| karlos2 napisał/a: |
| itor napisał/a: | | karlos2 napisał/a: | Nie wiem czy tak powinno być, ale u mnie kick-down działa w trybie normalnym i trybie sport, zawsze zrzuca o 2 biegi, ale tylko do prędkości 80 na godz., pomiędzy 80-100 zrzuca o jeden bieg, powyżej 100 kick-down nie działa, auto przyspiesza bez redukcji, nigdy się nad tym dokładniej nie zagłębiałem, ale może po prostu tak powinno być.?
pzdr. |
bardzo ciekawe spostrzezenie, dziekuje koledze za odzew |
Aha, u mnie działa tak samo na LPG i PB. |
Wiec tak:
kick down odlaczony - jest przejacie
po dokladnym sprawdzeniu skrzyni wyglada to tak:
w trybie normalnym
1.z kazdego biegu 2, 3, 4 jest kickdown, z 4 na 3 jest tylko do predkosci 90km/h
2.obroty kreca sie do 4000 tys./min i zrzuca na nizszy bieg
w trybie SPORT
1.z kazdego biegu 2, 3, 4 jest kickdown, z 4 na 3 jest do predkosci 110 km/h
2.obroty kreca sie do 6000 tys./min i zrzuca na nizszy bieg
| itor napisał/a: |
kick down odlaczony - jest przejacie
po dokladnym sprawdzeniu skrzyni wyglada to tak:
w trybie normalnym
1.z kazdego biegu 2, 3, 4 jest kickdown, z 4 na 3 jest tylko do predkosci 90km/h
2.obroty kreca sie do 4000 tys./min i zrzuca na nizszy bieg
w trybie SPORT
1.z kazdego biegu 2, 3, 4 jest kickdown, z 4 na 3 jest do predkosci 110 km/h
2.obroty kreca sie do 6000 tys./min i zrzuca na nizszy bieg |
kick down odpięty?
| jimv8 napisał/a: |
| itor napisał/a: | kick down odlaczony - jest przejacie
po dokladnym sprawdzeniu skrzyni wyglada to tak:
w trybie normalnym
1.z kazdego biegu 2, 3, 4 jest kickdown, z 4 na 3 jest tylko do predkosci 90km/h
2.obroty kreca sie do 4000 tys./min i zrzuca na nizszy bieg
w trybie SPORT
1.z kazdego biegu 2, 3, 4 jest kickdown, z 4 na 3 jest do predkosci 110 km/h
2.obroty kreca sie do 6000 tys./min i zrzuca na nizszy bieg |
kick down odpięty? |
podlaczony z powrotem
Wydaje mi się że przy prędkości ok.100 na godzinę nie może zrzucić o 2 biegi niżej, było by to za dużo, dlatego zrzuca tylko o jeden bieg niżej.
W manualu też raczej się nie redukuje ze 100 na dwójke.
| karlos2 napisał/a: |
Wydaje mi się że przy prędkości ok.100 na godzinę nie może zrzucić o 2 biegi niżej, było by to za dużo, dlatego zrzuca tylko o jeden bieg niżej.
W manualu też raczej się nie redukuje ze 100 na dwójke. |
To jestem w stanie zrozumiec. Dziwi mnie fakt ze w normalnym trybie ciagnie na KD tylko do 4000 obr, na dobra sprawe w tym trybie nie szloby kick downem nikogo wyprzedzic...
| itor napisał/a: |
| karlos2 napisał/a: | Wydaje mi się że przy prędkości ok.100 na godzinę nie może zrzucić o 2 biegi niżej, było by to za dużo, dlatego zrzuca tylko o jeden bieg niżej.
W manualu też raczej się nie redukuje ze 100 na dwójke. |
To jestem w stanie zrozumiec. Dziwi mnie fakt ze w normalnym trybie ciagnie na KD tylko do 4000 obr, na dobra sprawe w tym trybie nie szloby kick downem nikogo wyprzedzic... |
Czyli że po zbiciu K-D przy ok.80 o dwa biegi, ciągnie ci tylko do 4000 i wrzuca trójke i nastepnie czwórkę, o to ci chodzi.??
| itor napisał/a: |
| To jestem w stanie zrozumiec. Dziwi mnie fakt ze w normalnym trybie ciagnie na KD tylko do 4000 obr, na dobra sprawe w tym trybie nie szloby kick downem nikogo wyprzedzic... |
wg. mnie jest to zupełnie normalne, tak sam miałem w V-ce tylko tam był "nieco" większy motor
a co za tym idzie inne predkości
| karlos2 napisał/a: |
| itor napisał/a: | | karlos2 napisał/a: | Wydaje mi się że przy prędkości ok.100 na godzinę nie może zrzucić o 2 biegi niżej, było by to za dużo, dlatego zrzuca tylko o jeden bieg niżej.
W manualu też raczej się nie redukuje ze 100 na dwójke. |
To jestem w stanie zrozumiec. Dziwi mnie fakt ze w normalnym trybie ciagnie na KD tylko do 4000 obr, na dobra sprawe w tym trybie nie szloby kick downem nikogo wyprzedzic... |
Czyli że po zbiciu K-D przy ok.80 o dwa biegi, ciągnie ci tylko do 4000 i wrzuca trójke i nastepnie czwórkę, o to ci chodzi.?? |
Nie zauwazylem zeby zrzucal mi o 2 biegi. Wg mnie zrzuca o jeden i ciagnie do 4000 tys, potem zapina wyzszy bieg. Czyli np. Jade 90 na 4 biegu, mam obroty rzedu 3000, wciskam KD zrzuca na 3 bieg, rosna obroty do 4000 i znow wrzuca 4 bieg. Na opcji sport ciagnie obroty do 6000.
| itor napisał/a: |
| Jade 90 na 4 biegu, mam obroty rzedu 3000, wciskam KD zrzuca na 3 bieg, rosna obroty do 4000 i znow wrzuca 4 bieg. Na opcji sport ciagnie obroty do 6000. |
Troche dziwne, bo u mnie przy 90 km/h na czwartym biegu mam 2200 obr.wciskam k-d zrzuca na 3 i ciągnie do ok. 4500, tj.jakieś 120 km/h i kopa ma przy tym konkretnego.
Może twoja skrzynia ma taka charakterystykę i nic z tym nie zrobisz, a może podjedz na Vaga i zrób nową adaptacje skrzyni.
| karlos2 napisał/a: |
| itor napisał/a: | | Jade 90 na 4 biegu, mam obroty rzedu 3000, wciskam KD zrzuca na 3 bieg, rosna obroty do 4000 i znow wrzuca 4 bieg. Na opcji sport ciagnie obroty do 6000. |
Troche dziwne, bo u mnie przy 90 km/h na czwartym biegu mam 2200 obr.wciskam k-d zrzuca na 3 i ciągnie do ok. 4500, tj.jakieś 120 km/h i kopa ma przy tym konkretnego.
Może twoja skrzynia ma taka charakterystykę i nic z tym nie zrobisz, a może podjedz na Vaga i zrób nową adaptacje skrzyni. |
z tego co wiem nie ma u mnie mozliwosci adaptacji, ty masz skrzynie z przyciskiem sport?
Tak z przyciskiem sport. Podejrzewam,że masz prawie taką samą skrzynie jak ja, nie znam typu mojej skrzyni,lecz u mnie jest możliwość adaptacji.
| karlos2 napisał/a: |
| Tak z przyciskiem sport. Podejrzewam,że masz prawie taką samą skrzynie jak ja, nie znam typu mojej skrzyni,lecz u mnie jest możliwość adaptacji. |
W jaki sposob?
| itor napisał/a: |
| W jaki sposob? |
?????
Gdy kupiłem osiemdziesiątke, pojechałem do znajomego na Vaga w celu sprawdzenia auta, i zrobił mi adaptacje, osobiście nie siedze za bardzo w elektryce więc nie mądrze się za bardzo na ten temat.
| karlos2 napisał/a: |
| itor napisał/a: | | W jaki sposob? |
?????
Gdy kupiłem osiemdziesiątke, pojechałem do znajomego na Vaga w celu sprawdzenia auta, i zrobił mi adaptacje, osobiście nie siedze za bardzo w elektryce więc nie mądrze się za bardzo na ten temat. |
to chyba ci sciemnil z ta adaptacja skrzyni
| itor napisał/a: |
| karlos2 napisał/a: | | itor napisał/a: | | W jaki sposob? |
?????
Gdy kupiłem osiemdziesiątke, pojechałem do znajomego na Vaga w celu sprawdzenia auta, i zrobił mi adaptacje, osobiście nie siedze za bardzo w elektryce więc nie mądrze się za bardzo na ten temat. |
to chyba ci sciemnil z ta adaptacja skrzyni |
Wątpię, to dobry znajomy
Ale wiem kto nam dokładnie odpowie na to pytanie czy można zrobic adaptację.