Elementy silnika » jak sprawdzić temperaturę płynu chłodzącego
Odpowiedz do tematu
 jak sprawdzić temperaturę płynu chłodzącego
Witam mam taki problem po wymianie termostatu temperatura dochodzi zaledwie za 3 pierwsze paski na wskaźniku temp. czyli około 60*C .jak sprawdzić czy temperatura jest prawidłowa i czy oszukuje wskaźnik czy termostat jest do d..y :?: czy za pomocą VAG-a sprawdzę temperaturę obecną płynu chłodzącego

Postaw piwo autorowi tego posta
 
tomeczek376 napisał/a:
Witam mam taki problem po wymianie termostatu temperatura dochodzi zaledwie za 3 pierwsze paski na wskaźniku temp. czyli około 60*C .jak sprawdzić czy temperatura jest prawidłowa i czy oszukuje wskaźnik czy termostat jest do d..y czy za pomocą VAG-a sprawdzę temperaturę obecną płynu chłodzącego
z tego co wiem to mozliwości są raczej ograniczone.... proponował bym sprawdzić termostat, czyli wyciagnąć go i do garka ;)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
ale ja nie rozumiem co się mogło z nim stać czy za szybko się otwiera bo na to wychodzi

Postaw piwo autorowi tego posta
 
tomeczek376 napisał/a:
ale ja nie rozumiem co się mogło z nim stać czy za szybko się otwiera bo na to wychodzi
możliwe ,że kupiłeś go z wadą fabryczną. Często tak się dzieje. Mój znajomy miał podobny problem, i dopiero ósmy termostat działał tak jak powinien, to jest dopiero niefart :roll:

Postaw piwo autorowi tego posta
 
fakt,ok to co do wody go i co gotować a kiedy będę wiedział że to ten

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Ja proponowałbym ci najpierw w prosty sposób sprawdzić czy przepuszcza, bez ponownego wymontowania.
Na zimnym silniku, najlepiej po nocy, odpal silnik i niech pochodzi z 10-15minut. A następnie sprawdź sobie przewód (ten grubszy co idzie do chłodnicy) czy jest ciepły. Może sie on też grzać od tych cieńszych co idą do reduktora wiec sprawdź czy chłodnica sie grzeje. Bo nie powinna. Reduktor powinien puszczać tak ok.80stopni.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
tomeczek376 napisał/a:
fakt,ok to co do wody go i co gotować a kiedy będę wiedział że to ten
musisz się zaopatrzyć w odpowiedni termometr, aby sprawdzić przy jakiej temperaturze się otwiera

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Mam podobny problem od 2 dni.
Temperatura na odcinku 30km dużo wolniej się podnosi do 90st, a następnie spada do około 75st, taki dziwny foch :-/
Sprawdzałem równocześnie temperature na klimatroniku i idealnie wzrasta po ok. 7km. osiąga 90st i calutki czas trzyma.
Pytanie jest kto się myli klimatronik czy licznik?
Czujnik temp. i termostat wymieniłem 4m-ce temu.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
rafi a4 napisał/a:
Mam podobny problem od 2 dni.
Temperatura na odcinku 30km dużo wolniej się podnosi do 90st, a następnie spada do około 75st, taki dziwny foch :-/
Sprawdzałem równocześnie temperature na klimatroniku i idealnie wzrasta po ok. 7km. osiąga 90st i calutki czas trzyma.
Pytanie jest kto się myli klimatronik czy licznik?
Czujnik temp. i termostat wymieniłem 4m-ce temu.
najprosciej sprawdzic to po wentylatorze, jeśli się załączy (patrząc na klimatronic) to usterki trzeba szukać np. w zegarach

Postaw piwo autorowi tego posta
 
zrobiłem mały test...
przysłoniłem mu połowe chłodnicy tekturą i problem niby zaniknął.
Po przejechaniu ok 6km temperatura jest na 90st. i tak trzyma.
Podejrzewam, że padł termostat i cały czas jest otwarty.
Jeżeli macie jakieś inne pomysły to proszę o rade.
Dzięki :-)

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Elementy silnika  

[ IP: 3.139.233.43 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa