Forum AUDI TECH TEAM

Forum AUDI TECH TEAM  strona głównaForum AUDI TECH TEAM  RSSForum AUDI TECH TEAM  na Facebooku
   

forum audiforum audiforum audi
forum audi
Poprzedni temat «» Następny temat
Audi C4 100 2.3 AAR - zmiana biegow
Autor Wiadomość
itor 


Model: C4
Silnik: AAR
Zasilanie: B+LPG
Nadwozie: SEDAN
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 14 Wrz 2011
Wszystkie posty: 101



Otrzymał 2 piw(a)
Skąd: ŻYRARDÓW
Wysłany: Pon 02 Lip, 2012 14:03   
     



karlos2 napisał/a:
itor napisał/a:
karlos2 napisał/a:
Nie wiem czy tak powinno być, ale u mnie kick-down działa w trybie normalnym i trybie sport, zawsze zrzuca o 2 biegi, ale tylko do prędkości 80 na godz., pomiędzy 80-100 zrzuca o jeden bieg, powyżej 100 kick-down nie działa, auto przyspiesza bez redukcji, nigdy się nad tym dokładniej nie zagłębiałem, ale może po prostu tak powinno być.?
pzdr.


bardzo ciekawe spostrzezenie, dziekuje koledze za odzew


Aha, u mnie działa tak samo na LPG i PB.


Wiec tak:

kick down odlaczony - jest przejacie

po dokladnym sprawdzeniu skrzyni wyglada to tak:

w trybie normalnym

1.z kazdego biegu 2, 3, 4 jest kickdown, z 4 na 3 jest tylko do predkosci 90km/h
2.obroty kreca sie do 4000 tys./min i zrzuca na nizszy bieg


w trybie SPORT

1.z kazdego biegu 2, 3, 4 jest kickdown, z 4 na 3 jest do predkosci 110 km/h
2.obroty kreca sie do 6000 tys./min i zrzuca na nizszy bieg
Postaw piwo autorowi tego posta
 
    
jimv8 



Model: A6 C6 Quattro ABT
Silnik: 4,2
Zasilanie: benz+tlenek lpg
Nadwozie: sedan
Pomógł: 22 razy
Wiek: 42
Dołączył: 26 Mar 2010
Pochwał: 3
Wszystkie posty: 2159



Piwa: 63/69
Skąd: Konin
Wysłany: Pon 02 Lip, 2012 14:13   
  Stajnia Klubowa ATT:  Audi A6 C6 (Typ 4F)  Audi  A6 C6 (Typ 4F) Quattro   2004  



itor napisał/a:
kick down odlaczony - jest przejacie

po dokladnym sprawdzeniu skrzyni wyglada to tak:

w trybie normalnym

1.z kazdego biegu 2, 3, 4 jest kickdown, z 4 na 3 jest tylko do predkosci 90km/h
2.obroty kreca sie do 4000 tys./min i zrzuca na nizszy bieg


w trybie SPORT

1.z kazdego biegu 2, 3, 4 jest kickdown, z 4 na 3 jest do predkosci 110 km/h
2.obroty kreca sie do 6000 tys./min i zrzuca na nizszy bieg



kick down odpięty?
_________________
https://www.facebook.com/groups/616140151788166/

Niech będzie pochwalony napęd Quattro !!

Jest
-A6 C6 4,2 Quattro
-Hyundai elantra combi
Było-
-80 b3 1.8 (+- 135km)
-V8 4,2 AEC 280km
-V8 3,6 PT 250km
-A6 c4 2.8 AAH Avant quattro
-A6 c4 2,6 avant automat
-Coupe GT 1981 - 2,1
Postaw piwo autorowi tego posta
 
    
itor 


Model: C4
Silnik: AAR
Zasilanie: B+LPG
Nadwozie: SEDAN
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 14 Wrz 2011
Wszystkie posty: 101



Otrzymał 2 piw(a)
Skąd: ŻYRARDÓW
Wysłany: Pon 02 Lip, 2012 16:16   
     



jimv8 napisał/a:
itor napisał/a:
kick down odlaczony - jest przejacie

po dokladnym sprawdzeniu skrzyni wyglada to tak:

w trybie normalnym

1.z kazdego biegu 2, 3, 4 jest kickdown, z 4 na 3 jest tylko do predkosci 90km/h
2.obroty kreca sie do 4000 tys./min i zrzuca na nizszy bieg


w trybie SPORT

1.z kazdego biegu 2, 3, 4 jest kickdown, z 4 na 3 jest do predkosci 110 km/h
2.obroty kreca sie do 6000 tys./min i zrzuca na nizszy bieg



kick down odpięty?


podlaczony z powrotem
Postaw piwo autorowi tego posta
 
    
karlos2 


Model: A6 C5
Silnik: 2.4 AGA
Zasilanie: Benzyna
Nadwozie: Sedan
Pomógł: 4 razy
Wiek: 58
Dołączył: 01 Sie 2011
Wszystkie posty: 481



Piwa: 20/30
Skąd: katowice
Wysłany: Pon 02 Lip, 2012 18:18   
  Stajnia Klubowa ATT:  Audi 80 B4 (Typ 8C)   



Wydaje mi się że przy prędkości ok.100 na godzinę nie może zrzucić o 2 biegi niżej, było by to za dużo, dlatego zrzuca tylko o jeden bieg niżej.
W manualu też raczej się nie redukuje ze 100 na dwójke.
_________________
Przewaga Dzięki Technice.

Audi 80 B4 2.0 jest
http://www.audi-tech-team...iona-vt2222.htm

Audi A6 C5 2.4 V6 jest
http://www.audi-tech-team...olka-vt5988.htm
Postaw piwo autorowi tego posta
 
    
itor 


Model: C4
Silnik: AAR
Zasilanie: B+LPG
Nadwozie: SEDAN
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 14 Wrz 2011
Wszystkie posty: 101



Otrzymał 2 piw(a)
Skąd: ŻYRARDÓW
Wysłany: Pon 02 Lip, 2012 18:20   
     



karlos2 napisał/a:
Wydaje mi się że przy prędkości ok.100 na godzinę nie może zrzucić o 2 biegi niżej, było by to za dużo, dlatego zrzuca tylko o jeden bieg niżej.
W manualu też raczej się nie redukuje ze 100 na dwójke.


To jestem w stanie zrozumiec. Dziwi mnie fakt ze w normalnym trybie ciagnie na KD tylko do 4000 obr, na dobra sprawe w tym trybie nie szloby kick downem nikogo wyprzedzic...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
    
karlos2 


Model: A6 C5
Silnik: 2.4 AGA
Zasilanie: Benzyna
Nadwozie: Sedan
Pomógł: 4 razy
Wiek: 58
Dołączył: 01 Sie 2011
Wszystkie posty: 481



Piwa: 20/30
Skąd: katowice
Wysłany: Pon 02 Lip, 2012 18:56   
  Stajnia Klubowa ATT:  Audi 80 B4 (Typ 8C)   



itor napisał/a:
karlos2 napisał/a:
Wydaje mi się że przy prędkości ok.100 na godzinę nie może zrzucić o 2 biegi niżej, było by to za dużo, dlatego zrzuca tylko o jeden bieg niżej.
W manualu też raczej się nie redukuje ze 100 na dwójke.


To jestem w stanie zrozumiec. Dziwi mnie fakt ze w normalnym trybie ciagnie na KD tylko do 4000 obr, na dobra sprawe w tym trybie nie szloby kick downem nikogo wyprzedzic...


Czyli że po zbiciu K-D przy ok.80 o dwa biegi, ciągnie ci tylko do 4000 i wrzuca trójke i nastepnie czwórkę, o to ci chodzi.??
_________________
Przewaga Dzięki Technice.

Audi 80 B4 2.0 jest
http://www.audi-tech-team...iona-vt2222.htm

Audi A6 C5 2.4 V6 jest
http://www.audi-tech-team...olka-vt5988.htm
Postaw piwo autorowi tego posta
 
    
Pasiak 
NACZELNIK



Model: A3
Silnik: CBAB
Zasilanie: ON
Nadwozie: CABRIO
Zaproszone osoby: 36
Pomógł: 92 razy
Wiek: 42
Dołączył: 11 Maj 2009
Pochwał: 4
Wszystkie posty: 6887



Piwa: 280/162
Skąd: Crewe/SC
Wysłany: Pon 02 Lip, 2012 20:13   
  Stajnia Klubowa ATT:  Audi A6 C5 (Typ 4B)  Audi  A6 C5 (Typ 4B) Quattro   2000  



itor napisał/a:
To jestem w stanie zrozumiec. Dziwi mnie fakt ze w normalnym trybie ciagnie na KD tylko do 4000 obr, na dobra sprawe w tym trybie nie szloby kick downem nikogo wyprzedzic...
wg. mnie jest to zupełnie normalne, tak sam miałem w V-ce tylko tam był "nieco" większy motor :mrgreen: a co za tym idzie inne predkości
_________________
Gość Witamy na forum ATT
http://pl.youtube.com/watch?v=350tD8E7htM
POMAGAM TYLKO NA FORUM
Piszę poprawnie po polsku
.
niegdyś:
Audi 100 C3 2.0 D
Audi 80 1,8
Audi 80 Coupe 2,0
Audi 90 2.3
Audi V8 4,2
Audi A6 2.8 Quattro
Audi A6 1.8T Avant
Audi A6 1.8T Avant TIPTRONIC
Audi A6 2,4 AVANT TIPTRONIC
Audi A2 1,4 MPI
Audi A6 2.7 BI TURBO TIPTRONIC
Audi A2 1.4 TDI
Audi A6 1.9 TDI AVANT MULTITRONIC
Audi A4 B5 1.8
Audi A6 Allroad 2.5 TDI Tiptronic
Audi A6 3.0 quattro AVANT TIPTRONIC
obecnie:
Audi A3 Cabrio Stronic
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
    
itor 


Model: C4
Silnik: AAR
Zasilanie: B+LPG
Nadwozie: SEDAN
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 14 Wrz 2011
Wszystkie posty: 101



Otrzymał 2 piw(a)
Skąd: ŻYRARDÓW
Wysłany: Pon 02 Lip, 2012 21:10   
     



karlos2 napisał/a:
itor napisał/a:
karlos2 napisał/a:
Wydaje mi się że przy prędkości ok.100 na godzinę nie może zrzucić o 2 biegi niżej, było by to za dużo, dlatego zrzuca tylko o jeden bieg niżej.
W manualu też raczej się nie redukuje ze 100 na dwójke.


To jestem w stanie zrozumiec. Dziwi mnie fakt ze w normalnym trybie ciagnie na KD tylko do 4000 obr, na dobra sprawe w tym trybie nie szloby kick downem nikogo wyprzedzic...


Czyli że po zbiciu K-D przy ok.80 o dwa biegi, ciągnie ci tylko do 4000 i wrzuca trójke i nastepnie czwórkę, o to ci chodzi.??


Nie zauwazylem zeby zrzucal mi o 2 biegi. Wg mnie zrzuca o jeden i ciagnie do 4000 tys, potem zapina wyzszy bieg. Czyli np. Jade 90 na 4 biegu, mam obroty rzedu 3000, wciskam KD zrzuca na 3 bieg, rosna obroty do 4000 i znow wrzuca 4 bieg. Na opcji sport ciagnie obroty do 6000.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
    
karlos2 


Model: A6 C5
Silnik: 2.4 AGA
Zasilanie: Benzyna
Nadwozie: Sedan
Pomógł: 4 razy
Wiek: 58
Dołączył: 01 Sie 2011
Wszystkie posty: 481



Piwa: 20/30
Skąd: katowice
Wysłany: Pon 02 Lip, 2012 22:36   
  Stajnia Klubowa ATT:  Audi 80 B4 (Typ 8C)   



itor napisał/a:
Jade 90 na 4 biegu, mam obroty rzedu 3000, wciskam KD zrzuca na 3 bieg, rosna obroty do 4000 i znow wrzuca 4 bieg. Na opcji sport ciagnie obroty do 6000.


Troche dziwne, bo u mnie przy 90 km/h na czwartym biegu mam 2200 obr.wciskam k-d zrzuca na 3 i ciągnie do ok. 4500, tj.jakieś 120 km/h i kopa ma przy tym konkretnego.
Może twoja skrzynia ma taka charakterystykę i nic z tym nie zrobisz, a może podjedz na Vaga i zrób nową adaptacje skrzyni.
_________________
Przewaga Dzięki Technice.

Audi 80 B4 2.0 jest
http://www.audi-tech-team...iona-vt2222.htm

Audi A6 C5 2.4 V6 jest
http://www.audi-tech-team...olka-vt5988.htm
Postaw piwo autorowi tego posta
 
    
itor 


Model: C4
Silnik: AAR
Zasilanie: B+LPG
Nadwozie: SEDAN
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 14 Wrz 2011
Wszystkie posty: 101



Otrzymał 2 piw(a)
Skąd: ŻYRARDÓW
Wysłany: Pon 02 Lip, 2012 22:40   
     



karlos2 napisał/a:
itor napisał/a:
Jade 90 na 4 biegu, mam obroty rzedu 3000, wciskam KD zrzuca na 3 bieg, rosna obroty do 4000 i znow wrzuca 4 bieg. Na opcji sport ciagnie obroty do 6000.


Troche dziwne, bo u mnie przy 90 km/h na czwartym biegu mam 2200 obr.wciskam k-d zrzuca na 3 i ciągnie do ok. 4500, tj.jakieś 120 km/h i kopa ma przy tym konkretnego.
Może twoja skrzynia ma taka charakterystykę i nic z tym nie zrobisz, a może podjedz na Vaga i zrób nową adaptacje skrzyni.



z tego co wiem nie ma u mnie mozliwosci adaptacji, ty masz skrzynie z przyciskiem sport?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
    
karlos2 


Model: A6 C5
Silnik: 2.4 AGA
Zasilanie: Benzyna
Nadwozie: Sedan
Pomógł: 4 razy
Wiek: 58
Dołączył: 01 Sie 2011
Wszystkie posty: 481



Piwa: 20/30
Skąd: katowice
Wysłany: Pon 02 Lip, 2012 22:51   
  Stajnia Klubowa ATT:  Audi 80 B4 (Typ 8C)   



Tak z przyciskiem sport. Podejrzewam,że masz prawie taką samą skrzynie jak ja, nie znam typu mojej skrzyni,lecz u mnie jest możliwość adaptacji.
_________________
Przewaga Dzięki Technice.

Audi 80 B4 2.0 jest
http://www.audi-tech-team...iona-vt2222.htm

Audi A6 C5 2.4 V6 jest
http://www.audi-tech-team...olka-vt5988.htm
Postaw piwo autorowi tego posta
 
    
itor 


Model: C4
Silnik: AAR
Zasilanie: B+LPG
Nadwozie: SEDAN
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 14 Wrz 2011
Wszystkie posty: 101



Otrzymał 2 piw(a)
Skąd: ŻYRARDÓW
Wysłany: Pon 02 Lip, 2012 22:58   
     



karlos2 napisał/a:
Tak z przyciskiem sport. Podejrzewam,że masz prawie taką samą skrzynie jak ja, nie znam typu mojej skrzyni,lecz u mnie jest możliwość adaptacji.


W jaki sposob?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
    
karlos2 


Model: A6 C5
Silnik: 2.4 AGA
Zasilanie: Benzyna
Nadwozie: Sedan
Pomógł: 4 razy
Wiek: 58
Dołączył: 01 Sie 2011
Wszystkie posty: 481



Piwa: 20/30
Skąd: katowice
Wysłany: Pon 02 Lip, 2012 23:07   
  Stajnia Klubowa ATT:  Audi 80 B4 (Typ 8C)   



itor napisał/a:
W jaki sposob?


?????

Gdy kupiłem osiemdziesiątke, pojechałem do znajomego na Vaga w celu sprawdzenia auta, i zrobił mi adaptacje, osobiście nie siedze za bardzo w elektryce więc nie mądrze się za bardzo na ten temat.
_________________
Przewaga Dzięki Technice.

Audi 80 B4 2.0 jest
http://www.audi-tech-team...iona-vt2222.htm

Audi A6 C5 2.4 V6 jest
http://www.audi-tech-team...olka-vt5988.htm
Postaw piwo autorowi tego posta
 
    
itor 


Model: C4
Silnik: AAR
Zasilanie: B+LPG
Nadwozie: SEDAN
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 14 Wrz 2011
Wszystkie posty: 101



Otrzymał 2 piw(a)
Skąd: ŻYRARDÓW
Wysłany: Pon 02 Lip, 2012 23:13   
     



karlos2 napisał/a:
itor napisał/a:
W jaki sposob?


?????

Gdy kupiłem osiemdziesiątke, pojechałem do znajomego na Vaga w celu sprawdzenia auta, i zrobił mi adaptacje, osobiście nie siedze za bardzo w elektryce więc nie mądrze się za bardzo na ten temat.


to chyba ci sciemnil z ta adaptacja skrzyni
Postaw piwo autorowi tego posta
 
    
karlos2 


Model: A6 C5
Silnik: 2.4 AGA
Zasilanie: Benzyna
Nadwozie: Sedan
Pomógł: 4 razy
Wiek: 58
Dołączył: 01 Sie 2011
Wszystkie posty: 481



Piwa: 20/30
Skąd: katowice
Wysłany: Pon 02 Lip, 2012 23:26   
  Stajnia Klubowa ATT:  Audi 80 B4 (Typ 8C)   



itor napisał/a:
karlos2 napisał/a:
itor napisał/a:
W jaki sposob?


?????

Gdy kupiłem osiemdziesiątke, pojechałem do znajomego na Vaga w celu sprawdzenia auta, i zrobił mi adaptacje, osobiście nie siedze za bardzo w elektryce więc nie mądrze się za bardzo na ten temat.


to chyba ci sciemnil z ta adaptacja skrzyni


Wątpię, to dobry znajomy ;-)

Ale wiem kto nam dokładnie odpowie na to pytanie czy można zrobic adaptację.
_________________
Przewaga Dzięki Technice.

Audi 80 B4 2.0 jest
http://www.audi-tech-team...iona-vt2222.htm

Audi A6 C5 2.4 V6 jest
http://www.audi-tech-team...olka-vt5988.htm
Postaw piwo autorowi tego posta
 
    
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Dodaj temat do:  Temat dla Wykop  Temat dla Facebook  Temat dla Wyczaj.to Temat dla Gwar  Temat dla Delicious  Temat dla Digg  Temat dla Furl  Temat dla Google  Temat dla Magnolia  Temat dla Reddit  Temat dla Simpy  Temat dla Slashdot  Temat dla Technorati  Temat dla YahooMyWeb  Temat dla Nasza Klasa Temat dla Blip  Temat dla MySpace  Temat dla Twitter  Temat dla Flaker  Temat dla Grono.net  Temat dla Gadu-Gadu Live  Temat dla Status GG  Temat dla Poleć  Temat dla Forumowisko 
Losowe tematy » Skrzynie automatyczne

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Bannery i buttony AUDI TECH TEAM
kody banerów i buttonów do pobrania
Astaroth Ogłoszenia i regulaminy 0 Pią 15 Maj, 2009 13:09
Astaroth
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Regulamin główny forum AUDI TECH TEAM
Uwaga!!! Poszczególne działy i katego...
Astaroth Ogłoszenia i regulaminy 0 Wto 12 Maj, 2009 01:29
Astaroth
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Strona AUDI TECH TEAM - OOOO na Faceb...
Zostań naszym Fanem ;)
Astaroth Ogłoszenia i regulaminy 0 Wto 09 Lis, 2010 16:12
Astaroth
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Ogłoszenie: Portal AUDI TECH TEAM
strona naszego Klubu AUDI TECH TEAM K...
Astaroth Ogłoszenia i regulaminy 0 Pią 19 Cze, 2009 21:56
Astaroth
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Ogłoszenie: Wszystkie modele Audi, informacje, or...
Astaroth Tylko prawdziwe samochody.. 0 Czw 22 Paź, 2009 17:38
Astaroth

[ Twoje IP to: 216.73.217.85, używasz: Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]
Pamiętaj, że w internecie nikt nie jest anonimowy.
forum audi
forum audiforum audiforum audi
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - anime - Mapa Forum
AUDI TECH TEAM Individual Template | Designed by PCserwis ® | Mapa forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności