Odpowiedz do tematu
Odpowiedz do tematu
Problem z jalowym Audi C4 100 2.3 AAR
sterownika (komputera) tego glownego? powinien przeciez zgasnac/nie dac sie odpalic, czy koledze chodzi o oddzielny sterownik od zaplonu?
nie wiem gdzie on jest
u mnie pod nogami pasazera w podlodze sa:
1.sterownik glowny - http://allegro.pl/glowny-...2605459412.html
2.sterownik ASB - http://allegro.pl/kompute...2586146224.html
3.przelacznik kompensacyjny - http://allegro.pl/czujnik...2553448458.html
nic innego nie znalazlem...
i w slupku sterownik zaplonu - http://allegro.pl/kompute...2605459408.html
a nie prosciej bedzie jak odepne wtyczke od krokowego, rozdzielacza i potencjometru?
ok sprobuje
troche jest zamatochy z tym odpieciem wtyczki bo trzeba wykrecic sterownik, jest tak zamontowany ze bez wyjecia go nie odepne wtyczki...
walcz !!! bo warto
Po stronie mechanicznej jest wszystko OK. Zostaje sprawdzić zawór wolnych obrotów (wypłukać) i sondę Lambda.
jak pisalem wczesniej zawor byl plukany, podmieniany na dwa inne - zawsze to samo, sonda lambda jest sprawna
kurde a moze odpiac ten sterownik i bez niego jezdzic? i tak odpalam i jezdze caly czas na gazie, juz sie ucieszylem ze skoro po jego odpieciu objawy znikly to jego wina...
napiecia na grzalce jeszcze nie sprawdzalem - chociaz sie zastanawiam czy to dobry trop, po nagrzaniu sondy grzalka chyba i tak sie wylacza?
napiecie na sondzie obserwowane w programie diagnostycznym od LPG, sonda oscyluje 0,1 - 0,8 i to dosc zwawo jak na swoje lata
intryguje mnie jedna rzecz - jak odpialem ten sterownik obroty znormalnialy, jak odpialem tylko wtyczke od krokowego to na chwile sie podniosly na prawidlowe a potem znowu zaczely kulec, napiecie na krokowym jest bo sprawdzalem, tak okolo 11,7V
Mechaniczny wtrysk i automatyczna skrzynia biegow. Odkad auto kupilem byla podparta przepustnica sruba. Jakis zcas temu doprowadzilem wszystko do porzadku. Slychac stycznik biegu jalowego a utrzymac sie go w prawidlowych wartosciach nie da. O ile na benzynie jest problem moglbym to zrozumiec ze wzgledu na rozregulowany wtrysk. Ale jalowych nie da sie ogarnac takze na gazie. Nigdzie nie ma zadnych nieszczelnosci bo to juz sprawdzilem. Sprawa wyglada tak ze udaje mi sie ustawic obroty na 600-650 (wyzej sie nie da) i jest ok ale jak zapne D to spadaja na jakies 550 i telepie buda. Nie ma mowy o zalaczeniu klimy bo wtedy z miejsca ciezko ruszyc choc auto nie gasnie. Podmienialem juz i czyscilem silniczki krokowe. Bez rezultatu. Gdzies w necie znalazlem niepotwierdzone info iz w moje skrzyni moze znajdowac sie jakis "czujnik" od wolnych obrotow. Spotkal sie ktos z czyms takim?
Sprawdzałeś jak pracuje silnik po odpięciu sterownika K-Jet?
| Adi202 napisał/a: |
| Sprawdzałeś jak pracuje silnik po odpięciu sterownika K-Jet? |
sterownika (komputera) tego glownego? powinien przeciez zgasnac/nie dac sie odpalic, czy koledze chodzi o oddzielny sterownik od zaplonu?
Główny jest moduł zapłonowy który steruje pompka paliwa i wysokim napieciem. Sterownik o który pytałem służy tylko do sterowania osprzętem typu zawór wolnych obrotów, wtrysk rozruchowy itd itd.
| Adi202 napisał/a: |
| Główny jest moduł zapłonowy który steruje pompka paliwa i wysokim napieciem. Sterownik o który pytałem służy tylko do sterowania osprzętem typu zawór wolnych obrotów, wtrysk rozruchowy itd itd. |
nie wiem gdzie on jest
u mnie pod nogami pasazera w podlodze sa:
1.sterownik glowny - http://allegro.pl/glowny-...2605459412.html
2.sterownik ASB - http://allegro.pl/kompute...2586146224.html
3.przelacznik kompensacyjny - http://allegro.pl/czujnik...2553448458.html
nic innego nie znalazlem...
i w slupku sterownik zaplonu - http://allegro.pl/kompute...2605459408.html
To co nazywasz sterownikiem głównym jest właśnie tym o którym pisałem. Bez niego silnik powinien również odpalić. Nadrzędną jednostką jest ten z ostatniego linku. Bez niego auto nie odpali.
| Adi202 napisał/a: |
| To co nazywasz sterownikiem głównym jest właśnie tym o którym pisałem. Bez niego silnik powinien również odpalić. Nadrzędną jednostką jest ten z ostatniego linku. Bez niego auto nie odpali. |
a nie prosciej bedzie jak odepne wtyczke od krokowego, rozdzielacza i potencjometru?
Prościej jest odpiąć jedną wtyczkę sterownika. Wyeliminujesz przez to połączenie między tymi sterownikami.
| Adi202 napisał/a: |
| Prościej jest odpiąć jedną wtyczkę sterownika. Wyeliminujesz przez to połączenie między tymi sterownikami. |
ok sprobuje
troche jest zamatochy z tym odpieciem wtyczki bo trzeba wykrecic sterownik, jest tak zamontowany ze bez wyjecia go nie odepne wtyczki...
| itor napisał/a: |
| troche jest zamatochy z tym odpieciem wtyczki bo trzeba wykrecic sterownik, jest tak zamontowany ze bez wyjecia go nie odepne wtyczki... |
walcz !!! bo warto
odpialem ten sterownik i ...
na benzynie rowne obroty okolo 800, zapinam D spadaja na 750
na LPG troche gorzej ale wiadomo potrzebna regulacja
wnioski?
na benzynie rowne obroty okolo 800, zapinam D spadaja na 750
na LPG troche gorzej ale wiadomo potrzebna regulacja
wnioski?
| itor napisał/a: |
|
wnioski? |
Po stronie mechanicznej jest wszystko OK. Zostaje sprawdzić zawór wolnych obrotów (wypłukać) i sondę Lambda.
| Adi202 napisał/a: | ||
Po stronie mechanicznej jest wszystko OK. Zostaje sprawdzić zawór wolnych obrotów (wypłukać) i sondę Lambda. |
jak pisalem wczesniej zawor byl plukany, podmieniany na dwa inne - zawsze to samo, sonda lambda jest sprawna
kurde a moze odpiac ten sterownik i bez niego jezdzic? i tak odpalam i jezdze caly czas na gazie, juz sie ucieszylem ze skoro po jego odpieciu objawy znikly to jego wina...
Jazda bez sterownika. to tylko półśrodek. Możesz go odpiąć i pojeździć jakiś czas, ale ja na twoim miejscu szukałbym dalej. Sprawdź napięcie na sondzie Lambda - na grzałce jak i na wyjściu.
| Adi202 napisał/a: |
| Jazda bez sterownika. to tylko półśrodek. Możesz go odpiąć i pojeździć jakiś czas, ale ja na twoim miejscu szukałbym dalej. Sprawdź napięcie na sondzie Lambda - na grzałce jak i na wyjściu. |
napiecia na grzalce jeszcze nie sprawdzalem - chociaz sie zastanawiam czy to dobry trop, po nagrzaniu sondy grzalka chyba i tak sie wylacza?
napiecie na sondzie obserwowane w programie diagnostycznym od LPG, sonda oscyluje 0,1 - 0,8 i to dosc zwawo jak na swoje lata
intryguje mnie jedna rzecz - jak odpialem ten sterownik obroty znormalnialy, jak odpialem tylko wtyczke od krokowego to na chwile sie podniosly na prawidlowe a potem znowu zaczely kulec, napiecie na krokowym jest bo sprawdzalem, tak okolo 11,7V
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych