiec calkowiecie mnie zaskoczylo ze skrzynia ma problem.Ale moze to jest jakos polaczone, moze dzwignia zmiany biegów, tez łaczy sie przez ImnterfaceBox, podajac w taki sposob dane do skrzyni.
Bo co prawda biegi nie wchodza, alwe przy przelaczaniu na "P" slychgac bardzo delikatne i ciche zeżenie, co tez ciakawe, kiedy silnik pracuje i wlacze na "D" i podnosze obroty
a nasteonie zredukuje bieg na 1 uzywajac manetek to poczulem jak bardzo slabą probe ruszenia, ale naprawde minimalną.
Jak przeprowadzic adaptacje skrzyni, czy sa jakies procedury, chetnie bym Adi202 przyjechał, ale fizycznie to nie mozliwe i moge tylko liczyc albo na pomoc szanownego grona forumowiczów, albo bede musial niestety dorobic niemca i wyskoczyc z kupy kasy w niemiecki ASO.
Skan robilem wczoraj przed niesety swoim grzebaniem za pomoca VAGa, zrobie tez dzisiaj jeszcze raz dla porowniania.Ale wczoraj po tym jak pojawily sie problemy, to sprawdzilem bedy i z tego co pamietam to sa takie same jak przed problemami.
A napewno skrzynia nie ma zadnych bledow.
pozdrawiam
Napiszę raz jeszcze. MMI nie ma wpływu na pracę skrzyni. Sterownik możesz odpiąć i auto musi jechać do przodu jak i do tyłu. Nie ma też takiej możliwości abyś plik z MMI wrzucił do pamięci sterownika skrzyni. Problem który opisałeś wiąże się tylko z mechanicznym problemem. Sprawdź czy jest komunikacja ze sterownikiem skrzyni biegów i czy są jakieś błedy w pamięci wówczas będzie wiadomo co się stało.
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych