 |
|
Audi C4 100 2.3 AAR - zmiana biegow |
| Autor |
Wiadomość |
itor

Model: C4
Silnik: AAR
Zasilanie: B+LPG
Nadwozie: SEDAN
Pomógł: 1 raz Dołączył: 14 Wrz 2011 Wszystkie posty: 101
     
Otrzymał 2 piw(a) Skąd: ŻYRARDÓW
|
Wysłany: Sob 30 Cze, 2012 22:31 Audi C4 100 2.3 AAR - zmiana biegow
|
|
|
skrzynia 4 biegowa, zero bledow w sterowniku
1.jade na 4 (ostatnim biegu)
2.chce wyprzedzic wiec
a)wciskam pedal gazu ale nie do konca - zrzuca bieg i przyspiesza
b)moge tez wcisnac pedal gazu do konca korzystajac z funkcji kick down i wtedy ten sam efekt co w pkt.a
3.zawsze myslalem ze aby wykonac pkt. 2 trzeba zrobic kick down dlatego pytam
Poza tym mam wrazenie ze po wcisnieciu kick dowan zrzuca mi tylko jeden bieg. Nie zauwazylem takze aby rozlaczalo sprezarke klimatyzacji (nie gasnie gwiazdka na klimatroniku).
Kodowanie w skrzyni jak na obrazku. Dziwi mnie w okienku Soft Coding napis Diagnose VW.
http://postimage.org/image/br6051ehf/
Ma ktos moze jakies przemyslenia w tej kwestii? |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Sob 30 Cze, 2012 22:43
|
|
|
Linkę gazu masz dobrze naciągniętą? |
_________________ Gość Witamy serdecznie na forum ATT
Piszę poprawnie po polsku. 🇲🇨 💯
Jeżeli długo nie odpowiadam w Twoim poście wyślij info na email. Pomagam tylko na ATT.
Nowy Użytkowniku forum ATT nie zachowuj się jak arabski terrorysta i wypełnij sumiennie swój profil.
lekceważenie mojej prośby skutkowac będzie lekceważeniem użytkownika |
|
|
|
|
|
 |
itor

Model: C4
Silnik: AAR
Zasilanie: B+LPG
Nadwozie: SEDAN
Pomógł: 1 raz Dołączył: 14 Wrz 2011 Wszystkie posty: 101
     
Otrzymał 2 piw(a) Skąd: ŻYRARDÓW
|
Wysłany: Sob 30 Cze, 2012 22:46
|
|
|
| Adi202 napisał/a: | | Linkę gazu masz dobrze naciągniętą? |
Jak mam wcisniety pedal gazu do oporu to przepustnica jest maksymalnie otwarta (tzn. nie moga jej reka juz dalej popchnac). Chyba ze to sie inaczej sprawdza? |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Sob 30 Cze, 2012 23:24
|
|
|
| itor napisał/a: | | Adi202 napisał/a: | | Linkę gazu masz dobrze naciągniętą? |
Jak mam wcisniety pedal gazu do oporu to przepustnica jest maksymalnie otwarta (tzn. nie moga jej reka juz dalej popchnac). Chyba ze to sie inaczej sprawdza? |
Podłącz do włącznika KickDown jakiś miernik i wciśnij pedał do końca. Jeżeli będzie wszystko OK, to w końcowej pozycji gazu włącznik powinien mieć przejście.
Ewentualnie zrób próbną jazdę na odłączonym włączniku. |
_________________ Gość Witamy serdecznie na forum ATT
Piszę poprawnie po polsku. 🇲🇨 💯
Jeżeli długo nie odpowiadam w Twoim poście wyślij info na email. Pomagam tylko na ATT.
Nowy Użytkowniku forum ATT nie zachowuj się jak arabski terrorysta i wypełnij sumiennie swój profil.
lekceważenie mojej prośby skutkowac będzie lekceważeniem użytkownika |
|
|
|
|
|
 |
itor

Model: C4
Silnik: AAR
Zasilanie: B+LPG
Nadwozie: SEDAN
Pomógł: 1 raz Dołączył: 14 Wrz 2011 Wszystkie posty: 101
     
Otrzymał 2 piw(a) Skąd: ŻYRARDÓW
|
Wysłany: Sob 30 Cze, 2012 23:29
|
|
|
| Adi202 napisał/a: | | itor napisał/a: | | Adi202 napisał/a: | | Linkę gazu masz dobrze naciągniętą? |
Jak mam wcisniety pedal gazu do oporu to przepustnica jest maksymalnie otwarta (tzn. nie moga jej reka juz dalej popchnac). Chyba ze to sie inaczej sprawdza? |
Podłącz do włącznika KickDown jakiś miernik i wciśnij pedał do końca. Jeżeli będzie wszystko OK, to w końcowej pozycji gazu włącznik powinien mieć przejście.
Ewentualnie zrób próbną jazdę na odłączonym włączniku. |
Przejscie tzn. zmieni sie napiecie? |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Nie 01 Lip, 2012 00:34
|
|
|
| itor napisał/a: | | Adi202 napisał/a: | | itor napisał/a: | | Adi202 napisał/a: | | Linkę gazu masz dobrze naciągniętą? |
Jak mam wcisniety pedal gazu do oporu to przepustnica jest maksymalnie otwarta (tzn. nie moga jej reka juz dalej popchnac). Chyba ze to sie inaczej sprawdza? |
Podłącz do włącznika KickDown jakiś miernik i wciśnij pedał do końca. Jeżeli będzie wszystko OK, to w końcowej pozycji gazu włącznik powinien mieć przejście.
Ewentualnie zrób próbną jazdę na odłączonym włączniku. |
Przejscie tzn. zmieni sie napiecie? |
Kilka centymetrów od linki znajduje się wtyczka która łączy włącznik kick down z instalacja skrzyni. Odłącz tą wtyczkę i naciskając pedał gazu do końca sprawdź czy między dwoma pinami włącznika jest przejście czyli zwarcie. |
_________________ Gość Witamy serdecznie na forum ATT
Piszę poprawnie po polsku. 🇲🇨 💯
Jeżeli długo nie odpowiadam w Twoim poście wyślij info na email. Pomagam tylko na ATT.
Nowy Użytkowniku forum ATT nie zachowuj się jak arabski terrorysta i wypełnij sumiennie swój profil.
lekceważenie mojej prośby skutkowac będzie lekceważeniem użytkownika |
|
|
|
|
|
 |
itor

Model: C4
Silnik: AAR
Zasilanie: B+LPG
Nadwozie: SEDAN
Pomógł: 1 raz Dołączył: 14 Wrz 2011 Wszystkie posty: 101
     
Otrzymał 2 piw(a) Skąd: ŻYRARDÓW
|
Wysłany: Nie 01 Lip, 2012 00:47
|
|
|
sparwdze ale zwarcie pewnie bedzie bo linka nowa ma dwa dni raptem |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Nie 01 Lip, 2012 01:57
|
|
|
| itor napisał/a: | | sparwdze ale zwarcie pewnie bedzie bo linka nowa ma dwa dni raptem |
To są szczegóły które też trzeba sprawdzić. |
_________________ Gość Witamy serdecznie na forum ATT
Piszę poprawnie po polsku. 🇲🇨 💯
Jeżeli długo nie odpowiadam w Twoim poście wyślij info na email. Pomagam tylko na ATT.
Nowy Użytkowniku forum ATT nie zachowuj się jak arabski terrorysta i wypełnij sumiennie swój profil.
lekceważenie mojej prośby skutkowac będzie lekceważeniem użytkownika |
|
|
|
|
|
 |
itor

Model: C4
Silnik: AAR
Zasilanie: B+LPG
Nadwozie: SEDAN
Pomógł: 1 raz Dołączył: 14 Wrz 2011 Wszystkie posty: 101
     
Otrzymał 2 piw(a) Skąd: ŻYRARDÓW
|
Wysłany: Nie 01 Lip, 2012 08:46
|
|
|
| Adi202 napisał/a: | | itor napisał/a: | | sparwdze ale zwarcie pewnie bedzie bo linka nowa ma dwa dni raptem |
To są szczegóły które też trzeba sprawdzić. |
Sparwdze to. Gdyby jednak kick down nie dawal sygnalu skrzynia nie zrzucalaby biegu na nizszy au mnie zrzuca. Chociaz chyba ani razu o 2 biegi. Z 2 i 3 Biegu zrzuca kickdown zawsze, z 4 biegu nie zawsze zrzuca na nizszy, to mnie dziwi.
Jeszcze dla pewnosci dopytam, miernik ustawic na Ohm i przy nacisnietym pedale do konca ma byc 0? |
|
|
|
|
|
 |
pawcio


Model: C5,B5
Silnik: AWX,AVG
Zasilanie: ON
Nadwozie: avant
Pomógł: 16 razy Wiek: 40 Dołączył: 13 Maj 2009 Wszystkie posty: 1942
     
Piwa: 48/5 Skąd: Olsztyn
|
Wysłany: Nie 01 Lip, 2012 11:21
|
|
|
| itor napisał/a: | | Jeszcze dla pewnosci dopytam, miernik ustawic na Ohm i przy nacisnietym pedale do konca ma byc 0? |
może nie 0 ale wartość jak najmniejsza, albo możesz też ustawić na brzęczyk i jak będzie przejście to mierzyk zabrzęczy |
_________________ wiele serc, jedno bicie - tylko AUDI ponad życie
Witam cię Gość
 |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Nie 01 Lip, 2012 11:41
|
|
|
praca skrzyni zależy od obciążenia, prędkości i pozycji pedału gazu. To że u ciebie tak pracuje i nie inaczej, może powodować choćby jakość oleju w skrzyni, jej poziom lub do czego dążę - praca silnika i jego elementów/podzespołów.
wymieniałeś linkę - dlaczego? jakie było zachowanie przed wymianą? i co z pozostałymi elementami co opisałem?
auto z LPG? |
_________________ https://www.facebook.com/groups/616140151788166/
Niech będzie pochwalony napęd Quattro !!
Jest
-A6 C6 4,2 Quattro
-Hyundai elantra combi
Było-
-80 b3 1.8 (+- 135km)
-V8 4,2 AEC 280km
-V8 3,6 PT 250km
-A6 c4 2.8 AAH Avant quattro
-A6 c4 2,6 avant automat
-Coupe GT 1981 - 2,1 |
|
|
|
|
|
 |
itor

Model: C4
Silnik: AAR
Zasilanie: B+LPG
Nadwozie: SEDAN
Pomógł: 1 raz Dołączył: 14 Wrz 2011 Wszystkie posty: 101
     
Otrzymał 2 piw(a) Skąd: ŻYRARDÓW
|
Wysłany: Nie 01 Lip, 2012 13:26
|
|
|
| jimv8 napisał/a: | praca skrzyni zależy od obciążenia, prędkości i pozycji pedału gazu. To że u ciebie tak pracuje i nie inaczej, może powodować choćby jakość oleju w skrzyni, jej poziom lub do czego dążę - praca silnika i jego elementów/podzespołów.
wymieniałeś linkę - dlaczego? jakie było zachowanie przed wymianą? i co z pozostałymi elementami co opisałem?
auto z LPG? |
linka zostala wymieniona poniewaz rozlecial sie na niej kick down
olej na bagnecie full, wymieniany dwukrotnie w przeciagu ostatnich 4 lat, ostatnio wymirniony pazdziernik 2011, kolor jak w butelce lekko czerwony, nie smierdzi spalenizna
praca silnika - mechaniczny wtrysk, jakos to jezdzi, ciezko porownac jak powinno
co dzisiaj sprawdzilem
w normalnym trybie jazdy, 90 - 100 km/h na liczniku, jade na 4 biegu, wciskam kick down -brak reakcji - auto rozpedza sie bez redukcji biegu, 100 razy moge probowac nie zrzuci na nizszy bieg
ta sama sytuacja tylko z wlaczonym trybem SOPRT, jest mozliwosc zrobienia kickdowna - zrzuca 1 bieg w dol
w trybie normalnym jest kick down z 3 na 2 bieg - obroty rosna do 4000 i wraca na wyzszy bieg
wtrybie sport obroty rosna do 6000 i wraca na wyzszy bieg
auto z LPG lae jezdze na PB, wyjety mikser, przywrocona benzyna do orginalu |
|
|
|
|
|
 |
karlos2

Model: A6 C5
Silnik: 2.4 AGA
Zasilanie: Benzyna
Nadwozie: Sedan
Pomógł: 4 razy Wiek: 58 Dołączył: 01 Sie 2011 Wszystkie posty: 481
     
Piwa: 20/30 Skąd: katowice
|
Wysłany: Nie 01 Lip, 2012 19:17
|
|
|
Nie wiem czy tak powinno być, ale u mnie kick-down działa w trybie normalnym i trybie sport, zawsze zrzuca o 2 biegi, ale tylko do prędkości 80 na godz., pomiędzy 80-100 zrzuca o jeden bieg, powyżej 100 kick-down nie działa, auto przyspiesza bez redukcji, nigdy się nad tym dokładniej nie zagłębiałem, ale może po prostu tak powinno być.?
pzdr. |
_________________ Przewaga Dzięki Technice.
Audi 80 B4 2.0 jest
http://www.audi-tech-team...iona-vt2222.htm
Audi A6 C5 2.4 V6 jest
http://www.audi-tech-team...olka-vt5988.htm |
|
|
|
|
|
 |
itor

Model: C4
Silnik: AAR
Zasilanie: B+LPG
Nadwozie: SEDAN
Pomógł: 1 raz Dołączył: 14 Wrz 2011 Wszystkie posty: 101
     
Otrzymał 2 piw(a) Skąd: ŻYRARDÓW
|
Wysłany: Nie 01 Lip, 2012 19:41
|
|
|
| karlos2 napisał/a: | Nie wiem czy tak powinno być, ale u mnie kick-down działa w trybie normalnym i trybie sport, zawsze zrzuca o 2 biegi, ale tylko do prędkości 80 na godz., pomiędzy 80-100 zrzuca o jeden bieg, powyżej 100 kick-down nie działa, auto przyspiesza bez redukcji, nigdy się nad tym dokładniej nie zagłębiałem, ale może po prostu tak powinno być.?
pzdr. |
bardzo ciekawe spostrzezenie, dziekuje koledze za odzew |
|
|
|
|
|
 |
karlos2

Model: A6 C5
Silnik: 2.4 AGA
Zasilanie: Benzyna
Nadwozie: Sedan
Pomógł: 4 razy Wiek: 58 Dołączył: 01 Sie 2011 Wszystkie posty: 481
     
Piwa: 20/30 Skąd: katowice
|
Wysłany: Nie 01 Lip, 2012 21:54
|
|
|
| itor napisał/a: | | karlos2 napisał/a: | Nie wiem czy tak powinno być, ale u mnie kick-down działa w trybie normalnym i trybie sport, zawsze zrzuca o 2 biegi, ale tylko do prędkości 80 na godz., pomiędzy 80-100 zrzuca o jeden bieg, powyżej 100 kick-down nie działa, auto przyspiesza bez redukcji, nigdy się nad tym dokładniej nie zagłębiałem, ale może po prostu tak powinno być.?
pzdr. |
bardzo ciekawe spostrzezenie, dziekuje koledze za odzew |
Aha, u mnie działa tak samo na LPG i PB. |
_________________ Przewaga Dzięki Technice.
Audi 80 B4 2.0 jest
http://www.audi-tech-team...iona-vt2222.htm
Audi A6 C5 2.4 V6 jest
http://www.audi-tech-team...olka-vt5988.htm |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Nie możesz pisać nowych tematów Nie możesz odpowiadać w tematach Nie możesz zmieniać swoich postów Nie możesz usuwać swoich postów Nie możesz głosować w ankietach Nie możesz załączać plików na tym forum Możesz ściągać załączniki na tym forum
|
Dodaj temat do Ulubionych Wersja do druku
|
| Losowe tematy » Skrzynie automatyczne |
|
[ Twoje IP to: 216.73.217.85, używasz: Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ] Pamiętaj, że w internecie nikt nie jest anonimowy. |  |