Pozostałe tematy » Manetka wycieraczek Audi 80 b4 kombi
Odpowiedz do tematu
 Manetka wycieraczek Audi 80 b4 kombi
Witam. Mam pytanie odno

[ Dodano: Wto 13 Maj, 2014 20:31 ]
Witam. Mam pytanie odnosnie manetki wycieraczek, auto jak w tytule. Kakretnie moje pytanie dotyczy jej dzialania odnosnie tylnej szyby. Gdy manetka jest w pozycji wylaczonych wycieracek, to tylna wycieraczke wlanczam przez odepchniecie jej od siebie i wtej pozycji chodzi caly czas + spryskiwacz a po puszczeniu jej od razu staje w roznej pozycji. I po tym co pare sekund wlancza sie i wylancza tez w roznej pozycji. A moje pytanie to takie czy jezeli ja odepchne to tez musi sie wlanczac spryskiwacz? i dlaczego staje w roznej pozycji a nie wraca do pozycji startowej? I jeszcze jedno dziala tylko w tej jednej pozycji odnosnie tylnej szyby?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Odpychając manetkę od siebie uruchamiasz wycieraczkę. Odpychając i przytrzymując uruchamiasz wycieraczkę oraz spryskiwacz. Jeżeli ramie zatrzymuję się w kilku pozycjach oznacza uszkodzenie silnika wycieraczek.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
A czy silnik wycieraczek nie jest jakos na przekazniku ze wlancza go na chwile(robi jeden cykl) i go wylancza? I czy powinno tak byc ze jak odepchne od siebie raz manetke to pozniej wycieraczka sie wlancza caly czas co chwila(tak jak przednia ustawiona na pierwsza pozycje czasowa) do momentu gdy nie zgasze samocgodu lub wyloncze zaplon?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Ponowne odciągnięcie manetki powoduje wyłączenie wycieraczki.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Ok rozumiem. Bede sprawdzal i oberwowal co sie dzieje jak trafie gdzies drudi silnik wycieraczki to zmienie. Dziekuje za porady i pomoc. pozdrawim.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Hej, nie ma ktoś może rozkompletowanego lub uszkodzonego przełącznika - manetki kierunków opisanego w tym poradniku http://www.audi-tech-team...skazow-vt16.htm ?

Potrzebuję plastikowej zapadki - blokady kierunkowskazów zaznaczonej na zielono na fotce:


bo właśnie ją ułamałem :bad:

[ Dodano: Pon 14 Lip, 2014 13:32 ]
OK, kupiłem manetkę na allegro, będę miał zapas pozostałych elementów ;-p

[ Dodano: Sro 16 Lip, 2014 20:25 ]
Przeszczep się udał, pacjent zdrowy :-) Ułamana kończyna:


wymieniona :-) Nauczka na przyszłość, rozmontowywać delikatnie i z rozmysłem, rozsądnie przykładając siłę i nadając jej odpowiedni wektor ;-p

Zamontowałem manetki, tylko jedno mnie zastanawia - mam nadzieję, że to normalne, że po włączeniu świateł mijania z manetek z prawej strony leci dym w sytuacji, gdy światła są wyjęte? ;-p Przed naprawą światła miałem podłączone, podłączyłem na chwile manetki i było OK, teraz na pozycyjnych też jest OK. Po włączeniu świateł mijania jest słabo, mam nadzieję, że po zamontowaniu świateł będzie OK?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Coś źle skręciłeś.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Ummm, ciężko tam kurde coś źle złożyć czy skręcić. Podłącze światła i zobaczymy. byłem prawie pewny, że to od niepodłączonych świateł, bo wcześniej było tak jak pisałem, bez świateł się przestraszyłem bo mi się zaczął dymek unosić, a potem podłączyłem światła żeby przetestować manetki, odpaliłem silnik, włączałem światła postojowe, mijania, drogowe i wszytko było OK.

A jeśli wszystkie styki lekko przesmarowałem KONTAKTEM do regeneracji styków, to może on się pali? Tylko że jak wcześniej podłączałem, to styki były suche nie spsikane niczym... Kurde nie wiem o co kaman. Zobaczę jak będzie z podłączonymi światłami.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Jeżeli bez świateł przełącznik się grzeje, to po podłączeniu będzie to samo.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Przełącznik nie tyle się grzał, co iskrzył na początku trochę i puszczał dym. Po rozebraniu wszystkiego, przepatrzeniu czy wszystko OK, złożeniu i podłączeniu sytuacja się powtórzyła, kilka razy poleciał dymek, ale potem objaw ustał. Wydaje mi się, że pod wpływem przepływającego prądu gdzieś na stykach robiło się zwarcie tym "kontaktem" i dlatego iskrzył i dymił, po wypaleniu się tego siuwaksu wszystko jest OK.

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Pozostałe tematy 

[ IP: 18.226.187.24 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa