Elektryka i elektronika » Montaż AC/BC
Odpowiedz do tematu
 Montaż AC/BC
Witam wszystkich,
jestem na początku montażu ACBC w setce ojca.

Dokładniej rzecz biorąc jest to C3 typ44 2.0 (RT) '88 Avant

Myślałem że montaż będzie taki jak w A80 ale AC ma inną ilość pinów a sygnał spalania nie jest wyprowadzony i trzeba go zaczerpnąć z ECU.

Nie mam żadnych schematów...

Potrzebuję pomocy...

Postaw piwo autorowi tego posta
 Re: Montaż AC/BC
Oofol napisał/a:
Witam wszystkich,
jestem na początku montażu ACBC w setce ojca.

Dokładniej rzecz biorąc jest to C3 typ44 2.0 (RT) '88 Avant

Myślałem że montaż będzie taki jak w A80 ale AC ma inną ilość pinów a sygnał spalania nie jest wyprowadzony i trzeba go zaczerpnąć z ECU.

Nie mam żadnych schematów...

Potrzebuję pomocy...

Będziesz mieć trochę rezania. Na początek załatw sobie te dwie wtyczki 10cio i 14to pinową aby nie lutować się do gniazd.
Sygnał spalania masz w złaczu 10cio pinowym na pinie nr 5. W nim również jest sterowanie manetką. Drugie 14to pinowe złącze, to wejścia czujników tj czujnik ciśnienia oleju, poziomu płynu dla spryskiwaczy, kontrola oświetlenia itd.
pzdr

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Jak połączyć BC z manetką to wiem i gdzie ma być sygnał.
Czego nie wiem to kolejności pinów w gnieździe ac i skąd wziąć sygnał spalania...

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Oofol napisał/a:
Jak połączyć BC z manetką to wiem i gdzie ma być sygnał.
Czego nie wiem to kolejności pinów w gnieździe ac i skąd wziąć sygnał spalania...


Złącze 14 pin
1 kontrola żarówek pozycyjnych
2 kontrola żarówek stopu
3 CLK tylko radio Gamma
4 DATA radio Gamma
5 -----
6-----
7-----
8 Enable radio Gamma
9 -----
10 czujnik ciśnienia układ hamulcowy
11 czujnik spryskiwacze
12 czujnik ciśnienia oleju
13-----
14-----
To jest rozpiska złącza czujników. Na pinie 5 jest w sumie kontrola żarzenia świec, ale to silnik RT więc nie pisałem
Co do podłączenia sygnału spalania, to silnik RT nie posiada sterownika który mógłby wysyłać informację tego typu do licznika. Przy tym silniku musisz podłączyć się 3 przewodami do potencjometru przepływki. Przepływka ma oznaczone piny w następujący sposób:
3/- 2/S oraz 1/+ Pin 3 musisz połączyć z pinem nr 6 w gnieździe 10cio pinowym, pin 2 przepływki z pinem nr 7 licznika i pin 1 przepływki z pinem nr 8 również w tym gnieździe.
pzdr

Postaw piwo autorowi tego posta
 
http://www.24max.de/audi-...A6_C4/C4-KI.htm
Może Ci się przyda.
A sygnał spalania hmm.Jeśli się nie mylę to 10 pin z komputera.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
GP Jumbo napisał/a:
http://www.24max.de/audi-documents/ki_belegung_A6_C4/C4-KI.htm
Może Ci się przyda.
A sygnał spalania hmm.Jeśli się nie mylę to 10 pin z komputera.

Ten opis jest do zegarów Audi A6 C4, ale pinologia złącz do AC i BC jest identyczna.
pzdr

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Adi - pisząc
Cytat:
pin 2 przepływki z pinem nr 7 licznika i pin 1 przepływki z pinem nr 8 również w tym gnieździe.
masz tu na myśłi gniazdo 14pin z AC?

[ Dodano: Czw 22 Kwi, 2010 11:11 ]
Qurcze...
jest problem... Manetka nie chce działać.

Podpiąłem ją w dwóch konfigach:

1. (A80) styki manetka --> BC

1-6
2-3
3-2
4-4

Nie działała...


2. (wedle rozpiski C4) styki manetka --> BC

1-3
2-1
3-2
4-4

Dalej nic..

Po podłączeniu manetki na obydwa sposoby i przekręceniu kluczyka na BC pojawiają się cyfry na całym wyświetlaczu, a strzałka funkcyjna stoi środku (km->) i nie da się ani zresetować ani przesunąć funkcji... :-?

[ Dodano: Czw 22 Kwi, 2010 11:23 ]
Kolejna sprawa, pin 10 w kostce 14 pin ma być podłączony pod czujnik w zbiorniczku czy pod wzmacniacz hamulca?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Oofol napisał/a:
Adi - pisząc
Cytat:
pin 2 przepływki z pinem nr 7 licznika i pin 1 przepływki z pinem nr 8 również w tym gnieździe.
masz tu na myśłi gniazdo 14pin z AC?

[ Dodano: Czw 22 Kwi, 2010 11:11 ]
Qurcze...
jest problem... Manetka nie chce działać.

Podpiąłem ją w dwóch konfigach:

1. (A80) styki manetka --> BC

1-6
2-3
3-2
4-4

Nie działała...


2. (wedle rozpiski C4) styki manetka --> BC

1-3
2-1
3-2
4-4

Dalej nic..

Po podłączeniu manetki na obydwa sposoby i przekręceniu kluczyka na BC pojawiają się cyfry na całym wyświetlaczu, a strzałka funkcyjna stoi środku (km->) i nie da się ani zresetować ani przesunąć funkcji... :-?

[ Dodano: Czw 22 Kwi, 2010 11:23 ]
Kolejna sprawa, pin 10 w kostce 14 pin ma być podłączony pod czujnik w zbiorniczku czy pod wzmacniacz hamulca?

To jest obojętne, bo i tak czujnik zbiornika i ciśnienia są połączone ze sobą. Odnośnie wyświetlania BC co rozumiesz przez cyfry na całym wyświetlaczu? Podłącz według tego schematu tak powinno działać.
BC manetka
1 2
2 4
3 1
4 3
pzdr

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Poniżej rozpiska



Sam mam ochotę to podłączyć, myślałem, że w dieslu z pompą bez nastawnika i ECM się nie da tego podłączyć (2.0 TD silnik DE). Ale jeżeli do RT można to pewnie i u mnie się da. Zamontuję na pompie jakiś potencjometr (i może jakoś będzie pokazywał)

Czy manetka z Audi A4 (do 1998) będzie pasować do 100 C3 ??? (wygląda podobnie)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
rtoip_2004 napisał/a:


Czy manetka z Audi A4 (do 1998) będzie pasować do 100 C3 ??? (wygląda podobnie)

Ramie jest identyczne, ale przełącznik wycieraczek jest inny. W A4 brakuje świateł awaryjnych oraz jest różnica między Avantem i sedanem. Ramie jednak można przełożyć do oryginalnego przełącznika i będzie oryginał.
pzdr

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Ciekawi mnie czy licznik z Audi A6 C4 z BoardComputer da się podłączyć w C3 do silnika RT, pytam bo mogę tanio kupić a nie wiem na 100 % czy ten komputer pokazywał by spalanie paliwa bazując na podłączeniu go pod potencjometr w przepływomierzu. Czy może komputer na dokładanej płytce do C3 jest inny zupełnie od tego w A6 wlutowanego na stałe ???

Postaw piwo autorowi tego posta
 
rtoip_2004 napisał/a:
Ciekawi mnie czy licznik z Audi A6 C4 z BoardComputer da się podłączyć w C3 do silnika RT, pytam bo mogę tanio kupić a nie wiem na 100 % czy ten komputer pokazywał by spalanie paliwa bazując na podłączeniu go pod potencjometr w przepływomierzu. Czy może komputer na dokładanej płytce do C3 jest inny zupełnie od tego w A6 wlutowanego na stałe ???
jestem zdania,ze wszystko jest mozliwe, poniewaz w mojej bylej 90-tce z silnikiem 2.3 NG na mechanicznym wtrysku smigaly zegary z pelnym FISem z A4 8-)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
rtoip_2004 napisał/a:
Ciekawi mnie czy licznik z Audi A6 C4 z BoardComputer da się podłączyć w C3 do silnika RT, pytam bo mogę tanio kupić a nie wiem na 100 % czy ten komputer pokazywał by spalanie paliwa bazując na podłączeniu go pod potencjometr w przepływomierzu. Czy może komputer na dokładanej płytce do C3 jest inny zupełnie od tego w A6 wlutowanego na stałe ???

AC/BC w A6 różni się od tego w Audi 100, ale bazuje na identycznych sygnałach. Kiedyś zacząłem taki temat adaptacji zegarów S6 do mojej 100ki, ale nic z tego nie wyszło bo.... kupiłem eSe. :-P
Sprawa wygląda następująco: obudowa zegarów C4 jest dłuższa o kilka cm od tych w C3, ale elektronika ma za to identyczne rozmiary czyli całą elektronikę z C4 można zainstalować w obudowie od C3. Są tylko dwa szczegóły które trzeba przerobić. Wyświetlacz AC jest minimalnie większy i trzeba mu zrobić trochę miejsca przez wycięcie przegród między prędkościomierzem i obrotomierzem oraz miejsce kasowania km dziennych. Dodatkowo przy ABS trzeba zrobić inwersję sygnału i umieścić kontrolkę świateł awaryjnych np przez zmianę filtru z C3. W C3 przełożyłem światła awaryjne tak jak jest już w C4 więc ten problem znikł. Na koniec wyprowadzenie diagnozy licznika na zewnątrz i przekodowanie na właściwy silnik.
pzdr

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Pasiak napisał/a:
rtoip_2004 napisał/a:
Ciekawi mnie czy licznik z Audi A6 C4 z BoardComputer da się podłączyć w C3 do silnika RT, pytam bo mogę tanio kupić a nie wiem na 100 % czy ten komputer pokazywał by spalanie paliwa bazując na podłączeniu go pod potencjometr w przepływomierzu. Czy może komputer na dokładanej płytce do C3 jest inny zupełnie od tego w A6 wlutowanego na stałe ???
jestem zdania,ze wszystko jest mozliwe, poniewaz w mojej bylej 90-tce z silnikiem 2.3 NG na mechanicznym wtrysku smigaly zegary z pelnym FISem z A4 8-)


No tak, ale na NG podejrzewam, że był KE III Jetronic a on miał na 10 pinie wyjście spalania na 5 pin do kompa a ja w swoim mam KE Jetronic.

[ Dodano: Sro 28 Lip, 2010 07:28 ]
Adi202 napisał/a:
rtoip_2004 napisał/a:
Ciekawi mnie czy licznik z Audi A6 C4 z BoardComputer da się podłączyć w C3 do silnika RT, pytam bo mogę tanio kupić a nie wiem na 100 % czy ten komputer pokazywał by spalanie paliwa bazując na podłączeniu go pod potencjometr w przepływomierzu. Czy może komputer na dokładanej płytce do C3 jest inny zupełnie od tego w A6 wlutowanego na stałe ???

AC/BC w A6 różni się od tego w Audi 100, ale bazuje na identycznych sygnałach. Kiedyś zacząłem taki temat adaptacji zegarów S6 do mojej 100ki, ale nic z tego nie wyszło bo.... kupiłem eSe. :-P
Sprawa wygląda następująco: obudowa zegarów C4 jest dłuższa o kilka cm od tych w C3, ale elektronika ma za to identyczne rozmiary czyli całą elektronikę z C4 można zainstalować w obudowie od C3. Są tylko dwa szczegóły które trzeba przerobić. Wyświetlacz AC jest minimalnie większy i trzeba mu zrobić trochę miejsca przez wycięcie przegród między prędkościomierzem i obrotomierzem oraz miejsce kasowania km dziennych. Dodatkowo przy ABS trzeba zrobić inwersję sygnału i umieścić kontrolkę świateł awaryjnych np przez zmianę filtru z C3. W C3 przełożyłem światła awaryjne tak jak jest już w C4 więc ten problem znikł. Na koniec wyprowadzenie diagnozy licznika na zewnątrz i przekodowanie na właściwy silnik.
pzdr


Te techniczne rzeczy są już dla mnie wiadome (dłuższe zegary, ta sama płyta głowna jeśli chodzi o wymiar) ciekawi mnie natomiast sama budowa komputera a dokładnie czy można podłączyć spalanie bez sygnału na 5 pin a stosując podłączenie do przepływki na 3 kabelkach na piny 6,7,8 do wtyki T10 kompa???

[ Dodano: Sro 28 Lip, 2010 07:30 ]
Adi202 napisał/a:
Dodatkowo przy ABS trzeba zrobić inwersję sygnału

to chyba wystarczy zwykły przekaźnik (odpowiednio podłączony) i sygnał odwrócony ???

Postaw piwo autorowi tego posta
 
rtoip_2004 napisał/a:

to chyba wystarczy zwykły przekaźnik (odpowiednio podłączony) i sygnał odwrócony ???

Dokładnie to miałem na myśli.
Wracając do samej budowy elektroniki BC, to w nowszych zegarach wykorzystywany był tylko sygnał z ECU. Piny od 6 do 8 były puste. W Twoim przypadku jedyną możliwością byłoby wykorzystanie podciśnieniowego czujnika spalania.
pzdr

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Elektryka i elektronika 

[ IP: 18.188.20.56 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa