 |
|
Audi C4 100 2.3 AAR - zmiana biegow |
| Autor |
Wiadomość |
itor

Model: C4
Silnik: AAR
Zasilanie: B+LPG
Nadwozie: SEDAN
Pomógł: 1 raz Dołączył: 14 Wrz 2011 Wszystkie posty: 101
     
Otrzymał 2 piw(a) Skąd: ŻYRARDÓW
|
Wysłany: Pon 02 Lip, 2012 14:03
|
|
|
| karlos2 napisał/a: | | itor napisał/a: | | karlos2 napisał/a: | Nie wiem czy tak powinno być, ale u mnie kick-down działa w trybie normalnym i trybie sport, zawsze zrzuca o 2 biegi, ale tylko do prędkości 80 na godz., pomiędzy 80-100 zrzuca o jeden bieg, powyżej 100 kick-down nie działa, auto przyspiesza bez redukcji, nigdy się nad tym dokładniej nie zagłębiałem, ale może po prostu tak powinno być.?
pzdr. |
bardzo ciekawe spostrzezenie, dziekuje koledze za odzew |
Aha, u mnie działa tak samo na LPG i PB. |
Wiec tak:
kick down odlaczony - jest przejacie
po dokladnym sprawdzeniu skrzyni wyglada to tak:
w trybie normalnym
1.z kazdego biegu 2, 3, 4 jest kickdown, z 4 na 3 jest tylko do predkosci 90km/h
2.obroty kreca sie do 4000 tys./min i zrzuca na nizszy bieg
w trybie SPORT
1.z kazdego biegu 2, 3, 4 jest kickdown, z 4 na 3 jest do predkosci 110 km/h
2.obroty kreca sie do 6000 tys./min i zrzuca na nizszy bieg |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Pon 02 Lip, 2012 14:13
|
|
|
| itor napisał/a: | kick down odlaczony - jest przejacie
po dokladnym sprawdzeniu skrzyni wyglada to tak:
w trybie normalnym
1.z kazdego biegu 2, 3, 4 jest kickdown, z 4 na 3 jest tylko do predkosci 90km/h
2.obroty kreca sie do 4000 tys./min i zrzuca na nizszy bieg
w trybie SPORT
1.z kazdego biegu 2, 3, 4 jest kickdown, z 4 na 3 jest do predkosci 110 km/h
2.obroty kreca sie do 6000 tys./min i zrzuca na nizszy bieg |
kick down odpięty? |
_________________ https://www.facebook.com/groups/616140151788166/
Niech będzie pochwalony napęd Quattro !!
Jest
-A6 C6 4,2 Quattro
-Hyundai elantra combi
Było-
-80 b3 1.8 (+- 135km)
-V8 4,2 AEC 280km
-V8 3,6 PT 250km
-A6 c4 2.8 AAH Avant quattro
-A6 c4 2,6 avant automat
-Coupe GT 1981 - 2,1 |
|
|
|
|
|
 |
itor

Model: C4
Silnik: AAR
Zasilanie: B+LPG
Nadwozie: SEDAN
Pomógł: 1 raz Dołączył: 14 Wrz 2011 Wszystkie posty: 101
     
Otrzymał 2 piw(a) Skąd: ŻYRARDÓW
|
Wysłany: Pon 02 Lip, 2012 16:16
|
|
|
| jimv8 napisał/a: | | itor napisał/a: | kick down odlaczony - jest przejacie
po dokladnym sprawdzeniu skrzyni wyglada to tak:
w trybie normalnym
1.z kazdego biegu 2, 3, 4 jest kickdown, z 4 na 3 jest tylko do predkosci 90km/h
2.obroty kreca sie do 4000 tys./min i zrzuca na nizszy bieg
w trybie SPORT
1.z kazdego biegu 2, 3, 4 jest kickdown, z 4 na 3 jest do predkosci 110 km/h
2.obroty kreca sie do 6000 tys./min i zrzuca na nizszy bieg |
kick down odpięty? |
podlaczony z powrotem |
|
|
|
|
|
 |
karlos2

Model: A6 C5
Silnik: 2.4 AGA
Zasilanie: Benzyna
Nadwozie: Sedan
Pomógł: 4 razy Wiek: 58 Dołączył: 01 Sie 2011 Wszystkie posty: 481
     
Piwa: 20/30 Skąd: katowice
|
|
|
|
 |
itor

Model: C4
Silnik: AAR
Zasilanie: B+LPG
Nadwozie: SEDAN
Pomógł: 1 raz Dołączył: 14 Wrz 2011 Wszystkie posty: 101
     
Otrzymał 2 piw(a) Skąd: ŻYRARDÓW
|
Wysłany: Pon 02 Lip, 2012 18:20
|
|
|
| karlos2 napisał/a: | Wydaje mi się że przy prędkości ok.100 na godzinę nie może zrzucić o 2 biegi niżej, było by to za dużo, dlatego zrzuca tylko o jeden bieg niżej.
W manualu też raczej się nie redukuje ze 100 na dwójke. |
To jestem w stanie zrozumiec. Dziwi mnie fakt ze w normalnym trybie ciagnie na KD tylko do 4000 obr, na dobra sprawe w tym trybie nie szloby kick downem nikogo wyprzedzic... |
|
|
|
|
|
 |
karlos2

Model: A6 C5
Silnik: 2.4 AGA
Zasilanie: Benzyna
Nadwozie: Sedan
Pomógł: 4 razy Wiek: 58 Dołączył: 01 Sie 2011 Wszystkie posty: 481
     
Piwa: 20/30 Skąd: katowice
|
Wysłany: Pon 02 Lip, 2012 18:56
|
|
|
| itor napisał/a: | | karlos2 napisał/a: | Wydaje mi się że przy prędkości ok.100 na godzinę nie może zrzucić o 2 biegi niżej, było by to za dużo, dlatego zrzuca tylko o jeden bieg niżej.
W manualu też raczej się nie redukuje ze 100 na dwójke. |
To jestem w stanie zrozumiec. Dziwi mnie fakt ze w normalnym trybie ciagnie na KD tylko do 4000 obr, na dobra sprawe w tym trybie nie szloby kick downem nikogo wyprzedzic... |
Czyli że po zbiciu K-D przy ok.80 o dwa biegi, ciągnie ci tylko do 4000 i wrzuca trójke i nastepnie czwórkę, o to ci chodzi.?? |
_________________ Przewaga Dzięki Technice.
Audi 80 B4 2.0 jest
http://www.audi-tech-team...iona-vt2222.htm
Audi A6 C5 2.4 V6 jest
http://www.audi-tech-team...olka-vt5988.htm |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Pon 02 Lip, 2012 20:13
|
|
|
| itor napisał/a: | | To jestem w stanie zrozumiec. Dziwi mnie fakt ze w normalnym trybie ciagnie na KD tylko do 4000 obr, na dobra sprawe w tym trybie nie szloby kick downem nikogo wyprzedzic... | wg. mnie jest to zupełnie normalne, tak sam miałem w V-ce tylko tam był "nieco" większy motor a co za tym idzie inne predkości |
_________________ Gość Witamy na forum ATT
http://pl.youtube.com/watch?v=350tD8E7htM
POMAGAM TYLKO NA FORUM
Piszę poprawnie po polsku.
niegdyś:
Audi 100 C3 2.0 D
Audi 80 1,8
Audi 80 Coupe 2,0
Audi 90 2.3
Audi V8 4,2
Audi A6 2.8 Quattro
Audi A6 1.8T Avant
Audi A6 1.8T Avant TIPTRONIC
Audi A6 2,4 AVANT TIPTRONIC
Audi A2 1,4 MPI
Audi A6 2.7 BI TURBO TIPTRONIC
Audi A2 1.4 TDI
Audi A6 1.9 TDI AVANT MULTITRONIC
Audi A4 B5 1.8
Audi A6 Allroad 2.5 TDI Tiptronic
Audi A6 3.0 quattro AVANT TIPTRONIC
obecnie:
Audi A3 Cabrio Stronic
 |
|
|
|
|
|
 |
itor

Model: C4
Silnik: AAR
Zasilanie: B+LPG
Nadwozie: SEDAN
Pomógł: 1 raz Dołączył: 14 Wrz 2011 Wszystkie posty: 101
     
Otrzymał 2 piw(a) Skąd: ŻYRARDÓW
|
Wysłany: Pon 02 Lip, 2012 21:10
|
|
|
| karlos2 napisał/a: | | itor napisał/a: | | karlos2 napisał/a: | Wydaje mi się że przy prędkości ok.100 na godzinę nie może zrzucić o 2 biegi niżej, było by to za dużo, dlatego zrzuca tylko o jeden bieg niżej.
W manualu też raczej się nie redukuje ze 100 na dwójke. |
To jestem w stanie zrozumiec. Dziwi mnie fakt ze w normalnym trybie ciagnie na KD tylko do 4000 obr, na dobra sprawe w tym trybie nie szloby kick downem nikogo wyprzedzic... |
Czyli że po zbiciu K-D przy ok.80 o dwa biegi, ciągnie ci tylko do 4000 i wrzuca trójke i nastepnie czwórkę, o to ci chodzi.?? |
Nie zauwazylem zeby zrzucal mi o 2 biegi. Wg mnie zrzuca o jeden i ciagnie do 4000 tys, potem zapina wyzszy bieg. Czyli np. Jade 90 na 4 biegu, mam obroty rzedu 3000, wciskam KD zrzuca na 3 bieg, rosna obroty do 4000 i znow wrzuca 4 bieg. Na opcji sport ciagnie obroty do 6000. |
|
|
|
|
|
 |
karlos2

Model: A6 C5
Silnik: 2.4 AGA
Zasilanie: Benzyna
Nadwozie: Sedan
Pomógł: 4 razy Wiek: 58 Dołączył: 01 Sie 2011 Wszystkie posty: 481
     
Piwa: 20/30 Skąd: katowice
|
Wysłany: Pon 02 Lip, 2012 22:36
|
|
|
| itor napisał/a: | | Jade 90 na 4 biegu, mam obroty rzedu 3000, wciskam KD zrzuca na 3 bieg, rosna obroty do 4000 i znow wrzuca 4 bieg. Na opcji sport ciagnie obroty do 6000. |
Troche dziwne, bo u mnie przy 90 km/h na czwartym biegu mam 2200 obr.wciskam k-d zrzuca na 3 i ciągnie do ok. 4500, tj.jakieś 120 km/h i kopa ma przy tym konkretnego.
Może twoja skrzynia ma taka charakterystykę i nic z tym nie zrobisz, a może podjedz na Vaga i zrób nową adaptacje skrzyni. |
_________________ Przewaga Dzięki Technice.
Audi 80 B4 2.0 jest
http://www.audi-tech-team...iona-vt2222.htm
Audi A6 C5 2.4 V6 jest
http://www.audi-tech-team...olka-vt5988.htm |
|
|
|
|
|
 |
itor

Model: C4
Silnik: AAR
Zasilanie: B+LPG
Nadwozie: SEDAN
Pomógł: 1 raz Dołączył: 14 Wrz 2011 Wszystkie posty: 101
     
Otrzymał 2 piw(a) Skąd: ŻYRARDÓW
|
Wysłany: Pon 02 Lip, 2012 22:40
|
|
|
| karlos2 napisał/a: | | itor napisał/a: | | Jade 90 na 4 biegu, mam obroty rzedu 3000, wciskam KD zrzuca na 3 bieg, rosna obroty do 4000 i znow wrzuca 4 bieg. Na opcji sport ciagnie obroty do 6000. |
Troche dziwne, bo u mnie przy 90 km/h na czwartym biegu mam 2200 obr.wciskam k-d zrzuca na 3 i ciągnie do ok. 4500, tj.jakieś 120 km/h i kopa ma przy tym konkretnego.
Może twoja skrzynia ma taka charakterystykę i nic z tym nie zrobisz, a może podjedz na Vaga i zrób nową adaptacje skrzyni. |
z tego co wiem nie ma u mnie mozliwosci adaptacji, ty masz skrzynie z przyciskiem sport? |
|
|
|
|
|
 |
karlos2

Model: A6 C5
Silnik: 2.4 AGA
Zasilanie: Benzyna
Nadwozie: Sedan
Pomógł: 4 razy Wiek: 58 Dołączył: 01 Sie 2011 Wszystkie posty: 481
     
Piwa: 20/30 Skąd: katowice
|
|
|
|
 |
itor

Model: C4
Silnik: AAR
Zasilanie: B+LPG
Nadwozie: SEDAN
Pomógł: 1 raz Dołączył: 14 Wrz 2011 Wszystkie posty: 101
     
Otrzymał 2 piw(a) Skąd: ŻYRARDÓW
|
Wysłany: Pon 02 Lip, 2012 22:58
|
|
|
| karlos2 napisał/a: | | Tak z przyciskiem sport. Podejrzewam,że masz prawie taką samą skrzynie jak ja, nie znam typu mojej skrzyni,lecz u mnie jest możliwość adaptacji. |
W jaki sposob? |
|
|
|
|
|
 |
karlos2

Model: A6 C5
Silnik: 2.4 AGA
Zasilanie: Benzyna
Nadwozie: Sedan
Pomógł: 4 razy Wiek: 58 Dołączył: 01 Sie 2011 Wszystkie posty: 481
     
Piwa: 20/30 Skąd: katowice
|
Wysłany: Pon 02 Lip, 2012 23:07
|
|
|
| itor napisał/a: | | W jaki sposob? |
?????
Gdy kupiłem osiemdziesiątke, pojechałem do znajomego na Vaga w celu sprawdzenia auta, i zrobił mi adaptacje, osobiście nie siedze za bardzo w elektryce więc nie mądrze się za bardzo na ten temat. |
_________________ Przewaga Dzięki Technice.
Audi 80 B4 2.0 jest
http://www.audi-tech-team...iona-vt2222.htm
Audi A6 C5 2.4 V6 jest
http://www.audi-tech-team...olka-vt5988.htm |
|
|
|
|
|
 |
itor

Model: C4
Silnik: AAR
Zasilanie: B+LPG
Nadwozie: SEDAN
Pomógł: 1 raz Dołączył: 14 Wrz 2011 Wszystkie posty: 101
     
Otrzymał 2 piw(a) Skąd: ŻYRARDÓW
|
Wysłany: Pon 02 Lip, 2012 23:13
|
|
|
| karlos2 napisał/a: | | itor napisał/a: | | W jaki sposob? |
?????
Gdy kupiłem osiemdziesiątke, pojechałem do znajomego na Vaga w celu sprawdzenia auta, i zrobił mi adaptacje, osobiście nie siedze za bardzo w elektryce więc nie mądrze się za bardzo na ten temat. |
to chyba ci sciemnil z ta adaptacja skrzyni |
|
|
|
|
|
 |
karlos2

Model: A6 C5
Silnik: 2.4 AGA
Zasilanie: Benzyna
Nadwozie: Sedan
Pomógł: 4 razy Wiek: 58 Dołączył: 01 Sie 2011 Wszystkie posty: 481
     
Piwa: 20/30 Skąd: katowice
|
Wysłany: Pon 02 Lip, 2012 23:26
|
|
|
| itor napisał/a: | | karlos2 napisał/a: | | itor napisał/a: | | W jaki sposob? |
?????
Gdy kupiłem osiemdziesiątke, pojechałem do znajomego na Vaga w celu sprawdzenia auta, i zrobił mi adaptacje, osobiście nie siedze za bardzo w elektryce więc nie mądrze się za bardzo na ten temat. |
to chyba ci sciemnil z ta adaptacja skrzyni |
Wątpię, to dobry znajomy
Ale wiem kto nam dokładnie odpowie na to pytanie czy można zrobic adaptację. |
_________________ Przewaga Dzięki Technice.
Audi 80 B4 2.0 jest
http://www.audi-tech-team...iona-vt2222.htm
Audi A6 C5 2.4 V6 jest
http://www.audi-tech-team...olka-vt5988.htm |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Nie możesz pisać nowych tematów Nie możesz odpowiadać w tematach Nie możesz zmieniać swoich postów Nie możesz usuwać swoich postów Nie możesz głosować w ankietach Nie możesz załączać plików na tym forum Możesz ściągać załączniki na tym forum
|
Dodaj temat do Ulubionych Wersja do druku
|
| Losowe tematy » Skrzynie automatyczne |
|
[ Twoje IP to: 216.73.217.85, używasz: Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ] Pamiętaj, że w internecie nikt nie jest anonimowy. |  |