Klimatyzacja » [Audi A4 B5 ''99]Brak ciepłego powietrza a błedy na climatr.
Odpowiedz do tematu
 [Audi A4 B5 ''99]Brak ciepłego powietrza a błedy na climatr.
Witam, mam problem nie działa mi climatronic tak jak powinien, a mianowicie, brak możliwości ustawienia ciepło/zimno, przestawienia nawiewów szyba/środek/nogi, raz leci zimno i pomimo ustawienia temp. na max nadal wieje zimnem i słychać jak działa sprężarka klimatyzacji, dopiero wyłącza się po wciśnięciu przycisku econ, sprawdzałem błędy climatronica i wychodzi mi: 9,5 , 11,5 , 13,5 , 15,7 , próbowałem skasować błędy vagiem ale niestety bez rezultatu, błędy na vagu:
[img width=150 height=108...1d397.jpg[/img]

Poza tym temp. silnika nawet po trasie ok.40km osiąga ok. 80 stopni,(wyskoczył mi błąd:Potencjometr przepustnicy G69 - sygnał za duży)-może to być związane z termostatem? ,ale mimo to jak nieraz załączy się nawiew to leci gorące powietrze, dzieje się to wybiórczo. Moje pytanie czy dobierać się do samego panela climatronica? czy sprawdzać/wymontować silniczki klap? Proszę o pomoc ponieważ robi się coraz chłodniej.

Pozdrawiam Markus

Postaw piwo autorowi tego posta
 Re: [Audi A4 B5 ''99]Brak ciepłego powietrza a błedy na clim
Markus napisał/a:
Witam, mam problem nie działa mi climatronic tak jak powinien, a mianowicie, brak możliwości ustawienia ciepło/zimno, przestawienia nawiewów szyba/środek/nogi, raz leci zimno i pomimo ustawienia temp. na max nadal wieje zimnem i słychać jak działa sprężarka klimatyzacji, dopiero wyłącza się po wciśnięciu przycisku econ, sprawdzałem błędy climatronica i wychodzi mi: 9,5 , 11,5 , 13,5 , 15,7 , próbowałem skasować błędy vagiem ale niestety bez rezultatu, błędy na vagu:
[img width=150 height=108...1d397.jpg[/img]

Poza tym temp. silnika nawet po trasie ok.40km osiąga ok. 80 stopni,(wyskoczył mi błąd:Potencjometr przepustnicy G69 - sygnał za duży)-może to być związane z termostatem? ,ale mimo to jak nieraz załączy się nawiew to leci gorące powietrze, dzieje się to wybiórczo. Moje pytanie czy dobierać się do samego panela climatronica? czy sprawdzać/wymontować silniczki klap? Proszę o pomoc ponieważ robi się coraz chłodniej.

Pozdrawiam Markus

Ja na Twoim miejscu zacząłbym od siłowników. Po odkręceniu schowka powinieneś miec łatwy dostęp do wtyczek. Nie wiem (bo nie próbowałem) czy Polski VAG posiada możliwość nastawów podstawowych. ale powinieneś też to zrobić. Sprawdź silniczki i ich potencjometry.
pzdr

Postaw piwo autorowi tego posta
 
A możesz podesłać jakieś info jak takie nastawy się robi? gdzieś to opisane jest dokładnie, nie chcę czegoś skopać.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Markus napisał/a:
A możesz podesłać jakieś info jak takie nastawy się robi? gdzieś to opisane jest dokładnie, nie chcę czegoś skopać.

Na podstawie VAG-COMa jest to bardzo proste. Po połączeniu się z wybranym sterownikiem w tym przypadku klimatyzacją (08), wchodzisz do funkcji (04) czyli nastawy podstawowe, ustawiasz kanał 001 i naciskasz klawisz "idź". Czekasz aż wartości ustawią się na 000 i po wszystkim. Przed nastawami trzeba sprawdzić dobrze sprawność układu, czyli sprawdzić czy silniczki nie są gdzieś zablokowane oraz zrobić test elementów (03) . Jeżeli przy odczycie błędów wyświetlił się błąd silnik zablokowany, to trzeba go będzie odblokować ręcznie.
pzdr

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Dzięki serdeczne za pomoc, a jeszcze zapytam te silniczki są rozbieralne? da się je jakoś naprawić czy tylko i wyłącznie wymiana na inne? czy rocznikowo montowane były różne? koleżanka ma a4 ale wersje przed liftem bodajze ''95 i nie wiem czy silniczki spasują.
Pozdrawiam

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Markus napisał/a:
Dzięki serdeczne za pomoc, a jeszcze zapytam te silniczki są rozbieralne? da się je jakoś naprawić czy tylko i wyłącznie wymiana na inne? czy rocznikowo montowane były różne? koleżanka ma a4 ale wersje przed liftem bodajze ''95 i nie wiem czy silniczki spasują.
Pozdrawiam

Wszystko jest rozbieralne. Regeneracja takich silniczków polega na ewentualnej wymianie szczotek oraz na wymianie potencjometrów. Czyszczenie na ogół nie pomaga na dłuższy czas. Silniczki tego typu montowane były w pełnej produkcji B5 czyli od 94r i są to te same.
pzdr

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Tak dziś siedziałem i się zastanawiałem, dziwna sprawa trochę, bo nie działa ani zmiana klapy ciepło/zimno, ani klapy od nawiewów, wszystkie silniczki na raz by nie padły, może coś z samym panelem się dzieje?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Markus napisał/a:
Tak dziś siedziałem i się zastanawiałem, dziwna sprawa trochę, bo nie działa ani zmiana klapy ciepło/zimno, ani klapy od nawiewów, wszystkie silniczki na raz by nie padły, może coś z samym panelem się dzieje?

Wszystkich silniczków masz 4szt. Ja nie wykluczam usterki sterownika, ale najczęstszą przyczyną awarii są właśnie silniczki.
pzdr

Postaw piwo autorowi tego posta
 
A jak powinno być właściwie? sprężarka klimy się załącza przy konkretnej wartości temp.? u mnie po włączeniu climatronica działa cały czas pomimo ustawień różnych wartości temp. aż do momentu wciśnięcia przycisku ECON, wtedy się wyłącza. Działa to na zasadzie czujnika temp. wewnętrznej czy ustawień sterownika temp.(kiedy się załącza)?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Markus napisał/a:
A jak powinno być właściwie? sprężarka klimy się załącza przy konkretnej wartości temp.? u mnie po włączeniu climatronica działa cały czas pomimo ustawień różnych wartości temp. aż do momentu wciśnięcia przycisku ECON, wtedy się wyłącza. Działa to na zasadzie czujnika temp. wewnętrznej czy ustawień sterownika temp.(kiedy się załącza)?

Tu chodzi o temperaturę zewnętrzną. Klimatyzacja zaczyna działać od 5st.C. Ma to na celu zabezpieczyć układ przed zamarznięciem i jego uszkodzeniem.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Mi rowniez wyskakuja bledy 15.7 i 08.2 (chyba) co jakis czas to tylko kasuje.Ale dalej sie pojawia.Musze teraz sprubowac to nastawic w nastawach podstawowych??

Postaw piwo autorowi tego posta
 
zbychu88 napisał/a:
Mi rowniez wyskakuja bledy 15.7 i 08.2 (chyba) co jakis czas to tylko kasuje.Ale dalej sie pojawia.Musze teraz sprubowac to nastawic w nastawach podstawowych??

Kasowanie błędu nic nie pomoże jeżeli usterka nie zostanie zlikwidowana. Nie wiem co oznacza to (chyba), ale 8.02 wskazuje na uszkodzenie potencjometru w silniku temperatury. Wykręć go i ewentualnie popsikaj chemią do warstw oporowych (potencjometr). To na jakiś czas powinno pomóc.
pzdr

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Przepraszam za ze wprowadzilem w blad ale to jednak jest blad 08.5 nie wiem co to jest i jak to usunac.Blad 15.7 dajem aktualny

Postaw piwo autorowi tego posta
 
zbychu88 napisał/a:
Przepraszam za ze wprowadzilem w blad ale to jednak jest blad 08.5 nie wiem co to jest i jak to usunac.Blad 15.7 dajem aktualny

Błąd 08.5, to blokada klapki regulacji temperatury. Rozbierz ten silniczek od regulacji temperatury i sprawdź potencjometr.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Wymontowałem dziś sterownik, wyczyściłem płytki spirytusem i wysuszyłem, po czym zamontowałem, skasowałem błędy i działało wszystko ok, klapy się przestawiały, nawiewy działały ok, zmieniał temp. ale po przejechaniu się kawałek dalej to samo, teraz co prawda grzeje niemiłosiernie ale tylko nadmuch na szybę bez możliwości regulacji nawiewów. Powiem szczerze że nie wiem co w tej sytuacji czy jest sens wyciągać te silniczki i za bardzo nie wiem jaks ię za to zabrać bo tam jest masakrycznie ciasno, czy kupić panel.
Zaznaczam że błędy się ciągle pojawiają.

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Klimatyzacja 

[ IP: 3.147.104.120 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa