Układ hamulcowy » hamulce
Odpowiedz do tematu
 hamulce
mam problem z hamulcami .... jedno za drugim grzeje mi sie kolo ... mocno .... wymienione sa wszystkie tarcze ... klocki ... plyn ... i lipa... czy sprawdzenie zaciskow i wymiana recepturek i przesmarowanie tloczkow pomoze ... czy moze od razu wymienic te tloczki ... wiem ze cos jeszcze moze byc na zaciskach cos jeszcze moze tzrymac ... podpowiedcie ogolnie co zrobic ....
:mrgreen:

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Które koła się grzeją ???
Czy przed wymianą też się grzały???
Jeżeli tak i po wymianie części dalej się grzeją to trzeba sprawdzić: tłoczek w zacisku, czy zacisk przesuwa się płynnie w jarzemku, łożyska kół, linka hamulca (jeżeli grzeją się z tyłu). Co do wymiany cylinderków to można najpierw spróbować zregenerować (zestawy naprawcze), ale i tak trzeba rozebrać cylinderki i sprawdzić w jakim stanie są elementy zacisku (wnętrze cylinderka i tłoczek). Jeżeli nie ma nic niepokojącego (rys, wżerów) smarujemy, dajemy nowe uszczelniacze, odpowietrznik (jeżeli jest taka potrzeba) i ma śmigać.

Jeżeli wcześniej się nie grzały trzeba prześledzić czy wszystko zostało zrobione jak należy. Czy części są odpowiednie (wymiary), fachowo wymienione i nie posiadały defektów (mimo, że są nowe).

Czy trzymają hamulce łatwo sprawdzić. Wystarczy podnieść samochód na podnośniku (dźwignia biegów na luz - jeżeli manual) i pokręcić ręką kołami, mają się lekko obracać i o nic nie ocierać. Najlepiej kiedy druga osoba jest w samochodzie i stopniowo wciska i zwalnia pedał hamulca, wtedy można coś zaobserwować. Ale takie czynności powinny być przeprowadzone przy wymianie ww części.

Postaw piwo autorowi tego posta
 Re: hamulce
bstok7 napisał/a:
mam problem z hamulcami .... jedno za drugim grzeje mi sie kolo ... mocno .... wymienione sa wszystkie tarcze ... klocki ... plyn ... i lipa... czy sprawdzenie zaciskow i wymiana recepturek i przesmarowanie tloczkow pomoze ... czy moze od razu wymienic te tloczki ... wiem ze cos jeszcze moze byc na zaciskach cos jeszcze moze tzrymac ... podpowiedcie ogolnie co zrobic ....
:mrgreen:

Za mało napisałeś konkretów, ale na początek proponuję zakręcić się koło pompy hamulcowej. Miałem podobną historię z moją 100ką i pompa niestety została wymieniona na samym końcu, ale za to mam cały nowy układ hamulcowy. :mrgreen:
Felgi miałem gorące i miałem lekkie bicie na kierownicy. Powodem było uszkodzone tłoczysko w pompie.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
i dalej nie wiem co z tym zrobic.... :-P koniec pomyslow i mojej wiedzy

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Bstok7. Tył auta na lewarek, odkręć koło i szukaj, podziel się z nami opiniami co zauważyłeś, gdzie co blokuje, może masz taki problem jak ja miałem
http://www.audi-tech-team...iczy-vt1722.htm

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Układ hamulcowy 

[ IP: 18.188.108.54 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa